Strona 1 z 1

Co przepisuje Wam lekarz zamiast encortonu?

: 05 lip 2012, 17:57
autor: martinez
Cześć
Trzy tygodnie temu dopiero wyszedłem ze szpitala z diagnozą, że mam Leśniowskiego-Crohna. Dzięki pomocy ludzi na forum dowiaduje się dużo więcej o tej chorobie niż z jakiegokolwiek artykułu, książki.

Jestem dzisiaj po pierwszej wizycie w poradni. Zmniejszono mi dawkę Pentasy (z 8 tabletek na 6 dziennie) i Encortonu (z 20-20-0 na 20-15-0) czyli o 5 mg na 6 dni. Do leczenia właczono Imuran.

Proszę napiszcie co Wasi lekarze prowadzący wprowadzali Wam do leczenia zamiast Encortonu? Imuran może nie jest zły, ale te skutki uboczne w przypadku niechcianej ciąży przerażają, nie mówiąc o kontakcie z chorobami zakaźnymi (dziecięcymi też).

Słyszałem coś o Budesonid, Metrypred. Ktoś to bierze? Podobno jeszcze jest jeden super lek zastępujący Encorton. Nazwy się Calcort ale nie jest dostępny w Polsce. Trzeba go kupić w Niemczech. Praktycznie nie ma skutków ubocznych jak Encorton, czyli cukrzyca, problemy układu krążenia, potrzeba uzupełniania witaminy B3 i wapna itd.

Z góry dziękuję za wszelkie uwagi, wnioski, zastrzeżenia i sprostowania. Jestem jeszcze całkiem zielony i powtarzam tylko co słyszę, znajdę gdzieś w internecie.