OPuchlizna po Encortonie

Lek Prednizon- ENCORTON, ENKORTON
Substancją czynną preparatu jest prednizon, syntetyczny glikokortykosteroid, związek nieaktywny farmakologicznie, metabolizowany w wątrobie do aktywnego metabolitu – prednizolonu. Prednizolon jest glikokortykosteroidem o silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i immunosupresyjnym. Podobnie jak inne leki z tej grupy powoduje zmniejszenie objawów, nie wpływając na ich przyczynę.
Ogólnie prednizolon hamuje wytwarzanie hormonów sterydowych kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować zaniki kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Izabia
Początkujący ✽✽
Posty: 63
Rejestracja: 11 mar 2007, 20:14
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Józefów
Kontakt:

Re: OPuchlizna po Encortonie

Post autor: Izabia » 08 lip 2007, 19:58

Ja na Encortonie jestem od 6 tygodni. Schodzę co 2 tyg po 10 mg. Biorę ten lek pierwszy raz i mam juz dość. Mimo że dawka jest coraz mniejsza, teraz 20 mg to mam odczuwam silnie efekty uboczne.Silna opuchlizna, makabryczny trądzik, zaburzenia snu, zawroty głowy, krwiaki i to wszystko sie nasila. Ale co zrobić- jelitowo czuje ogromna różnicę.
Izabela

kasinp
Znawca ❃❃
Posty: 2421
Rejestracja: 19 cze 2007, 17:48
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: OPuchlizna po Encortonie

Post autor: kasinp » 08 lip 2007, 20:15

ja bralam do dzis 40mg od teraz co 5 dni schodze po 5 mg pokonsultacji z forumowymi pomagaczami!!!!! dzis wiec wzielam 35mg

Awatar użytkownika
kineczkaa
Początkujący ✽✽
Posty: 465
Rejestracja: 07 cze 2006, 10:16
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: OPuchlizna po Encortonie

Post autor: kineczkaa » 09 lip 2007, 14:09

Mi opuchlizna zeszła dwa miesiące po tym jak całkiem zeszłam z Encortonu.

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2455
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: OPuchlizna po Encortonie

Post autor: Cinimini » 09 lip 2007, 17:55

U mnie "chomokowe poliki"opadly jakies 2-3 tyg.po odstawieniu encortonu zupelnie ,ogolnie nie przytylam,ale buzke to mialam jak ksiezyc. Ciazowy brzuch to u mnie norma,pytalam lekarza o cwiczenia czy cos pomoga powiedzial,ze nie ma szans-taka moja"uroda".Krwiaki,siniaki,pekajace naczynka to tez mam nawet gdy nie biore encortonu. A bralam go pol roku,pozniej jako ,ze efekt byl marny dostalam azathopiryne i "jade" na niej juz rok...
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽
Posty: 653
Rejestracja: 31 sie 2004, 10:55
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź, CU

Re: OPuchlizna po Encortonie

Post autor: inkaska » 10 lip 2007, 12:48

ja tez nie cierpialam tej sterydowej opuchlizny, twarz jest taka nalana, ale zeszło po odstawieniu encortonu
cos byc musi do cholery za zakretem;)

Izabia
Początkujący ✽✽
Posty: 63
Rejestracja: 11 mar 2007, 20:14
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Józefów
Kontakt:

Re: OPuchlizna po Encortonie

Post autor: Izabia » 10 lip 2007, 13:51

Ja teraz mam kolejny problem... może to przez sterydy??? Zrobiłam badania hormonalne - hormony płciowe- totalna bujawka. Wszystkie są poniżej albo powyżej normy. Myślicie że sterydy mogą rozregulowac inne hormony?
Izabela

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3962
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: OPuchlizna po Encortonie

Post autor: ranka » 10 lip 2007, 14:52

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
niestety..
Obrazek

Izabia
Początkujący ✽✽
Posty: 63
Rejestracja: 11 mar 2007, 20:14
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Józefów
Kontakt:

Re: OPuchlizna po Encortonie

Post autor: Izabia » 10 lip 2007, 16:06

No tak ale czy bede musiała to leczyć czy musze poprstu przeczekać sterydy?
Izabela

Izabia
Początkujący ✽✽
Posty: 63
Rejestracja: 11 mar 2007, 20:14
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Józefów
Kontakt:

Re: OPuchlizna po Encortonie

Post autor: Izabia » 10 lip 2007, 16:17

To dobrze, bo wyniki mam naprawde fatalne ale przynajmniej wiem dlaczego czuje sie jak bomba zegarowa;-)
Izabela

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
Posty: 959
Rejestracja: 07 lut 2006, 22:09
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: OPuchlizna po Encortonie

Post autor: aleksandra12 » 10 lip 2007, 18:42

Przeczekać - ja w czasie sterydowym nie miałam w ogóle okresu a czułam się często jak na ciągłym PMSie
Pozdrawiam, Aleksandra

kasinp
Znawca ❃❃
Posty: 2421
Rejestracja: 19 cze 2007, 17:48
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: OPuchlizna po Encortonie

Post autor: kasinp » 27 lip 2007, 18:33

no od jutra bede brala tylko 15mg rano według forumowych pomagaczy bo niestety nie mam jak skonsultowac sie z lekarzem (przez strajki) .Ale mam pytanie czy zbijacie jakimis lekami wode z organizmu , bo ta opuchlizna to woda , sa tez podobno jakies herbatki moczopędne? Wiecie cos o tym?

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
Posty: 1303
Rejestracja: 23 wrz 2006, 19:44
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków, Gronków

Re: OPuchlizna po Encortonie

Post autor: Patryśka » 27 lip 2007, 18:37

Ja bralam verospiron :) W skrocie :Verospiron jest środkiem moczopędnym , który oszczędza potas. Hamuje on działanie pewnych substancji we krwi, tzw. mineralnego kortykoidu (aldosteronu), który zatrzymuje sole oraz wodę w ustroju i przez to powoduje gromadzenie się wody w organizmie oraz wysokie ciśnienie krwi. Verospiron blokuje działanie aldosteronu głównie w nerkach.
W leczeniu chorobliwego gromadzenia wody w organizmie pełny skutek działania leku następuje po 3-4 dniu od chwili jego zastosowania.
W leczeniu wysokiego ciśnienia skutek następuje nie wcześniej niż po miesiącu podawania leku.

kasinp
Znawca ❃❃
Posty: 2421
Rejestracja: 19 cze 2007, 17:48
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: OPuchlizna po Encortonie

Post autor: kasinp » 27 lip 2007, 18:39

brzmi groźnie! bez konsultacji z lekarzem chyba nie mozna tego brac??

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
Posty: 1303
Rejestracja: 23 wrz 2006, 19:44
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków, Gronków

Re: OPuchlizna po Encortonie

Post autor: Patryśka » 27 lip 2007, 18:40

kasinp pisze:brzmi groźnie! bez konsultacji z lekarzem chyba nie mozna tego brac??
ja dostalam to na recepte..Nie mialam zadnych opuchlizn po sterydach :)

kasinp
Znawca ❃❃
Posty: 2421
Rejestracja: 19 cze 2007, 17:48
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: OPuchlizna po Encortonie

Post autor: kasinp » 27 lip 2007, 18:42

nie mialas bo bralas ten lek czy w ogole nie mialas , czy ci zeszly od tego leku?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Prednizon”