Gorączka od entocortu?

Lek Prednizon- ENCORTON, ENKORTON
Substancją czynną preparatu jest prednizon, syntetyczny glikokortykosteroid, związek nieaktywny farmakologicznie, metabolizowany w wątrobie do aktywnego metabolitu – prednizolonu. Prednizolon jest glikokortykosteroidem o silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i immunosupresyjnym. Podobnie jak inne leki z tej grupy powoduje zmniejszenie objawów, nie wpływając na ich przyczynę.
Ogólnie prednizolon hamuje wytwarzanie hormonów sterydowych kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować zaniki kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
jaryszek
Aktywny ✽✽✽
Posty: 805
Rejestracja: 25 maja 2006, 11:56
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Gorączka od entocortu?

Post autor: jaryszek » 18 lis 2007, 14:17

Otoz mam problem. Od brania entocortu ( od 4 listopada) ciagle mam goraczke albo stany podgoraczkowe. Czasem jest to tylko 37,5 a czasem 39,5. I wiadomo przez to czuje sie slaby , chce mi sie spac ciagle , sam nie wiem. W stolcach jest troche krwi, ale jej ilosc nie jest duza, ogolnie to latam do kibelka z 4-6 razy z tym ze praktycznie nie ma uformoanego kalu juz od dluzszego czasu. Np. dzisiaj wstalem dopiero o 14.00 bo z rana dopadla mnie duza goraczka i nie mialem sil...teraz to tylko 37,5 a wiec moge w miare normalnie funkcjonowac. Czy jest to mozliwe ze te stany powiazane sa z przyjmowaniem entocortu? Czy ktos tak mial ?
Bo ja przy CU nigdy nie goraczkowalem, dopiero teraz. dziekuje wszystkim za odpowiedzi :)

Torvik -edit-
Zmieniłem treść tytułu, bo łamał punkt 3b regulaminu:
Temat powinien odzwierciedlać treść posta, pokrótce opisywać problem. Nie używaj ogólnych haseł typu: "Pomocy!", "Czy ktoś to widział?", "Mam problem" itp.
Ostatnio zmieniony 18 lis 2007, 16:44 przez jaryszek, łącznie zmieniany 1 raz.
Chroba:CU, Stan:zaostrzenie Leki: Asamax 500mg(3x2), Metypred 32mg, Calperos 1000mg,azathrioprine 50mg(1x2),Waga/Wzrost:50/171 Brak typowej remisji od 4 lat /Jestem pacjentem prof. Paradowskiego we Wrocławiu.

Co nas nie zabije, to nas wzmocni...

wilczacy
Debiutant ✽
Posty: 45
Rejestracja: 17 maja 2007, 10:07
Choroba: CU
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Re: Gorączka od entocortu?

Post autor: wilczacy » 18 lis 2007, 15:47

siemano:)..mialem podobne problemy..jak przyjmowalem encorton i wogole jak zmniejszalem to zaraz pojawiala sie goraczka lub stany podgoraczkowe i to dosc dlugo..teraz jestem na metypredzie i nie mam takich sytuacji..ale czy to bylo od sterydow..hmm..mozliwe ale tez moj organizm byl bardzo oslabiony..niedozywiony..i zapalenie bylo caly czas..dopiero po zywieniu pozajelitowym jakos to sie wszystko uspokoilo....teraz mam problem jak tu zmniejszac sterydy heh..jestem sterydozalezny i ciezko to idzie probowalem zejsc z dawko 20 mg na 16 mg i jakos nie wychodzi zaraz wiecej krwii i wogole stan sie pogarsza:( buuuu!

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Posty: 889
Rejestracja: 09 gru 2006, 19:43
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Gorączka od entocortu?

Post autor: misiek1 » 18 lis 2007, 16:23

Entocort = Budesonidum
Encorton = Prednisolonum

to i to steryd i stosuje sie w NZJ ale to wzystko co maja ze soba wspolnego
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10406
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gorączka od entocortu?

Post autor: Mamcia » 18 lis 2007, 18:46

reakcja na sterydy jest bardzo indywidualna. Jedni śpią, a inni spać w ogóle nie mogą. Biorąc sterydy powinniście mieć wykonywane badania kontrolne, bo dochodzić może np do hipokalemii.
Podwyższona tmperatura może być wynikiem toczącego się zapalenia.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
jaryszek
Aktywny ✽✽✽
Posty: 805
Rejestracja: 25 maja 2006, 11:56
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Gorączka od entocortu?

Post autor: jaryszek » 18 lis 2007, 19:49

Mamcia pisze:reakcja na sterydy jest bardzo indywidualna. Jedni śpią, a inni spać w ogóle nie mogą. Biorąc sterydy powinniście mieć wykonywane badania kontrolne, bo dochodzić może np do hipokalemii.
Podwyższona tmperatura może być wynikiem toczącego się zapalenia.
Dziekuje :)

Profesor Paradowski zlecil mi metronizadol a jutro juz chyba jade do kliniki , beda wlaczac mi nowy lek biologiczny :)
Chroba:CU, Stan:zaostrzenie Leki: Asamax 500mg(3x2), Metypred 32mg, Calperos 1000mg,azathrioprine 50mg(1x2),Waga/Wzrost:50/171 Brak typowej remisji od 4 lat /Jestem pacjentem prof. Paradowskiego we Wrocławiu.

Co nas nie zabije, to nas wzmocni...

Awatar użytkownika
Gwiazdozaur
Początkujący ✽✽
Posty: 86
Rejestracja: 30 cze 2007, 13:14
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Gorączka od entocortu?

Post autor: Gwiazdozaur » 19 lis 2007, 10:01

mnie czasami po sterydach bolą stawy, mam wysypkę nie raz podwyższoną temp. ale nie aż tak, no i czasami źle się czuję. Coś jakby choroba mnie brała ale po spaniu jest już z powrotem normwalnie.
Let's All Get Drunk Tonight & Don't Rock My Boat

"...i mieć uniesioną głowę w świecie gdzie każdy przechodzień może się okazać wrogiem..."

Biorę: Salofalk 500mg [3/0/3],

famona
Początkujący ✽✽
Posty: 121
Rejestracja: 12 maja 2011, 21:44
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Wawa

Re: Gorączka od entocortu?

Post autor: famona » 12 gru 2011, 12:54

Wznawiam wątek. Na ostatniej wizycie pani doktor przepisała mi Entocort - dawka 9 mg, codziennie rano, znaczy się standard. Naczytałam się samych dobrych rzeczy o tym sterydzie, a tutaj w moim przypadku to chyba jeden wielki klops. Biorę go od 4 grudnia (dzisiaj 9 dzień). No i dzień w dzień taka sama sytuacja. Jakieś 2h po łyknięciu prochów zaczyna mną telepać. Łapy mi się trzęsą jak jakiemuś alkoholikowi, strasznie mnie przymula, myśleć normalnie nie potrafię (chociaż przez pierwsze 3 dni byłam potwornie nerwowa, wszystko mnie wyprowadzało z równowagi), spać chodzę około 1 w nocy (a właściwie to się zmuszam), w nocy znowu się budzę. No i coś co mnie najbardziej niepokoi, to podwyższona temperatura tak do około 38 stopni, właśnie po tych 2 h. Rano chyba takiej nie mam. Przynajmniej tego nie czuję. Wcześniej przez dłuższy czas miałam w końcu normalną, czyli poniżej 37 (po około 14 latach podwyższonej). A brzuch jak brzuch. Jak zwykle czuję, że go mam i czasem pan Crohn dobitniej o sobie przypomina (ale to chyba za wcześnie żeby entocort go uciszył?).
To pierwszy raz jak biorę sterydy, więc nie wiem czy to normalne, czy mam lecieć do lekarza :smutny:
"Człowiek nie wybiera sytuacji, ale musi jej sprostać"
A. Szczypiorski

Zablokowany

Wróć do „Lek Prednizon”