encorton, próba odstwienia, chyba nieudana...

Lek Prednizon- ENCORTON, ENKORTON
Substancją czynną preparatu jest prednizon, syntetyczny glikokortykosteroid, związek nieaktywny farmakologicznie, metabolizowany w wątrobie do aktywnego metabolitu – prednizolonu. Prednizolon jest glikokortykosteroidem o silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i immunosupresyjnym. Podobnie jak inne leki z tej grupy powoduje zmniejszenie objawów, nie wpływając na ich przyczynę.
Ogólnie prednizolon hamuje wytwarzanie hormonów sterydowych kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować zaniki kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
nemezis
Początkujący ✽✽
Posty: 194
Rejestracja: 24 kwie 2007, 21:50
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

encorton, próba odstwienia, chyba nieudana...

Post autor: nemezis » 17 lis 2008, 12:55

kochani, zaczynam się mocno denerwować... sytuacja wygląda tak: biorę encorton od lutego, czyli od 7 tyg. ciąży. Zaczynałam od 50 mg. We wrześniu urodziłam córeczkę i wszystko było super. Po porodzie cały czas brałam 2,5 mg na podtrzymanie, czułam się super. Tyd\zień temu moja doktor zaleciła zejście z dawki, bo mam super samopoczucie, morfologię jako koń i CRP 0. No i chyba to nie był dobry pomysł. Od 3 dni pobolewa mnie brzuch i żołądek, kupa jeszcze normalna, 1 raz dziennie,ale te bóle przypominające zbliżający się okres, do tego gazy, bolesne, i lekkie mdłości... kochani, czy to znak, że jestem sterydozależna? czekać czy brać od razu większą dawkę? nie wiem co robić, boję się zaostrzenia, a nie chciałabym wracać do sterydów, bo karmię małą.
czy może być tak, że organizm się przyzwyczai do funkcjonowania bez sterydów i nie dojdzie do zostrzenia, czy to zabyt duży optymizm? mieliście podobne objawy po odstawieniu? z góry dziękuję

Przemek84
Początkujący ✽✽
Posty: 65
Rejestracja: 26 wrz 2007, 22:26
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa

Re: encorton, próba odstwienia, chyba nieudana...

Post autor: Przemek84 » 17 lis 2008, 14:00

Ja przy schodzeniu ze sterydow (a wsumie juz 3 razy odstawialem calkowice sterydy) zawsze po zmniejszeniu dawki mialem przez 3-4 dni troche gorsze samopoczucie i potem bylo juz ok :) , moze zaraz ktos mnie za to "ochrzani" ale moj sposob na to jest taki ze w dniu zmniejszenia dawki i potem przez 2-3 dni biore o 1 tabletke pentansy wiecej i nic mi nie jest, wiec narazie sie nie denrwoj :) , moze byc to spowodowane poddenerowoniem bo za bardzo sie przejmujesz tym odstawieniem i jego skutkami :).Po pierwsze nie stresowac sie na zapas :).

Zablokowany

Wróć do „Lek Prednizon”