METYPRED

Lek Metyloprednizolon- MEDROL, METYPRED
Glikokortykosteroid syntetyczny o silnym i długotrwałym działaniu przeciwzapalnym i immunosupresyjnym. W porównaniu z prednizolonem wykazuje silniejsze działanie przeciwzapalne, natomiast w mniejszym stopniu wpływa na zatrzymanie sodu i wody w organizmie. Na rozwój zapalenia wpływa objawowo, nie działając na przyczynę.
Ogólnie metyloprednizolon hamuje wytwarzanie kortyzolu, naturalnego hormonu kory nadnerczy, a stosowany długotrwale może powodować częściowy zanik kory nadnerczy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tusia94
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: lubuskie
Kontakt:

Re: METYPRED

Post autor: tusia94 » 10 lis 2008, 13:14

siemka ,jestem tutaj nowa mam 14 lat i mam astmę oskrzelową ma tez :mój brat (27 lat) i moja siostra (31) ...w dodatku do tego mamy kurzą klatke chciałabym sie spytac jak doszło do tego ze mamy takie cos :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

i moje 2 pytanie
słyszałam ze branie encortonu moze miec wpływ na to ze nie bede miec dzieci w przyszłosci nie wiem albo to bzdura albo ja juz sama nie wiem słyszłam takze ze psuja sie od tego zeby i jak wczesniej ktos pisał tyje sie prosze o odpowiedz pozdrawiam
..^^

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 10 lis 2008, 13:50

mzoe mialas krzywice nie leczona?
ale czytam ze masz wade genetyczna - czy ejst to jako choroba, zespol czy po prostu nazwalas swoja klatke jako wade?

Encorton moze spowodowac zahamowanie miesaiczkowania, owulacji itd
Obrazek

elizabet-70
Początkujący ✽✽
województwo: świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: elizabet-70 » 09 maja 2009, 08:47

Broniłam się przed sterydami ,ale niestety nie udało się.
Biorę metypred od 04.05 i wczoraj wypróziłam się 3 razy tylko krwią(Ta krew była wcześniej ale w mniejszych ilościach) i dziś rano też tej krwi było sporo.Wiem ,że gdzieś po dwóch tygodniach można zauważyć dopiero tendencję do poprawy,ale trochę mnie to zaniepokoiło,czy ktoś miał podobnie.oprucz tego biorę tylko Sulfe..EN 2/2/2 czopki lekarz kazał odstawić.
ela

tina
Debiutant ✽
województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: tina » 11 maja 2009, 19:30

Wiem od lekarza, że takie krwawienia moga wystapić, choć prawdę mówiąc, u mnie sterydy od razu hamują krwawienia. Ja tez w tej chwili jestem na Metypredzie, napisz jak sie czujesz po tym leku?
tina

elizabet-70
Początkujący ✽✽
województwo: świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: elizabet-70 » 12 maja 2009, 10:18

tina, Bardzo Ci dziękuję,że jako jedyna się odezwałaś.
Metypred biorę 9 dzień 32mg czuję się ok,cały dzień coś robię a to w ogrodzie w domu w sadzie zaznaczę ,że mam 2 -latkę więc też na okrągło mam zajęcie i nie jestem zmęczona,nie puchnę apetyt normalny.tylko to krwawienie zamiast znikać to jest więcej.
ela

karolina_87
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: karolina_87 » 12 maja 2009, 14:37

mi metypred pomogl natychmiastowo, a co do samopoczucia to na poczatku bylo bardzo dobre, mialam bardzo duzo energii i strasznie duzy apetyt:) po dluzszym czasie przyszlo niestety opuchniecie i bole stawow:( od ok 2 miesiecy juz nie biore sterydow i wszystko wrocilo do normy

tina
Debiutant ✽

Post autor: tina » 13 maja 2009, 19:09

Ja niestety nie czuje sie rewelacyjnie, choć nie powinnam narzekać. Szybko sie meczę i zaczęło mnie "rozsadzać". Buzia, rece i okolice stóp sa zdecydowanie napięte. Lekarz zaczął już redukować dawkę, ale dziś znowu pobolewa mnie brzuch, ale mam nadzieję, że to tylko okres sie zbliża. Wiecie co? Jestem trochę przerażona tym wszystkim.
tina

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 13 maja 2009, 20:33

tina pisze:zaczęło mnie "rozsadzać". Buzia, rece i okolice stóp sa zdecydowanie napięte.
masz na myśli opuchliznę czy coś innego?
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

tina
Debiutant ✽

Post autor: tina » 14 maja 2009, 14:24

Być może można nazwać to opuchlizną, ale dla mnie jest to silne napięcie tkanek, tak to odczuwam, szczególnie na buzi. Skóra jest napieta i bardziej zaczerwieniona niz zwykle, co złudnie moze sugerowac, że jestem okazem zdrowia:) A może poprostu przytyłam, bo apetyt mam szalony :wink:

[ Dodano: 14-05-2009 ]
Natalko, czy przyjmując Imuran, nie miałas zaostrzenia przez dwa lata?

[ Dodano: 14-05-2009 ]
A propos, zmarszczki sa mniej widoczne :lol:
tina

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 14 maja 2009, 15:32

tina pisze:A może poprostu przytyłam, bo apetyt mam szalony
to też możliwe, ja myślę, że to i trochę opuchlizna i przytycie.
tina pisze:Natalko, czy przyjmując Imuran, nie miałas zaostrzenia przez dwa lata?
dokładnie tak, remisja od maja 2007, a Imuran od lutego 2007.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.

Renata2
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Renata2 » 14 maja 2009, 20:20

biorę metypred od 5 lat, niestety nie mogę odstawić, bo mi się po 2-ch miesiącach pogarsza (próbowałam). skutki uboczne- lekka opuchlizna nóg, szatański apetyt wybiórczy: mięso i słodkie. Dodatkowo kłopoty z pamięcią i koncentracją (kłopotliwe na dłuższą metę i wkurzające). Podczas pogorszeń które występują 1-2 w roku biorę do 16 mg. po dawce uderzeniowej bardzo złe samopoczucie mija, pogarsza się jednak pamięć (jeszcze bardziej) po zmniejszeniu dawki wraca do normy. AH i jeszcze mam bardzo kruche naczynia krwionośne, czasem żyłka potrafi pęknąć bez najmniejszego dotyku. :smutny:
Renata2
asamax 500g 2-0-2
vedolizumab- lek biologiczny, 3 stopień programu
controloc 1-0-1
rutinoscorbin 2-0-2
witaminy

Awatar użytkownika
Yaseck
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Yaseck » 22 maja 2009, 13:21

Ja mam w zasadzie mały problem. Jestem sterydozależny - gdy biorę około 16mg jest super, jak nie biorę wcale to czuję się jakbym mieszkał w ubikacji. Leczenie Aza średnio wypada, brak większej poprawy. Lekarka po ostatniej całościowej kolonoskopii, która wykazała zmiany średnioaktywne na całości jelita, zaleciła mi brać około 8mg przez kolejne 3 miesiące do następnej wizyty. Metypred biorę już ponad rok i szczerze powiedziawszy boję się tego świństwa. Z jednej strony chcę ufać swojemu lekarzowi z drugiej strony sterydy to nie płatki kukurydziane. Eh... i co teraz zrobić?

I jeszcze jedno. Steryd lepiej brać na czczo czy po śniadaniu? Lekarz zalecił mi brać na czczo a w kwartalniku stowarzyszenia jest napisane, że lepiej brać je po śniadaniu. Jak to w końcu jest?

genus
Początkujący ✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: -- poza Polską --

Post autor: genus » 22 maja 2009, 14:55

Od jakiegoś czasu mam problemy z błoną śluzową nosa - mam uczucie że nos jest w środku obrzęknięty bolesny i często krwawi, biorę metypred od jakiegos roku non stop w różnych dawkach 4-16mg, oprócz tego mesalazynę, czy te problemy mogą mieć związek z tymi lekami? czy ktoś z Was miał podobne problemy i jak temu zaradzić?

karolina_87
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: karolina_87 » 22 maja 2009, 18:45

rowniez bralam metypred i mialam takie same problemy. Po odstawieniu leku wszystko samo przeszlo

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 22 maja 2009, 21:36

Yaseck pisze:Steryd lepiej brać na czczo czy po śniadaniu?
na czczo to szkoda żołądka, po śniadaniu lepiej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Metyloprednizolon”