Strona 1 z 1

Cortiment - działanie niepożądane?

: 18 lut 2016, 09:23
autor: Amkami
Zapewne cześć z Was przyjmowała Cortiment. Ja zaczęłam go przyjmować po raz pierwszy od soboty ze względu na zaostrzenie (oceniałabym je na średnie, bez większych rewelacji). Od wczoraj rana odczuwam ból o różnym natężeniu pod prawym żebrem. Przyczyn może być co najmniej klika - wątroba, jelito lub drogi żółciowe (mam kamienie w pęcherzyku). Zastanawiam się też, czy możliwe jest, że ma to związek z przyjmowaniem Cortimentu? Czy ktoś z Was spotkał się z takimi objawami? Przyjmuję poza tym Salofalk500 6tabl. dziennie, i azatioprynę 2,5 tabl. Leczę się w Szpitalu MSW w Warszawie, jednak mieszkam poza Warszawą, z tego względu planuję najpierw odwiedzić internistę. Ale może lepiej od razu pojechać do MSW? Sama nie wiem

Re: Cortiment - działanie niepożądane?

: 11 lip 2016, 17:53
autor: Klata
Witam. Również biorę cortiment i nic takiego nie czuje. Ile bierzesz tabletek dziennie?

Re: Cortiment - działanie niepożądane?

: 11 lip 2016, 22:13
autor: Mamcia
Jedną i nie ma innego dawkowania!

Re: Cortiment - działanie niepożądane?

: 18 lip 2016, 11:44
autor: Pinky
Biorę cortiment + 2g Salazopiryny i w dzień jest w miarę ok. Natomiast w nocy w ogóle nie sypiam, co chwila budzę się i chodzę do łazienki. Nawet nie mam biegunki :/ fatalne uczucie i nie wiem co z tym robić.

Re: Cortiment - działanie niepożądane?

: 18 lip 2016, 20:58
autor: Mamcia
Dawka salzopiryny nie jest nawet dawką podtrzymujące remisję. Nie piszesz też słowa o leczeniu doodbytniczym mesalazyną. Jeśłi w nocy to jest tylko "uczucie" a nie biegunka to może wystarczy zmienić pozycję spania, albo brać na noc lekki środek uspokajający??