entocort

Lek Budesonid/Budezonid- ENTOCORT, CORTIMENT, BUDESONID
Budesonid zalecany jest w łagodnym lub średnio-ciężkim przebiegu choroby (CDAI <300). W przypadku tego leku nie zaobserwowano zahamowania funckii nadnerczy. Wykazano, że budesonid jest znacznie skuteczniejszy w indukowaniu remisji niż mesalazyna.
ENTOCORT- największą skuteczność osiąga się w przypadkach, gdy choroba jest umiejscowiona w jelicie krętym lub we wstępnicy.
CORTIMENT- działa na całe jelito grube

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka
województwo: pomorskie

Re: entocort

Post autor: ita71 » 07 wrz 2009, 23:24

Syn na każde sterydy reaguje jednakowo,czy to encorton,entocort,metypred.
Miał zespół Cushinga,problemy ze wzrokiem,badanie na gęstość kości też
nie wyszło pomyślnie,nadmierne owłosienie no i do tej pory ma rozstępy,
których nijak nie mogę usunąć.
Nigdy nie mów nigdy...

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 08 wrz 2009, 10:00

Takie objawy przy budesonidzie to naprawdę rzadkość.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

wyrzyko
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: wyrzyko » 08 wrz 2009, 15:27

Ja entocort biore juz rok, nie widze zadnych skutkow ubocznych. Czuje sie dobrze, jedynie przy probach odstawienia biegunka wracala. Dodam ze biore tylko entocort. Pytalam jak go dlugo mozna brac bo jezeli jest dobrze to czemu odstawiac... Wiem ze to rodzina steroidow a one sa niedobre, ale czy aza, humira itp. sa lepsze, mniej szkodliwe...

zulugula
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: dolnośląskie

Post autor: zulugula » 17 sie 2010, 12:46

chciałam sie zapytać, nie wiem czy ktoś tutaj jeszcze zagląda, bo wpisy sa stare, ale jestem wtrakcie poszukiwania leku Budenofalk lub Entocort jednakże w żadnej hurtowni ich nie ma i są małe szanse że w Polsce jeszcze je dostane. Moge wiedzieć gdzie kupiliście swoje leki ? Bede bardzo wdzięczna.

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Miska Ryżu » 17 sie 2010, 14:44

no to ja jestem bardzo w szoku, nie tak dawno jeszcze entocort był dostępny i nawet lekarz mi chciał przepisac miesiąc temu. Może to chwilowy brak. Najlepiej pojsc do apteki i poprosić by przedzwonili do swojej hurtowni i się zapytali czy mają a jak nie mają to niech się spytają dlaczego. Zapewne im takiej informacji udzielą. spr w mojej aptece :-)
Smutno Ci? A może budyń? :)

gregtech

Post autor: gregtech » 17 sie 2010, 15:46

Braki u producenta, od jutra pojawi się w hurtowniach. Pozdrawiam

zulugula
Debiutant ✽

Post autor: zulugula » 17 sie 2010, 16:53

gregtech pisze:Braki u producenta, od jutra pojawi się w hurtowniach. Pozdrawiam
to potwierdzone informacje? bo nie chciałabym aby to był żart.

Co do pierwszej odpowiedzi, to dzwoniłam już po całej Polsce i w żadnej hurtowni tych leków nie ma. Jutro wybieram się do Czech i tam bedę starała sie szukać.

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 18 sie 2010, 14:03

Budenofalk dopiero we wrześniu, ale entocort powinien być.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

zulugula
Debiutant ✽

Post autor: zulugula » 18 sie 2010, 20:39

niestety nie ma nic, no chyba, że po wypowiedz kolegi sie sprawdziła i dziś coś zaczeło być w hurtowni, jednakże nawet w Czechach dziś nie było i raczej pan nie chciał go nawet zamawiać Entocortu.

Jak już wspomniałam dziś w Czechach zamówiłam kilka opakowań budenofalku, za niecałe 450 zł na polskie złotówki. Bardzo mnie to cieszy, bo będą na jutro już o 8:00 rano :)

gregtech

Post autor: gregtech » 18 sie 2010, 20:45

Tak samo szukałem entocortu bo nigdzie w aptekach których byłem i hurtowniach nie było, dlatego tez zadzwoniłem do producenta leku ktory wyjaśnił że mają braki i 18 SIERPNIA ENTOCORT sie pojawi. Akurat nie mogłem czekać do 18 bo mi sie skończył. Dzwoniłem po wszystkich aptekach w miescie i akurat jedna miała na stanie więc kupiłem :)) bez czekania. Według producenta jutro hurtownie powinny to mieć na pewno, więc apteki powinny dostać informację że lek pojawia się w hurtowniach

zulugula
Debiutant ✽

Post autor: zulugula » 18 sie 2010, 21:32

no ja dzwoniłam po wszystkich aptekach a apteki przy mnie po hurtowniach i nic nie mówili na ten temat że lek bedzie dziś czy jutro w sklepach, czy w tych hurtowniach, bo przecież by cos wiedziały.

Awatar użytkownika
ulkaaa
Debiutant ✽
województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: ulkaaa » 18 sie 2010, 21:54

Wczoraj zamawiałam Entocort telefonicznie w aptece w moim mieście ( Ketrzyn - warmińsko mazurskie), miał być sprowadzony z hurtowni. I został : ) Dziś go otrzymałam, a jutro mam się zgłosić po drugie pudełko. Jutro się dowiem ile kosztuje. Wcześniej Farmaceuta mówił ze na recepte "P" ok 80 zł, dziś natomiast, że około 6 zł . Także jutro się wszystko wyjaśni. Ale w każdym razie jest dostępny.

Co do Entocortu ( wiem, że jest taki topic, ale nie znalazłam wyczerpujących informacji ), to jeśli go braliście, możecie napisać czy skutek uboczny - efekt Cushinga występuje czy nie ? Mam brać steryd przez 3 miesiące, wiem że nie ma aż takich efektów ubocznych jak Encorton, ale mimo wszystko się niepokoję.
Ostatnio zmieniony 18 sie 2010, 22:01 przez ulkaaa, łącznie zmieniany 1 raz.

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 18 sie 2010, 21:56

6,40

gregtech

Post autor: gregtech » 19 sie 2010, 12:28

zulugula pisze:no ja dzwoniłam po wszystkich aptekach a apteki przy mnie po hurtowniach i nic nie mówili na ten temat że lek bedzie dziś czy jutro w sklepach, czy w tych hurtowniach, bo przecież by cos wiedziały.
Niestety ale babeczki w aptekach mają często zerową wiedzę na temat leków a dzwonić im sie nie chcę a dopiero co pytać o szczegóły. Dlatego sam wziąłem sprawę w swoje ręce i zadzwoniłem do producenta :) i uzyskałem satysfakcjonująca odpowiedź. Dzisiaj w hurtowniach już są więc kupujcie do woli ;)

Misia

Post autor: Misia » 19 sie 2010, 12:33

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Budesonid”