entocort

Lek Budesonid/Budezonid- ENTOCORT, CORTIMENT, BUDESONID
Budesonid zalecany jest w łagodnym lub średnio-ciężkim przebiegu choroby (CDAI <300). W przypadku tego leku nie zaobserwowano zahamowania funckii nadnerczy. Wykazano, że budesonid jest znacznie skuteczniejszy w indukowaniu remisji niż mesalazyna.
ENTOCORT- największą skuteczność osiąga się w przypadkach, gdy choroba jest umiejscowiona w jelicie krętym lub we wstępnicy.
CORTIMENT- działa na całe jelito grube

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
alate
Moderator
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie

Re: entocort

Post autor: alate » 08 kwie 2015, 13:25

Ja jadę na Entocorcie non stop od rozpoznania, czyli od września 2014, inaczej się niestety nie dało. teraz od niespełna 2 tygodni mam znów minimalną dawkę tj.3 mg
Od prawie miesiąca zmagam się z grzybicą przewodu, ewidentnie wywołaną Entocortem, a zaostrzoną niepotrzebnie zastosowanym antybiotykiem
2 tygodnie kuracji Fluconazolem 200mg( w tym tydzień leczenia szpitalnego, wlewy dożylne) +smarowidło sporządzone na bazie Nystatyny nie przyniosły efektu
gardło boli bardzo, do tego uszy, śluzówka gardła jest zaogniona, wczoraj znów wróciły białawe krosty...
najgorsze jest to, że biologia zawieszona, aż wyleczę grzyba, a grzyb się ma jak najlepiej :mad:
Crohn ? Z tym da się żyć !

Awatar użytkownika
mosterdziej
Początkujący ✽✽
województwo: -- poza Polską --

Post autor: mosterdziej » 21 kwie 2015, 17:48

alate pisze:Ja jadę na Entocorcie non stop od rozpoznania, czyli od września 2014, inaczej się niestety nie dało. teraz od niespełna 2 tygodni mam znów minimalną dawkę tj.3 mg
A jak na niższych dawkach z działaniem leku? Jest nadal odczuwalne?

Ja biorę już praktycznie miesiąc 9 mg i wydaje mi się, że jest poprawa, ale bardzo, bardzo niewielka. Są dni, że czuję się mniej zmęczony, są dni, że jestem zmęczony podobnie jak przed leczeniem, ale śpię mniej godzin (wcześnie jak spałem mniej niż 9-10 to byłem nieprzytomny za dnia). Jelita odczuwałem kilka razy, ale przeważnie umiarkowanie/lekko. Będę jeszcze tylko miesiąc na maksymalnej dawce i jestem trochę sceptyczny. Przypuszczam, że to przez to, że tak długo chodzę z tym stanem zapalnym... Lekarzowi na razie głowy nie zawracałem, skoro jest jakiś minimalny efekt, to może mam czekać, tylko ciekaw jestem, jak to będzie po zmniejszeniu dawki - bo jeśli po dwóch miesiącach będę się czuł podobnie, to może jednak lek średnio pomaga/za słaby. Wstępnie Entocort (9-6-3mg) mam brać minimum pół roku, a potem będzie się myśleć, co dalej.

futures
Debiutant ✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: futures » 26 kwie 2015, 23:05

Witam wszystkich,
chyba zadebiutuje na forum zainspirowany wpisem mosterdzieja bo obecnie mam podobne objawy i "wrażenia" z kuracji Entocortem;) Może tylko króciutki wstęp odnośnie przebiegu mojej choroby: jesień 2013 przypadkowo na USG wyszedł 7cm stan zapalny w końcowym odcinku jelita cienkiego, wcześniej miałem czasami lekkie bole w prawym boku ale myslalem,ze to od wyrostka i permanente zmeczenie. W październiku kolonoskapia i potwierdzenie stanu zapalnego w w jelicie kretym i zastawce Bauhina, światło zastawki zwężone, reszta ok. Chciałem od początku być w dobrych rękach i na szczęście cudem udało mi się dostać do prof. Rydzewskiej ("ręce" chyba najlepsze z możliwych;)Za wskazaniem pani Profesor od stycznia biorę Entocort i Asamax.
Po około 3 tygodniach odczułem poprawę, praktycznie przestało boleć mnie w prawym boku, miałem więcej sił, kalprotektyna była powyżej 600 ale zakładałem, że wszystko pójdzie pięknie,zgodnie z planem, pół roku terapii Entocortem (9-6-3mg) i zdrówko;)przynajmniej na jakiś czas:)No ale niestety, pod koniec lutego wyjazd na narty na kilka dni, mimo jazdy naprawdę bardzo spokojnej i rekreacyjnej bóle w okolicach zastawki krętniczo-kątniczej wróciły i od tamtej pory mi towarzysza, może nie jakoś bardzo mocne ale są, do tego zmeczenie i bóle stawów, stolec ok ale nigdy nie był problemem - raz dziennie jak w zegarku, innych jakiś wielkich objawów nie mam Po dwóch miesiącach zgodnie z zaleceniem zmniejszyłem dawkę Entocortu do 6mg i obecnie tyle go biorę. Na początku maja powinienem dawkę zmniejszyć do 3mg ale nie wiem czy przy braku większych efektów zmniejszenie będzie dobrym krokiem. Zastanawiam się raczej nad powrotem do dawki 9mg bo tylko przy tej dawce był jakiś efekt, choć też nie super kolosalny. Na marcowej wizycie u Pani Profesor rozmawialiśmy ogólnie o ewentualnym powrocie do dawki 9mg w przypadku pogorszenia się objawów po zmniejszeniu dawki. Ostatnio pisałem maile w tej sprawie do pani Profesor ale jeszcze nie otrzymałem odpowiedzi, chyba jednak będę musiał zadzwonić.
Miałbym pytanie do Mamci, na jaki okres powinienem ewentualnie zwiększyć dawkę Entocortu i jaka byłaby nowa ścieżka schodzenia z niego? Czy znów zacząłbym cykl półroczny, po dwa miesiące 9mg-6m-3mg?
Uff, chyba się jednak rozpisałem ;)
Pozdrawiam wszystkich i życzę zdrowia, zdrowia i zdrowia ;)
Rozpoznanie CD - październik 2014
Leczenie:
Od 05.01.2015 - entocort 3x3mg, asamax 2x3x500mg,
Od 12.03.2015 - entocort 2x3mg, asamax 2x3x500mg

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 27 kwie 2015, 21:55

Jeśli leczysz się w Bydgoszczy to ustal leczenie z prof. Może trzeba włączyć AZA. Może asamx zamienić na salofalk, ale badania nie wykazują wielkiej skuteczności w podtrzymaniu remisji CD. Może też decyzja będzie, że zwiększa się budesonid i wprowadza AZA.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

futures
Debiutant ✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: futures » 27 kwie 2015, 22:50

Dzięki Mamcia za odpowiedź! :) Leczę się przede wszystkim u prof. Rydzewskiej w ECM w Warszawie, leki wypisuje mi lekarz internista w moim mieście. Czy profesor przyjmuje również w Bydgoszczy bo hmm jakoś się nie zgadało?

Właśnie najchętniej z tego Asamaxu bym zrezygnował bo z tego co wyczytałem to on głownie w j.grubym działa a ja tam mam chyba wszystko ok;) Zawsze byłoby 6pigułek mniej ;) Z drugiej strony AZA to już chyba mocniejsza sprawa niż Mesalazyna. Cóż,tak czy owak muszę skontaktować się z panią Profesor;) Pozdrawiam
Rozpoznanie CD - październik 2014
Leczenie:
Od 05.01.2015 - entocort 3x3mg, asamax 2x3x500mg,
Od 12.03.2015 - entocort 2x3mg, asamax 2x3x500mg

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 01 maja 2015, 19:59

Nie w Bydgoszczy jest poradnie, którą kieruje prof. Maria Kłopocka - świetna specjalista i świetny zespół.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: palula88 » 23 lip 2015, 08:11

Czytam forum i widze ze wiekszosc bierze entocort(budesonidum) w dawce 9 mg raz dziennie, a ja po wizycie w szpitalu mam rozlozone dawkowanie na 1-1-1 i tak przez 3 miesiace potem redukcja a za 3 tyg wdrozenie AZA
Czy takie dawnkowanie ma wieksze znaczenie? Moze nie zadzialac jak powinno?

enej
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie

Post autor: enej » 26 lip 2015, 18:57

Witam się i ja.. Czytam to i tak oczom własnym nie wierzę..
Piszecie, że maksymalna dawka Encortonu to 9 mg. Ja jestem w 24 tyg ciąży i od 23 tyg biorę 30mg..Wcześniej brałam Metypred 16mg ale pomimo, że "zjadłam" półtora opakowania, poprawy nie było. Pogorszyło mi się i teraz biorę Encorton. Niby przez tydzień tylko. Ale przeraża mnie różnica między 9 a 30mg.. Całą ciążę jestem na sterydach i niby gastrolog mówi, że dziecku nic nie grozi ale jak tak czytam to zaczynam wątpić czy to na pewno prawda..
Salofalk / pentasa czopki 1x1 lub 2x1
Asamax 3x2
Euthyrox 100/112
Encorton 20

wlewki, sterydy...

Kropku, rośnij i bądź zdrowy...

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 26 lip 2015, 19:25

palula88 pisze: wiekszosc bierze entocort(budesonidum)
enej pisze:Pogorszyło mi się i teraz biorę Encorton
proszę czytaj o jakich lekach piszesz,bo to dwa rożne leki !!
entocort przepisuje się chorym z CD.
http://bazalekow.info/entocort-5909990430314
a tu encorton
http://bazalekow.mp.pl/leki/item?item_id=74137
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

enej
Debiutant ✽

Post autor: enej » 26 lip 2015, 21:07

Obyty.z.cu no jakby nie patrzeć na opakowaniu leku i karcie informacyjnej jest napisane ENCORTON 5mg i Encorton 20mg... Nie wiem co bierze palula88 ale osobiście mogę Ci przesłać zdjęcie na potwierdzenie że umiem czytać
Asamax 3x2
Euthyrox 100/112
Encorton 20

wlewki, sterydy...

Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽

Post autor: palula88 » 26 lip 2015, 22:11

enej biore Entocort a ty bierzesz/bralas EnCorton inny lek niz ja dlatego takie a nie inne dawki.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 27 lip 2015, 10:59

enej pisze:Piszecie, że maksymalna dawka Encortonu to 9 mg
nie encortonu tylko entocortu !!
enej, spokojnie,to naprawdę wczytaj się po literce,... :wink: palula88, też to tłumaczy.
Na pierwsze wejrzenie to wszystko jest takie same,ale ..cóż,wyluzuj i doczytaj.
entocort to nie ENCORTON .
linki podane powyżej to opisują.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: patkaas » 27 lip 2015, 11:27

enej, mam nadzieję, że widzisz już różnicę w nazwie. to są dwa inne leki.

Na temat Encortonu proszę wypowiadać się tu: http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.php?t=623

Entocort to steryd miejscowy przepisywany w Crohnie. Dla colitis od niedawna również w Polsce jest Cortiment z miejscowym działaniem, do poczytania tu: http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.php?t=17131

Proszę nie mieszać już w wątku.
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

enej
Debiutant ✽

Post autor: enej » 27 lip 2015, 19:23

NO Ja GŁUPIA!!!
Przepraszam Was wszystkich:) Namieszałam. Tak się zestresowałam, że dla mnie to wyglądało jak jedno i to samo. Niby 2 lata choruję, ale sterydy dopiero od lutego biorę pierwszy raz w życiu..
Jeszcze raz BARDZO BARDZO Was przepraszam... :oops:
Asamax 3x2
Euthyrox 100/112
Encorton 20

wlewki, sterydy...

Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽

Post autor: palula88 » 02 sie 2015, 09:33

Po jakim czasie Entocort powinien zadzialac? Dzis mija 2 tydz. jak go biore w dawce 3mgx3 (1-1-1) i widze delikatna poprawe w stolcu uformowal sie itp ale pobolewania brzucha dalej sa. Odstawiono mi calkiem mesalazyne poprostu brak efektow leczenia po niej, a mam zmiany w esicy, czy entocort podziala tez na te zmiany bo wiem, ze glownie skupia sie na zastawce?
Zmiany w katnicy i esicy (zwezenia).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Budesonid”