Strona 1 z 1

Re: podkładka chłodząca

: 16 kwie 2012, 19:47
autor: tom-as
elwirka pisze:laptopek od jakiegoś czasu bardzo się przegrzewa , czy leży na biurku , czy co jest oczywiste na łóżku lub kolanach.
na łóżku to mu specjalnie nie pomagasz ;-)

jednak z doświadczenia bym ci doradził byś najpierw lapka oddała gdzieś do czyszczenia. Bo podkładka to może i coś da, ale komp i tak będzie miał ciepło. Jeśli wcześniej się nie grzał tak mocno jak teraz to polecam zdecydowanie czyszczenie z kurzu :-)

Ja miałem podkładkę a i tak na końcu się przegrzał.

Re: podkładka chłodząca

: 16 kwie 2012, 19:50
autor: taloca
Jakiś czas temu dostałam w prezencie taką http://www.vobis.pl/oferta/notebooki_i_ ... e55eu.aspx Cały czas mój lapek na niej stoi bo dużo wygodniej mi się wtedy pisze. Natomiast jeśli chodzi o działanie to trudno mi coś stwierdzić bo włączyłam ją może ze 5 razy i wydawało mi się, że niewiele daje i tylko hałas wentylatorków mnie denerwował. Mój laptop grzeje się z przodu przed klawiaturą i w tym miejscu ona niewiele chłodziła. Trochę tylko mi się wydaje, że trzymanie laptopa na podkładce (niewłączonej) też powoduje, że jakby troszkę mniej się grzeje (ale nie wiem, czy to faktycznie tak jest, czy tylko to moje wrażenie). Jak dla mnie fajna to rzecz, ale bez rewelacji.

Re: podkładka chłodząca

: 16 kwie 2012, 21:35
autor: LoneWolf
Te podkładki niewiele dają, najlepiej ustawić laptopa na biurku na dwóch książkach, tak aby była pod nim przestrzeń wolna. Ja tak robię i nie przegrzewa się w takim tempie jak bez tego. A jeśli chodzi o skuteczność to zwiększa fps z kilku do kilkudziesięciu klatek.