Powrót do leczenia biologicznego

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
maross
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: lubelskie

Powrót do leczenia biologicznego

Post autor: maross » 01 cze 2010, 19:11

Mam pytanie czy ktoś z was wracał do leczenia biologicznego po dłuższej przerwie. Ja ostatnią dawkę (z 6 które mi podano) wziąłem w maju 2009 roku. W tej chwili niestety nastąpiło ponowne zaostrzenie i lekarze postanowili ponownie podać mi infilksymab, tym razem dostanę 8 wlewów. Interesuje mnie jak zareagowaliście na taki powrót do leczenia, mam nadzieję, że nie było żadnych sensacji. Ja przy poprzednim leczeniu infliksymabem rezultaty odczułem bezpośrednio po podaniu pierwszej dawki, oby tym razem było tak samo :)
Everything is perfect, Everything is sick

kasinp
Znawca ❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: Powrót do leczenia biologicznego

Post autor: kasinp » 01 cze 2010, 19:26

Ja w tamtym roku bylam leczona Humirą (adalimumab) ostatnią dawke mialam w lipcu tez mialam szesz dawek , teraz mam zacząc Humire znow pewnie zaczne od czerwca albo lipca , to bedzie rok przerwy , jeszcze nie wiem co i jak mam nadzieje tak jak ty , ze pomoze i tym razem.

Awatar użytkownika
anusia
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: anusia » 01 cze 2010, 19:43

hej! Ja w zeszłym roku od czerwca do grudnia dostałam 13 dawek humiry.Przez ok 3 m-ce od ostatniej dawki czyli koniec marca początek kwietnia br wystąpiło znowu zaostrzenie i wylądowałam w szpitalu ,tam dostałam znowu humire,jutro jade po 4 dawkę do Lublina.Powiem szczerze ,że w zeszłym roku reakcja po 1 dawce była rewelacyjna zero biegunek i bólów brzucha.Teraz trwało to troszkę dłużej ale już jest dobrze ,tylko pytanie do kiedy ?czy znowu jak się skończy humira to będzie gorzej?niewiem...
imuran ,asamax ,kontracept
HUMIRO OBYŚ JUŻ NIGDY NIE BYŁA MI POTRZEBNA !Znów będziesz ze mną :) Jesteśmy razem od 18 marca (ja i humira )

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka
województwo: pomorskie

Post autor: ita71 » 01 cze 2010, 20:16

Mam pytanie czy ktoś z was wracał do leczenia biologicznego po dłuższej przerwie
Syn dostał w maju 2008 roku,trzy dawki Remicade.Nie było widocznej poprawy,
więc leczenie przerwano.W kwietniu 2009 r,ponownie dostał remika (był w ostrym
rzucie choroby) i od tego czasu jest znaczna poprawa,w maju była już 13 dawka.
Nigdy nie mów nigdy...

maross
Debiutant ✽

Post autor: maross » 01 cze 2010, 20:59

anusia pisze:jutro jade po 4 dawkę do Lublina
Hmmm, cóż mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze. Ja też jutro jadę na pierwszy wlew drugiej serii do Lublina (na Jaczewskiego), więc może sie spotkamy :). Oby wszystko było ok.

Awatar użytkownika
Izabelka
Początkujący ✽✽
województwo: lubuskie
Kontakt:

Post autor: Izabelka » 01 cze 2010, 22:40

hej
ja również miałam podane 3 dawki po czym miałam przerwane z powodu nacieku ropnego na mięśniu po 6 miesiącach naciek ustąpił i podano mi remicade lecz dostałam wszcząsu
Po kilku letniej REMISJI, uczę się żyć na nowo z ZAOSTRZENIEM ... Człowiek tak szybko się przyzwyczaja do dobrego ...

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 02 cze 2010, 22:17

Byłam na spotkanie rejestru Crohna i nie ma przeciwwskazań do powtórnej indukcji lekami biologicznymi, co potwierdzają wasze historie.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

maross
Debiutant ✽

Post autor: maross » 03 cze 2010, 07:47

Wczorajszy wlew odbył się bez kłopotów. Zobaczymy, jak będzie za 2 tygodnie, bo to chyba ten drugi wlew po przerwie może być trudniejszy... Ale mam nadzieję, że będzie ok.

Awatar użytkownika
anusia
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: anusia » 03 cze 2010, 11:02

maross pisze:Ja też jutro jadę na pierwszy wlew drugiej serii do Lublina (na Jaczewskiego), więc może sie spotkamy
U mnie też wczorajszy zastrzyk bez problemów ,zresztą jak każdy poprzedni,ciekawa jestem czy to z Tobą chwilę rozmawiałam przed gabinetem lekarskim?
HUMIRO OBYŚ JUŻ NIGDY NIE BYŁA MI POTRZEBNA !Znów będziesz ze mną :) Jesteśmy razem od 18 marca (ja i humira )

maross
Debiutant ✽

Post autor: maross » 03 cze 2010, 19:32

anusia pisze:ciekawa jestem czy to z Tobą chwilę rozmawiałam przed gabinetem lekarskim?
No niestety nie ze mną. Po przyjściu na odział gastroenterologiczny trochę posiedziałem na korytarzu, potem położyli mnie na sali nr 1 i tam sobie spokojnie leżałem kilka godzin :wink:

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
województwo: dolnośląskie

Post autor: Raysha » 04 cze 2010, 14:48

Wiecie co mnie zastanawia?
Mnie mówiono, że nie można powrócić do leczenia biologicznego drugi raz jeśli za pierwszym razem nie odniosło to efektu...
Teraz to jestem skołowana.

maross
Debiutant ✽

Post autor: maross » 04 cze 2010, 16:24

Mikrusia pisze:Mnie mówiono, że nie można powrócić do leczenia biologicznego drugi raz jeśli za pierwszym razem nie odniosło to efektu...
W moim przypadku pierwsza seria sześciu wlewów remicade przyniosła bardzo dobre efekty. Po niespełna roku od ostatniej dawki zmieniłem sulfasalazynum na salofalk (starania o dzidziusia {z pozytywnym efektem :roll: }). Niestety choroba znów dała o sobie znać i bez wahania powrócono do leczenia biologicznego, ponieważ poprzednio dobrze na nie reagowałem. A i najważniejsze, już jest lepiej :roll:

Awatar użytkownika
anusia
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: anusia » 04 cze 2010, 18:51

U mnie też w zeszłym roku po rozpoczęciu leczenia humirą była super poprawa po 1 zastrzyku (dostałam 13dawek od czerwca do grudnia):roll: W kwietniu jednak znowu zaostrzenie-szpital i dzięki lekarzom lubelskim z Jaczewskiego którym serdeczne DZIEKUJĘ min.prof.Radwanowi prof.Cichoż,dr Katarzynie Laskowskiej dostałam znowu humirę tym razem na rok i teraz też jest już bardzo dobrze :lol: i miejmy nadzieję ,że tak zostanie :!: Czego Wam i sobie życzę ,pozdrawiam :banan:

maross
Debiutant ✽

Post autor: maross » 17 cze 2010, 11:41

Wczoraj podano mi drugi wlew remika po rocznej przerwie i wszystko było ok., chociaż ten potencjalnie niósł z sobą największe zagrożenie jeśli chodzi o ewentualny wstrząs.

Zablokowany

Wróć do „Ogólnie o leczeniu biologicznym”