CCX282-B NOWOCZESNY LEK BIOLOGICZNY

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
ewelina1011
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Kontakt:

CCX282-B NOWOCZESNY LEK BIOLOGICZNY

Post autor: ewelina1011 » 11 sty 2007, 22:26

We wcześniejszym moim poście wspomniałam o programe, który ma na celu ocenę skuteczności i bezpieczeństwa leku o nazwie CCX282-B u pacjentów z choroba L-C. W programie mogą wziąć udział pacjenci o przebiegu od umiarkowanego do cięzkiego. Ja też dostałam propozycję wzięcia udziału w tym programie. Dziś pobrali mi krew, by sprawdzić CPR. Jeśli będzie na odpowiednim pozime, mogę przystąpić do leczenia ( z własnej i nieprzymuszonej woli). Zatem jak na obecną chwilę nie wiem, co zrobę, jeśli nawet lekarze zadecydują, iż jestem potencjalną kandydatką do brania udzialau w próbnym leczeniu. Szczerze mówiąc, to nie jestem tym zachwycona, bo tak naprawdę mam wiele obaw. Lek, jak to lek ( a tym bardziej "niezbadany") może wywołać wiele efektów ubocznych i to nawet nieodwracalnych. Jak na tym etapie testowania tego leku, mogę dostać placebo. Tak czy tak, jest to jedną wielka niewiadomą. Nie wiem co i jak, ale ochlonę troszkę z tego, jutro dostanę odpowiedź lekarzy. Ostateczna decyzja nalezy do mnie. Proszę o jakieś komentarze na temat tego leku. Czy ktos z Was również uczestniczył w tym programie? I czy w ogóle warto? Pozdrawiam:)

Karola
Debiutant ✽
Kontakt:

Re: CCX282-B NOWOCZESNY LEK BIOLOGICZNY

Post autor: Karola » 15 maja 2007, 10:09

Cześć .Mam pytanie jak te testy i badania lekarzy???Wzięłaś udział w tym programie??Jestem bardzo ciekawa dlatego proszę o odpowiedź.Prowadza w ogóle jeszcze te programy bo sama chetnie bym uczestniczyła w czymś takim.Nie lubię być królikiem doświadczalnym ale czego sie nie robi dla własnego zdrowia.... proszę o kontakt.

Zygfryd
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Zygfryd » 15 maja 2007, 14:15

Witam
Dostałem propozycję aby zapisać się na eksperymentalne leczenie tym lekiem. Przeczytałem dość obszerne materiały o przebiegu badania, no i chyba spróbuję. Tzn złoże swoją kandydaturę a o tym czy zostanę przyjęty zadecyduje lekarz.
Chciałbym jednak zapytać czy ktoś z Was poddawał się już temu leczeniu?
Znając moje szczęście jestem prawie pewien że trafię do grupy osób którym podawane będzie placebo :) jednak lek ma kilka prawdopodobnych objawów ubocznych więc troche się obawiam. Jeżeli ktoś jest ciekaw to objawami tymi są: ból głowy, bóle brzucha, uczucie pustki w głowie, ból gardła, objawy przeziębienia, nudności, kaszel, biegunka, rozstrój żołądka i bóle stawów :/
Troche odstrasza mnie perspektywa tego że przez cały okres przyjmowania leku (364 dni) będe miał którykolwiek z tych objawów, napewno będzie to dość uciążliwe.
Nie został także wyjaśniony wpływ alkoholu podczas kuracji, a jak wiadomo Polak nie wielbłąd i pić musi :)

No a więc pytanie do ludzi którzy znają to forum i zagadnienia związane z Crohnem na najwyższym poziomie:
Co wiecie o tym leczeniu i czy znacie kogoś kto już brał w tym udział? Oraz jakie były tego efekty.

Awatar użytkownika
tata pirata
Specjalista ds. nowości w medycynie
Choroba: CD u dziecka

Post autor: tata pirata » 15 maja 2007, 15:03

Witam
trochę informacji można znaleźć tutaj:

http://www.clinicaltrials.gov/ct/show/N ... 15?order=1
podano tam również adresy 11 jednostek słuzby zdrowia z Polski biorących udział w programie badawczym - czy te dane są aktualne należy sprawdzić, podane jest tam również nazwisko i telefon w Warszawie,
W innych żrodłach wyczytałem, że jest to pierwszy lek tego typu przyjmowany doustnie, oraz, że osoby biorące do tej pory udzial w badaniach dobrze go tolerowały, nie znalazłem danych na temat skuteczności...
pozdrawiam

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 15 maja 2007, 21:48

Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
ewelina1011
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: ewelina1011 » 22 maja 2007, 16:43

Już odpowiadam! Nie zakwalifikowałam się na testowane owego leku. Żeby móc wziąć w próbie leczenia tym preparatem, trzeba mieć odpowiedni poziom CRP- nie zbyt wysoki i niezbyt niski. U mnie było ze zdrówkiem wówczas bardzo dobrze, także zostałam odrzucona. W sumie to chyba nie wzięłabym tak czy tak w tym udziału, bo musiałabym mieć regularnie co jakiś czas obioną kolonoskopię i jeżdzić do szpitala bardzo czesto, także.... Chyba emocjonalnie nie dałabym sobie rady, bo jestem zbyt wrażliwa, hehehe... Wiecie co mam na myśli.
Pozdrawiam serdecznie, Ewelina

karina27
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: karina27 » 23 maja 2007, 11:34

ja tez właśnie dostałam propozycje uczestniczenia w tym programie. Z tego co rozmawiałam z moją doktór ludzie go dobrze znoszą. Mam znajomego, który jest juz od 3 lat na takim leczeniu i czuje się wspaniale. Jedyny minus tego leku, jak dla mnie, to toże nnie można zajść w ciążę, a tak chciałam. Jeśli mnie zakwalifikują, to będę zmuszona wstrzymać się. No ale co się nie robi dla własnego zdrowia.

tylko ze moj lek nazywa sie Traficet, czy jakos tak. Jesli go znacie to napiszcie coś oni, jak go znośliście i czy wam pomógł.
Pozdrawiam Karina
Ostatnio zmieniony 25 maja 2007, 12:59 przez karina27, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
województwo: śląskie

Post autor: -Ania- » 25 maja 2007, 12:58

Bardzo proszę nie pisać swoich postów jeden po drugim.

Każdy swój post możesz zedytować, rób to jeżeli chesz coś dodać do wiadomości, która została wysłana na forum wcześniej, ważne jest aby nie pisać pod sobą kilku wiadomości, forum jest wtedy czytelniejsze i bardziej klarowne.

W celu edycji postu udaj się do okienka, w którym widnieje napisana prze Ciebie wcześniej wiadomość , w prawym górnym rogu widnieje napis edytuj – kliknij go. Wyświetli Ci się twoja wiadomość, do której możesz teraz coś dopisać.

Ania
admin

p.s. scalam wszystkie trzy posty
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

kroballo
Początkujący ✽✽
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: kroballo » 08 sty 2008, 21:05

Odgrzewam temat, bo sama dostałam propozycję wzięcia udziału w programie.

Czy są na forum osoby, które się na to zdecydowały?
Kasia: 165 cm/ 54 kg/ Entocort 3 mg; stan: droga ku remisji:)

Awatar użytkownika
Behemot(ka)
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
Kontakt:

Post autor: Behemot(ka) » 09 sty 2008, 07:24

CU też ma szansę?

Leki: Sulfasalazyna 2/2/2 Effectin 0/0/1 Depakina 1/0/1 + Kwas foliowy

Stan: Remisja kliniczna i endoskopowa

Nie jestem leniwa, po prostu mam wadliwy system dystrybucji energii.

http://www.venganza.org/

kroballo
Początkujący ✽✽
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: kroballo » 09 sty 2008, 11:05

Jest to program tylko dla crohnowców o przebiegu umiarkowanym do ciężkiego.
Kasia: 165 cm/ 54 kg/ Entocort 3 mg; stan: droga ku remisji:)

gosia1979
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: gosia1979 » 08 lut 2008, 21:10

Brałam udział w tym programie.Nie miałam żadnych skutków ubocznych. Poza tym, że ustąpiły wymioty to nie bylo żadnej poprawy. Zostałam wykluczona z programu po pół roku, ponieważ leczenie nie przyniosło poprawy. Nie zniechęcam tym nikogo, bo znam osoby na które lek podziałał zadawalająco. Ja niestety nie należę do szczęśliwców, ale się nie poddaję. W poniedziałek dostanę pierwszą dawkę Infiximabu i wierze że tym razem się uda. Pozdrawiam.

Zablokowany

Wróć do „Leki w Fazie Badań Klinicznych”