Colal-Pred

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Colal-Pred

Post autor: Raysha » 24 sie 2007, 08:43

Mam pytanie a do takiego programu to samemu można się zgłaszac czy to lekarz musi zaproponować ? No i to jest tak jak na encortonie że schodzisz np. co 5mg ?

P.S najfajniesze to jest ten palmptop :P :lol:

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿

Post autor: Raysha » 24 sie 2007, 12:02

magdalene pisze:FSS (sigmoidoskopię)
Eee a co to za cudo ? Pierwsze słysze ...
magdalene pisze:(jak mi na przykład trzecia ręka wyrośnie ) :wink: ,
Coraz bardziej mi się to podoba ;)
magdalene pisze:Lekarz mi mówił, że u niego brało udział w tym badaniu kilkanaście osób i dwóm z nich nie pomogło. Reszcie udało się wejść w remisję.
Czyli ty nie jesteś teraz w remisji ? Bo ja w sumie nie wiem czy jestem, czasem zaboli brzuch a czasem nie...

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 24 sie 2007, 16:23

COLAL-PRED® is a proprietary gastrointestinal product developed by Alizyme for the treatment of ulcerative colitis (“UC”). It has arisen from combining Alizyme’s proprietary colonic drug delivery system, COLAL®, with an approved generic steroid (prednisolone sodium metasulphobenzoate). It is potentially an effective anti-inflammatory treatment for UC without the typical side effects of steroids.

COLAL® technology
The delivery of drugs specifically to the colon (the large intestine) offers the potential to improve the treatment of colonic diseases. Achieving reliable and consistent delivery of drugs to the colon has, however, proved to be difficult due to individual variation in conditions within the gastrointestinal (“GI”) tract and in the transit time for the contents of the GI tract. Alizyme’s proprietary drug delivery system, COLAL®, overcomes these difficulties.

COLAL® involves a coating for drug pellets, tablets or capsules which is composed of ethylcellulose and a form of starch called 'glassy amylose'. The glassy amylose is not digested by human enzymes as the preparation moves down the GI tract, but is digested by bacterial enzymes that are found only in the colon. When the coated product reaches the colon, the coating is degraded, allowing the drug to be released.

COLAL® was initially developed in a collaboration between the London University School of Pharmacy, the MRC Dunn Clinical Nutrition Centre in Cambridge, UK and the Institute of Food Research in Norwich, UK. COLAL® was originally accessed and then licensed through a series of agreements with BTG International Ltd (now BTG plc), commencing in 1996. In 2005, Alizyme acquired the patents that relate to the COLAL® technology from BTG plc.

Alizyme has taken COLAL® from the research stage and developed it into a drug delivery system suitable for pharmaceutical application. It has been combined with an approved generic steroid (prednisolone sodium metasulphobenzoate) to form one of Alizyme’s drug candidates, COLAL-PRED®. Through combination with novel and existing products, additional applications may be available for COLAL® where delivery of drugs to the colon is required.
O sterydzie trochę tu http://medguides.medicines.org.uk/docum ... n=homepage
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Deniro_RS

Post autor: Deniro_RS » 24 sie 2007, 16:44

Hmmm....nie taty nie kumaty co tu piszą :nie: Moze tłumaczenie poproszę :oops: Z góry serdecznie dziękuję :flowers:

Deniro_RS

Post autor: Deniro_RS » 24 sie 2007, 18:52

To bardzo dobre wiesci :roll: zyczę więc udanej próby bo o ile pamiętam bedzie ona testowana na Tobie magdalene :flowers: powodzenia :spoko:

i dziękuje za tłumaczenie :flowers:

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿

Post autor: Raysha » 24 sie 2007, 18:54

no to życzę powodzenia :D

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿

Post autor: Raysha » 29 sie 2007, 08:47

magdalene pisze:tabletki to prednizolon.
czyli encorton ?
magdalene pisze:i póki co nie mam zalążka trzeciej ręki ;)
to sukces :]
magdalene pisze:Ale palmtopa mi nie dali
:neutral:

Awatar użytkownika
Mol
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: Mol » 29 sie 2007, 19:20

Hmmm, tak sobie czytam o tym leku i sie zastanawiam jakby tu mozna sie na niego zalapac...
Obrazek

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
województwo: śląskie

Post autor: -Ania- » 18 paź 2007, 16:49

moze to tak ma byc, ze sie wszystko powoli stabilizuje?
że niby cos, co ma dzialac od razu, czy po ilus_tam_tygodniach działa niejako z poślizgiem?

ciesze sie z tego, ze jest lepiej
i mam nadzieje, ze bedzie jeszcze lepiej

no i masz zapas asamaxu - teraz Ci sie na pewno sprzyda (choc wolałabym zeby branie w wiekszych dawkach bylo krótkotrwałe)

swoja drogą - my tak jeżdzimy do tej Wawy na zmiane ;)
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin

Post autor: -Ania- » 18 paź 2007, 16:56

no chyba sie nie uda jechac razem, bo ja mam termin na 26.10 raniutko, wiec musze jechac 25.10 popoludniu.

A potem to ma byc miesiac po drugiej dawce, wiec by wypadało koło 27.11
wiec jeżdzę do Wawy jakos pare dni po Tobie.

a asamax tez jest po 500 mg, z tym, ze ja mialam po 250mg bo lekarze mieli nadzieje, ze sie wtedy zdąży rozpuścic w jelitach. No ale sie to nie udało.
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿

Post autor: Raysha » 18 paź 2007, 18:20

magdalene pisze:Zrobili mi lewatywę (pierwszy raz to miałam... myślałam, że to coś gorszego ;] )
Wszyscy to przeżywają a ja miałam lewatywę przeliczając na ilość to tak dużo jak jedna kroplówka i bez problemowa przeżyłam ;] wiec to nie jakis horror wg mnie ;]
magdalene pisze:Nadal jestem dobrej myśli, że nadejdzie taki dzień, że "od środka" też wszystko będzie tak ładnie wyglądać jak "z zewnątrz" :) .
Jesli będziesz tak myśleć to napewno tak będzie

Apropo waszych wyjazdów do Wawy wszyscy się mijamy, ja mam 24 listopada ;)

gosia1979
Debiutant ✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: gosia1979 » 19 paź 2007, 20:14

ja również mam wizytę 16 listopada. mam być rano między 8-9. też jestem w programie nowego leku biologicznego. biorę go od 4tygodni. narazie nie ma poprawy, ale licze na to że będzie lepiej. mam nadzieję że się spotkamy. pozdrawiam gosia1979.

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿

Post autor: Raysha » 17 lis 2007, 10:22

No to całe szczescie ze nie wyrosła Ci trzecia ręka :mrgreen:

gratulejszyn :cool2:

spiro
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
Kontakt:

Post autor: spiro » 19 lis 2007, 18:31

Gratulacje :wink:
Życie jednak ma sens :)

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿

Post autor: Raysha » 29 lis 2007, 18:19

E to porządni ludzie :)

;)

ale za duzo masz pieniedzy albo znajdujesz na dworcach czy przystankach i teraz jeszcze od lekarzy :P

Zablokowany

Wróć do „Leki w Fazie Badań Klinicznych”