Laquinimod

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
bemik
Debiutant ✽
Choroba: CD

Laquinimod

Post autor: bemik » 02 wrz 2010, 20:18

Witajcie :-)

Strasznie dawno tu nie pisałam, ale to nie znaczy, że nie chorowałam :-) 3 lata temu Crohn tak mi powikłał ciążę, ze urodziłam w 31/32 tygodniu wcześniaka 1200 g, i od tego czasu cały czas miałam biegunki, najczęściej z krwią, a leczenie działało średnio (szczególnie immunosupresja mnie rozkładała). Ostatnio bardzo mi się pogorszyło, latałam do WC kilkanaście razy dziennie, od kwietnia do czerwca schudłam 6 kg. W endoskopii kapsułkowej wyszła zajęta dystalna część jelita biodrowego, a w kolonoskopii całe jelito grube zwłókniałe, broczące dotykowo i z nadżerkami.
Udało mi się dostać do programu klinicznego laquinimodu i muszę przyznać, że jestem zaskoczona efektami. Po 8 tygodniach brania leku stolce są zupełnie normalne (po raz pierwszy od wielu, wielu lat), raz dziennie, bez krwi, minęły bóle brzucha i stany podgorączkowe, waga się ustabilizowała. Co więcej, remisja utrzymuje się już miesiąc po zakończeniu kuracji.
Trochę się bałam objawów ubocznych, bo przeczytałam na forum chorych bodajże na stwardnienie rozsiane, ze mieli zawroty głowy, ale u mnie nic się takiego nie pojawiło.
Mam porównanie do humiry i skuteczność jest podobna, jeśli nie większa (na humirze nigdy nie udało się przez tak długi okres czasu utrzymać normalnych stolców).
Gdyby ktoś chciał bliższych informacji, służę pomocą. Program wciąż trwa, prowadzi go Euromedicare i wciąż rekrutują chętnych, może komuś z Was się ta informacja przyda - jakby ktoś chciał telefon do prowadzącego badanie, też mogę podać.

Zablokowany

Wróć do „Leki w Fazie Badań Klinicznych”