asamax-poprawa?!

Preparat jest wskazany do stosowania:
- w łagodnej lub umiarkowanej postaci wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, zarówno w fazie ostrej jak i w fazie remisji choroby
- w chorobie Leśniowskiego i Crohna w obrębie okrężnicy, zarówno w fazie ostrej jak i w fazie remisji choroby.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
dash29
Debiutant ✽
Choroba: CU
Kontakt:

asamax-poprawa?!

Post autor: dash29 » 06 lip 2006, 08:54

witajcie

brałem salofalk, salazopiryne a ostatnio ( przez miesiąc) asamax 500mg. biorąc 2 pierwsze nie było poprawy a po asmaxie krew zniknęła całkowicie. co prawda są jeszcze dolegliwości które każdy ma chrując na cu (różne bóle-głowy,stawów itp ) ale nie ma tej krwi a to już chyba plus. czy ktoś ma podobne spostrzeżenia?
dash29

dash29
Debiutant ✽
Kontakt:

Re: asamax-poprawa?!

Post autor: dash29 » 07 lip 2006, 07:17

końcowa część tzn ostatnie 20 cm jelita
dash29

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 07 lip 2006, 20:31

To najlepsze są czopki. Mniejsze dzlałanie uboczne i większe sęzenie leku w miejscu zajetym chorobą.
Mamcia

dash29
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: dash29 » 08 lip 2006, 12:22

czopki asamax też używam 500mg raz na wieczór.nie wiem czy to że krew póki co zniknęła to wynik brania wszystkich dotychczasowych leków tj.salofalk,salazopyrin i ostatnio asamax czy wynik brania tego ostatniego?ogólnie znoszę go dobrze chociaż któregoś dnia w pracy dostałem takich bóli brzucha że myślałem że się przekręcę. nie byłem w stanie nic robić. dopiero zarzuciłem 2 tabletki przeciwbólowe i trochę przestało
dash29

Daniel
Debiutant ✽
województwo: mazowieckie

Post autor: Daniel » 08 lip 2006, 16:40

Uważaj ze środkami przeciwbólowymi,to też jest lek,a nie wszystkie mają pozytywny wpływ na nasz organizm przy naszej chorobie. Ja osoboście polecam Paracetamol, używają go nawet kobiety w ciąży. Mogą też być inne leki ,które go zawierają: Apap, Panadol.
Ja też biorę Asamax 500 3x2 tab,a na wieczór czopki Pentasy 1g. Pentasa jest chyba bardziej oczyszczona, jak powiedział mój lekarz:" w pełnej, czystej postaci mesalazyna" , ale sporo droższa.
Co do występowania krwi,to ciężko powiedzieć co tak naprawdę zadziałało, czasem samo przechodzi tylko po mesalazynie, tak samo jak samo się pojawia tzw. rzut choroby. Ostatnio używałem ziołowych tabletek przeciwbiegunkowych Taninal. Hamuje również drobne krwawienia przy uszkodzeniach naczyń włosowatych śluzówki jelit. To tylko zioła.

Zablokowany

Wróć do „Asamax”