Strona 1 z 1

Czy mozna łączyć meridię i Asamax?

: 26 sie 2008, 18:58
autor: BECIA
czy moge brac meridie gdy zazywam asamax500 bardzo prosze o porade bo niewiem czy mozna laczyc te dwa leki

doprecyzowałem temat

Re: Czy mozna łączyć meridię i Asamax?

: 26 sie 2008, 20:22
autor: BECIA
to moja jedyna nadzieja ze schudne bo z tygodnia na tydzien jestem coraz wieksza a niewiem czy te dwa leki mozna laczyc?Kiedys juz bralam meridie ale wtedy jeszcze nie wiedzialam o mojej chorobie jelit i nie bralam zadnych lekow.

Re: Czy mozna łączyć meridię i Asamax?

: 26 sie 2008, 23:16
autor: ranka
nie wiem czy mozesz. dlatego ze Meridia ma wiele przeciwskazan ale zaraz ci je wkleje :)

Zabusia nie jest az tak zle :)

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu, otyłość spowodowana niedoczynnością tarczycy lub nadczynnością kory nadnerczy, istotne zaburzenia łaknienia (anorexia nervosa, bulimia), psychozy, zespół Gillesa de la Tourette'a, stosowanie jednoczesne lub w czasie krótszym niż 2 tyg. inhibitorów MAO, a także innych leków działających na OUN, stosowanych w leczeniu psychoz (leki przeciwdepresyjne, neuroleptyki), zaburzeń snu (tryptofan) lub w celu zmniejszenia masy ciała, choroba niedokrwienna serca, niewydolność serca, zawał serca, zaburzenia rytmu serca, tachykardia, choroby naczyń mózgu (udar lub przemijające niedokrwienie mózgu) w wywiadzie, niepoddające się leczeniu nadciśnienie tętnicze, nadczynność tarczycy, ciężka niewydolność wątroby, nerek, łagodny rozrost gruczołu krokowego z zaleganiem moczu, guz chromochłonny, jaskra z zamykającym się kątem przesączania, nadużywanie narkotyków, leków lub alkoholu w wywiadzie. Nie stosować u dzieci i młodzieży do 18. rż. i osób po 65. rż.

Problem moze byc taki ze moga byc zaparcia.

Re: Czy mozna łączyć meridię i Asamax?

: 26 sie 2008, 23:21
autor: BECIA
serdeczne dzieki za odpowiedz jesli dowiesz sie czegos wiecej o laczeniu tych lekow to poprosze o odpowiedz i jeszcze raz dziekuje

Re: Czy mozna łączyć meridię i Asamax?

: 27 sie 2008, 09:32
autor: Mamcia
Proszę zmień opis, bo chyba jesteś chora, a nie zainteresowana. Co do leczenia otyłości to nic tak nie dziala jak zmiana zwyczajów żywieniowych.
Nie chodzi mi o żadne restrykcyjne diety - tylko o ustalenie optymalnej diety dla danej osoby i jej bezwzględne przestrzeganie.
Powinnaś też mieć zrobione badania w kierunku zaburzeń hormonalnych.
Ja walczę z nadwagą od 38 lat i to z niezłym skutkiem.

Re: Czy mozna łączyć meridię i Asamax?

: 27 sie 2008, 11:07
autor: asiulek
Cześć Becia :roll:
Ja również walczę z nadwagą (pomimo mojej choroby). Pytałam mojego lekarza o meridie. Niestety nie mogę jej zażywać, bo powoduje ona między innymi biegunki tłuszczowe, co w mojej chorobie nie jest wskazane :razz: