Fortrans

makrogole + sód (siarczan sodu)
Preparat stosuje się w celu oczyszczenia okrężnicy w ramach przygotowania do:
- badań endoskopowych lub radiologicznych
- zabiegów chirurgicznych okrężnicy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mia_88
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: dolnośląskie

Re: Fortrans

Post autor: mia_88 » 16 gru 2010, 13:14

Tak, to moje pierwsze czyszczenie.... A może być np taki do rozcieńczania sok malinowy? Ech, zaczynam się stresować.... A jesli wypiję wszystko dzien przed to nie będę mieć problemów z bieganiem do kibelka w dzień badania? Bo musze jakoś dojechac do szpitala a kawałek mam :/

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 16 gru 2010, 13:55

Nie martw się na zaś..
Zobaczysz ile Tobie starczy fortransu..
Ja np za 1 razem jak się przeczyszałam, a miałam okropne zaparcia to 6l musiałam wypić, rozłożone oczywiście na 2 dni bo rektoskop zalałam lekarzowi :)
Za drugim razem, gdzie zaczeły się lekkie biegunki 2l wystarczyły.
Trzeci raz z kolei to miałam przez 2 tyg biegunke. Wyproznialam sie po 20 razy na dobe. Wtedy wypilam tylko 1l i bylam czysciutka ze hoho...

Wczesniej forymowicze pisali co dolewaja do fortransu, zeby zabis smak, bo jest ohydny.. :razz:
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 16 gru 2010, 16:24

Alutka86 pisze:Trzeci raz z kolei to miałam przez 2 tyg biegunke. Wyproznialam sie po 20 razy na dobe. Wtedy wypilam tylko 1l i bylam czysciutka ze hoho...
ale to nie jest pewnik !
Tak naprawde to ile potrzeba wypic i jak sie czysci widzi sie samemu w :wc: ,
leci czysta woda,tzn. ze jest sie wyczyszczonym (choc i sa wyjatki).
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
województwo: śląskie

Post autor: tom-as » 16 gru 2010, 17:23

mia_88 pisze:A może być np taki do rozcieńczania sok malinowy?
sok malinowy to specjalnie klarowny nie jest. lepiej coś w kierunku jabłko / winogrono

mia_88
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: dolnośląskie

Post autor: mia_88 » 21 gru 2010, 15:03

Dzięki wielkie za rady :) postaram się zdobyć landrynki ;)
Wypiłam dwie szklanki i już mam dosyć :( to jest jakaś masakra

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 14 mar 2011, 15:24

Kurde...
Jutro mam rezonans j. brzusznej i kazali mi pić Fortrans... ;/
Pierwszy litr pokonałam w godzinę...w sumie to masakra jest: głowa mnie boli, dreszcze i boli brzuch, jakieś skurcze... 8-O
Kazałam bratu kupić lizaki, bo już wymiękam- NIE DAM RADY! :mad:
Ale tak sobie pomyślałam, że przed RM nie muszę być wyczyszczona na "puc-glanc" tak jak przed kolonoskopią na przykład, nie? :neutral:
Ja na serio nie przeskoczę dalszych porcji... :oops: Myślę, że na dwóch poprzestanę... :neutral:
Co sądzicie? :zastanawia:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: CatAnn » 14 mar 2011, 16:40

Natuśka pisze: Ale tak sobie pomyślałam, że przed RM nie muszę być wyczyszczona na "puc-glanc" tak jak przed kolonoskopią na przykład, nie? :neutral:
W ogóle dziwne, że każą Ci się czyścić. Pić wodę, nie jeść rano przed badaniem - to okey. Ale żeby aż fortrans? U mnie nie było czyszczenie potrzebne w ogóle :neutral:
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 14 mar 2011, 16:45

Zrobię OT.
CatAnn pisze:Pić wodę, nie jeść rano przed badaniem - to okey.
3 tygodnie temu tak miałam zrobić i zrobiłam, ale badania w takim wypadku nie chcieli mi zrobić i odesłali do domu... ;/ Powiedzieli, że mam przyjść po Fortransie... :neutral:

Kurde, ale drugą saszetkę sporządziłam, więc muszę to jakoś w siebie wlać, a potem to niech się dzieje wola nieba... ;/

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.

2. Normalne życie...

Awatar użytkownika
Izabelka
Początkujący ✽✽
województwo: lubuskie
Kontakt:

Post autor: Izabelka » 15 mar 2011, 17:04

Natuśka, a gdzie robisz rezonans ?
Ja jak miałam na Przybyszewskiego w Poznaniu. To zawsze był 1 litr fortransu dzień przed badaniem do wypicia. a następnie w dniu badania już pod pracownią rendgena 1,5l jakiegoś ohydnego kontrastu jak dla mnie to on jest gorszy niż fortrans i również działa przeczyszczająco ;)
Po kilku letniej REMISJI, uczę się żyć na nowo z ZAOSTRZENIEM ... Człowiek tak szybko się przyzwyczaja do dobrego ...

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 15 mar 2011, 19:14

Nooo, ja właśnie wróciłam z Przybysza :wink:
Wczoraj wypiłam 2 litry Fortransu no i dzisiaj się przyznałam, że tylko 2, bo podobno miałam 4 wypić... Trochę nosem pokręcili, ale potem stwierdzili, że może wystarczy.
Następnie pani podjechała do mnie stoliczkiem z 2 litrami kontrastu, który miałam wypić w ciągu jednej godziny :cry:. Niech go drzwi ścisną- połączenie wszystkiego czego nienawidzę: letnia, słodkawa woda :/ Przy ostatnim kubku się poryczałam... :(

Pan radiolog po badaniu powiedział mi, że byłam dzielna :mrgreen:

I raczej obieram drogę niekorzystania z Fortransu następnym razem, bo mam teraz wstręt do wszelakich płynów.... ;/

2. Normalne życie...

Agniecha
Debiutant ✽
Choroba: IBS

Post autor: Agniecha » 07 kwie 2011, 14:33

Miałam również "przyjemność" przedwczoraj upojenia Fortransowego oraz spędzenia dnia na liczeniu płytek w łazience :) Smaku nie znam, ponieważ cały czas piłam z zatkanym nosem i popijałam rozcieńczonym sokiem pomarańczowym. Ślinianki pracowały jak szalone więc rarytas to nie był.
Oszukałam i wypiłam tylko 2l i wystarczyło :roll: Myślę, że trzeba poprostu kontrolować co się wydala. Skoro u mnie była to już woda to po co miałam się męczyć dalej.
Największa głupota jaką zrobiłam to żeby zabić głód wyrzułam całą paczkę gum o smaku jabłkowym. Myślałam, że przechytrzyłam organizm i poszłam spać. 5h później zwróciłam znikome ilości wyssanego z gum smaku i żółć. Zdecydowanie nie polecam tej metody zabicia głodu, bo dusiłam się i trzęsłam potem jak osika.

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 07 kwie 2011, 15:09

Mnie to czeka w poniedziałek, na sama myśl jest mi niedobrze... ;/, ale za rada jednego z naszych forumowiczów, od jutra mam zamiar byś tylko na 'płynnym'. Tak abym nie musiała ąz tak mocno sie czyścic.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Agniecha
Debiutant ✽

Post autor: Agniecha » 07 kwie 2011, 15:13

Cinimini pisze:Mnie to czeka w poniedziałek, na sama myśl jest mi niedobrze... ;/, ale za rada jednego z naszych forumowiczów, od jutra mam zamiar byś tylko na 'płynnym'. Tak abym nie musiała ąz tak mocno sie czyścic.
Im lepiej się przygotujesz przed fortransem tym mniej go będzie trzeba wypić :) Czytałam też gdzieś, że niektórzy rozpuszczają tylko w 1 szklance i popijają od razu litrem wody. Podobno działanie takie samo. Nie próbowałam, bo wyczytałam jak już byłam clean :)

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 07 kwie 2011, 15:39

Mnie to czeka w poniedziałek, na sama myśl jest mi niedobrze... ;/ , ale za rada jednego z naszych forumowiczów, od jutra mam zamiar byś tylko na 'płynnym'. Tak abym nie musiała ąz tak mocno sie czyścic.
Kup sobie lizaki i między szklankami tego szcownego trunku.. smakuj je :) Fortransu w ogóle nie czuć. Aż przyjemnie się przeczyszczać...
:razz:
Aha i smak podobno zabija troszke jak się go rozrobi na lekko ciepłą wodę... :)

Mi po czyszczeniu, przed kolonoskopią.. zasponsorowali lewatywę.. Sama nie wiem po co, bo fortrans mnie tak wyczyścił, że jak się podcierałam to papier można było suszyć na kaloryferze i z powrotem na rolkę nawijać :lol: :lol: :lol:
Nigdy tego nie zapomnę.. Nic tak bolesnego nie przeżyłam... :cry: Brrr... Już nigdy w się na nią nie zgodzę! Wolę o 3 nad ranem wstać i z fortransem balować... :roll: :lol: :lol:
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

Agniecha
Debiutant ✽

Post autor: Agniecha » 07 kwie 2011, 16:02

Mi po czyszczeniu, przed kolonoskopią.. zasponsorowali lewatywę.. Sama nie wiem po co, bo fortrans mnie tak wyczyścił, że jak się podcierałam to papier można było suszyć na kaloryferze i z powrotem na rolkę nawijać :lol: :lol: :lol:
Nic mi tak nie poprawiło humoru przez ostatni tydzień :razz: :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Fortrans”