Remicade potrzebne INFO

Chimerowe ludzko-mysie przeciwciało monoklonalne IgG1 wytwarzane z rekombinowanej linii komórkowej.
Zastosowanie: czynna postać Choroby Leśniowskiego Crohna i Wrzodziejącego Zapalenia Jelita grubego o nasileniu umiarkowanym lub ciężkim
Preparaty na rynku polskim zawierające infliximab proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji: Flixabi, Inflectra, Remicade, Remsima, Zessly

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Fibrizzo
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono

Remicade potrzebne INFO

Post autor: Fibrizzo » 13 kwie 2004, 12:14

Witam Wszystkich!!!
Po wielu staraniach NFZ postanowil zrefundowac mi terapie tym juz "oslawionym" preparatem. Celem jest zamkniecie przetoki czczo-katniczej, ktora powstala na skutek zaostrzenia sie CD. Obecnie jestem w stanie umiarkowanej remisji, ale niestety przetoka jest aktywna i drozna. Wobec tego doswiadczam okresowego niedobialczenia (obrzeki konczyn dolnych) i konieczne staje sie podanie albumin.
W zwiazku z czekajaca mnie terapia mam pare pytan do ludzi ktorzy juz przeszli leczenie Remicadem:
Czy doswiadczyli jakis efektow ubocznych, jak dlugo trwa terapia i jakie trzeba przejsc badania wstepne???

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Remicade potrzebne INFO

Post autor: Mamcia » 13 kwie 2004, 16:33

Dzia3anie niepo??dane to do?a czeste: reakcje poinfuzyjne (duszno?a, pokrzywka, ból g3owy), zw3aszcza po pierwszym i drugiemu podaniu leku. Dlatego chory powinien bya obserwowany przec conajmniej dwie godziny po zakonczeniu wlewu. Infliximab powoduje wzrost podatno?ci na zaka?enia szczególnie wirusowe. Pojawia sie mo?e tak?e , gor?czka, zawroty g3owy, zaczerwienienie twarzy, nudno?ci, biegunka, bóle brzucha, dyspepsja, zaburzenia czynno?ci w?troby, wzmo?one pocenie, sucho?a skóry, znu?enie, ból w klatce piersiowej. Rzadziej pojawiaj? sie ropinie zaka?enie tkanki 3?cznej, zaburzenia procesów gojenia, gru1lica, zaka?enia grzybicze, pojawienie sie autoprzeciwcia3, zespó3 toczniopodobny, zaburzenia uk3adu dope3niacza, niedokrwisto?a, leukopenia, uogólnione powiekszenie wez3ów ch3onnych, limfocytoza, limfopenia, neutropenia, ma3op3ytkowo?a, depresja, spl?tanie, pobudzenie, amnezja, apatia, zaburzenia pamieci, senno?a, pogorszenie procesów demielinizacyjnych sugeruj?cych stwardnienie rozsiane, zapalenie spojówek, zapalenie spojówek i rogówki, zapalenie b3ony naczyniowej oka, wybroczyny, krwiaki, nadci?nienie tetnicze, niedoci?nienie tetnicze, omdlenia, zakrzepowe zapalenie ?y3, bradykardia, ko3atanie serca, sinica, skurcz naczyn, niedokrwienie obwodowe, zaburzenia rytmu serca, nasilenie niewydolno?ci serca, krwawienie z nosa, skurcz oskrzeli, zapalenie op3ucnej, obrzek p3uc, zaparcia, refluks ?o3?dkowo-prze3ykowy, zapalenie warg, zapalenie uchy3ka, zapalenie pecherzyka ?ó3ciowego, grzybica skóry, paznokci, wyprysk, 3ojotok, jeczmien, wysypka pecherzowa, czyraczno?a, obrzek oko3ooczodo3owy, hiperkeratoza, tr?dzik ró?owaty, brodawka, nieprawid3owa pigmentacja skóry, 3ysienie, bóle mie?ni, bóle stawów, zaka?enia uk3adu moczowego, odmiedniczkowe zapalenie nerek, zapalenie pochwy, uderzenia gor?ca, bóle, dreszcze, reakcje w miejscu podania, zaka?enia oportunistyczne.
To powy?ej to cytat. Jak czesto pojawiaj? sie poszczególne reakcje uboczne musia3abym poczytaa.
Odno?nie badan
Przed rozpoczeciem leczenia nale?y przebadaa chorych w kierunku wystepowania czynnej lub ukrytej gru1licy. Cie?ka niewydolno?a serca jest bezwzglednym przeciwskazaniam za? w przypadku chorych z 3agodn? i umiarkowan? niewydolno?ci? serca nale?y zachowaa szczególn? ostro?no?a. W trakcie leczenia i co najmniej 6 miesiecy po nale?y stosowaa skuteczn? antykoncepcje u kobiet. W tym samym okresie nie jest wskazane karmienie piersi?
—ycze powodzenie
Mamcia

Fibrizzo
Debiutant ✽

Post autor: Fibrizzo » 13 kwie 2004, 17:00

Wielki dzieki za to INFO Mamcia. Jest naprawde wyczerpujace. Ciekawe jak to bedzie u mnie. Niedlugo mam wizyte u lekarza (gastroenterologa), ktory mnie prowadzi wiec ciekawe co on jeszcze dorzuci do tych rewelacji.
Jakie sa twoje doswiadczenia Mamcia z ta choroba???
Ponawiam swoje pytanie do ludzi u ktorych zastosowano Remicade. I dodatkowo czy majac do wyboru operacje lub terapie co by wybrali.
Pozdrawiam
Fibrizzo

zuza
Początkujący ✽✽
Choroba: CU

Post autor: zuza » 13 kwie 2004, 17:05

Czy dobrze zrozumia3am, ?e ten remicade to albuminy? Wybaczcie, ale chyba jestem kompletnym ignorantem co do nazw i dzia3ania leków.

Fibrizzo
Debiutant ✽

Post autor: Fibrizzo » 13 kwie 2004, 19:17

Czy dobrze zrozumia3am, ?e ten remicade to albuminy? Wybaczcie, ale chyba jestem kompletnym ignorantem co do nazw i dzia3ania leków
Remicade to taki "modyfikator" czynnika TNF-Alfa odpowiedzialnego min. za powstawanie stanow zapalnych.
Albuminy ludzkie w moim przypadku byly konieczne do podania aby zniwelowac obrzeki konczyn dolnych i wyrownac poziom bialka.
Remicade i AL to dwa rozne preparaty - roznie sie rowniez cena, wierz mi, i to znacznie.
Pozdrawiam
Fibrizzo

Gość

Post autor: Gość » 13 kwie 2004, 20:47

OK, teraz troche to przybli?y3e?/a? i wierze, niby dlaczego mia3abym nie :)
Tylko, ?e tak zrozumia3am twoje s3owa ("Wobec tego doswiadczam okresowego niedobialczenia (obrzeki konczyn dolnych) i konieczne staje sie podanie albumin. W zwiazku z czekajaca mnie terapia mam pare pytan do ludzi ktorzy juz przeszli leczenie Remicadem") a teraz zosta3o to dok3adniej wyja?nione.

zuza
Początkujący ✽✽
Choroba: CU

Post autor: zuza » 13 kwie 2004, 22:26

list powy?ej nale?y do mnie

Grzech79
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Grzech79 » 14 kwie 2004, 00:05

Cze?a !!

Mia3em dwie kuracje Infixmabem w latach 2001,2002. Te? mia3em podawany by zamkn?a przetoki które powodowa3y nacieki zapalne na miesnie pleców itd. co powdowa3o ?e cie?ko sie mi by3o poruszaa.
W 2001 roku podawany mia3em INFX pierwszy raz. Lek podawany by3 w 3 dawkach w odstepach 2 tgodni o ile dobrze pamietam. Najpierw podano mi calcium i hydrokortyzon by zapobiec reakcji alergicznej ,potem podano INFX w kroplówce przez pompe infuzyjn? która podaje ci lek przez kilka godzin.W tym czasie nie mog3em wstawaa ani je?a.
Niestety w 2001 roku INFX mi nie pomóg3 poniewa? mia3em za du?e zmiany w jelitach i musia3em poddaa sie operacji czesciowej resekcji.
W pare miesiecy po operacji znów pojawi3y sie przetoki i jedyn? szans? na ich zamkniecie by3 infiximab. Jakim? cudem otrzyma3em z kasy chorych refundacje na nastepn? kuracje. Po podaniu pierwszej dawki wróci3em do domu i prawie ca3kowicie ust?pi3y wszystkie objawy choroby. Po ok 3 tyg wróci3em na podanie 2 dawki do szpitala. Niestety przy podaniu 2 dawki oma3o nie dosta3em zapa?ci poniewa? wyst?pi3a reakcja alergiczna na lek. Przy podaniu 3 dawki wszystko by3o ok i wróci3em do domu. Po tym wszystkim znik3y mikroprzetoki na które cierpia3em i tak jest do dnia dzisiejszego chocia? ju? nie tak dobrze jak by3o po kuracjach.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 14 kwie 2004, 09:24

Osobi?cie wybra3abym infliximab.
Co do reakcji Grzecha to obecnie nie zaleca sie podawania nastepnej kuracji przed up3ywem dwóch lat, w3a?nie ze wzglegu na mo?liwo?a nasilonej odpowiedzi organizmu. W tej wyliczanece reakcji ubocznych powy?ej by3y wymienione chyba wszystkie zaobserwowane dotychczas dzia3ania niepoz?dane. Taki jest obowi?zek firm farmaceutycznych.
Lek nie jest taki straszny, bo zosta3 bopuszczony do stosowania u dzieci. Nie wiem, czy w Polsce ma tak? rejestracje, ale wiem, ?e jest stosowany w paru klinikach pediatrycznych.
—ycze powodzenia
Mamcia

Zablokowany

Wróć do „Infliximab”