adalimumab = humira

Rekombinowane ludzkie przeciwciało monoklonalne.
Zalecenie: Leczenie umiarkowanej i ciężkiej czynnej postaci Choroby Leśniowskiego Crohna i Wrzodziejące Zapalenie Jelita Grubego
Preparaty na rynku polskim zawierające adalimumab roztwór do wstrzykiwań
Hulio, Humira, Hyrimoz, Imraldi

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kalka_96
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Re: adalimumab = humira

Post autor: kalka_96 » 01 lip 2013, 14:34

elwirka pisze:kiedyś dr. z msw mi mówił że minimalny czas od podania jednej biologii do drugiej (innej) to 8 tyg.
kurcze, a ja mam dostać w piątek, a to będzie 7 tyg od infliksimabu, ale mam nadzieję, że wiedzą co robią. :neutral:
a przed humirą dostawaliście jakieś leki sterydy czy antyhistaminowe?

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: kasia38 » 01 lip 2013, 21:15

na pewno wiedzą :) ogólnie jest co 8 tyg. ale słyszałam, że niektórzy mieli co 6 tygodni
przed humirą nic nie dostawałam, a przed każdą dawkę remicade dostaję hydrkortyzon
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

kalka_96
Znawca ❃❃

Post autor: kalka_96 » 23 lip 2013, 18:50

po której dawce humiry poprawiły się u was wskaźniki stanu zapalnego (ob, crp) ?
u mnie jest lepsza morfologia ale z ob i crp nie najlepiej. jestem po drugiej dawce i do tego biorę jeszcze metypred 12mg
boje się że się nie poprawią, powiedzieli że za 2 tyg sprawdzą a jak nie to leczenie żywieniowe i sonda na 4-6 tygn :placze:

kalka_96
Znawca ❃❃

Post autor: kalka_96 » 28 paź 2013, 13:53

Przeziebilam sie (czerwone gardlo, mokry kaszel, troche kataru) pluca i oskrzela czyste, bez goraczki. Jutro mam jechac na humire i wlasnie nie wiem co robic. Jechac czy zadzwonic? W sumie to nie angina. Czy przeziebienie jest przeciwwskazaniem?

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 29 paź 2013, 09:41

U mojej Klaudii nie było przeciwskazań. Zawsze jak była taka akcja to szłam do pediatry, i osłuchowo było zawsze czysto, żadnych zmian. Gorączki też nie było, gardło podrażnione, trochę kataru.
Z tymi informacjami dzwoniłam na oddział i zawsze była decyzja - przyjeżdżać.

Dawka została podawana i nigdy nic się nie działo.

kalka, może też przedzwoń do dyżurnego i podpytaj ?
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

kalka_96
Znawca ❃❃

Post autor: kalka_96 » 29 paź 2013, 10:32

maggie0278, dzwoniłam i kazali przyjechać za tydzień, bo ,,absolutnie'' nie mogę dostać leku. kazali przyjechać za tydzień. i mam siedzieć w domu żeby gorzej się w tym czasie nie przeziębić, żeby tylko z tego anginy nie było. dziś już ledwo mówię.
tak jak pisała Egzistenz w Prokocimiu chyba jednak nawet ze zwykłym kaszlem i gardłem nie chcą podawać.

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 02 lis 2013, 09:55

kalka_96, no to dobrze, lepiej przeczekać.

U nas z tym kaszlem to jakaś inna sprawa, nigdy cech infekcji przy tym nie było i pewnie tym samym przeciwskazań do podania leku.
Ale jak Klaudia miała zapalenie oskrzeli i ewidentnie była chora to leku nie dostała.

życzę żeby Humira zadziałała u Ciebie na dlugo :roll:
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
TigeR
Aktywny ✽✽✽
województwo: śląskie

Post autor: TigeR » 20 gru 2013, 07:25

Mam pytanie do osob, ktore braly Humire. Czyta sie dosyc duzo o dzialaniach niepozadanych. Przez prawie rok czasu czulem sie swietnie, nic sie nie dzialo.

W ciagu ostatnich 3 miesiecy mam niesamowite problemy z zebami. Silne bole zebow. Chodze teraz regularnie do dentysty, poniewaz zeby zaczynaja sie szybko psuc. Dla mnie to niesamowite (W negatywnym zaczeniu :/).
Czy ktos z Was mial takie problemy? Mam kolejne zeby przewidziane do leczenia kanalowego, dla mnie to koszmar. Zdrowotny jak i finansowy.

Nigdy z zebami nie mialem problemow, staralem sie o nie dbac. A w ostatnim czasie jest taki wysyp, ze ciezko jest mi w to uwierzyc.
"Life without change might be called anything except life, it's nothing more than experience"

"Happiness is like glass. It may be all around you, yet be invisible. But if u change your angle of viewing a little, then it will reflect light more beautifully than any other object around you."

"The pain you feel today is the strenght you feel tomorrow."

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: kasia38 » 20 gru 2013, 16:31

ja akurat nie miałam żadnych problemów z zębami
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
TigeR
Aktywny ✽✽✽

Post autor: TigeR » 21 gru 2013, 23:04

Nigdy wczesniej nie mialem problemow zwiazanych z zebami jezeli chodzi o CD
"Life without change might be called anything except life, it's nothing more than experience"

"Happiness is like glass. It may be all around you, yet be invisible. But if u change your angle of viewing a little, then it will reflect light more beautifully than any other object around you."

"The pain you feel today is the strenght you feel tomorrow."

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: kasia38 » 22 gru 2013, 19:16

mi strasznie padły po narkozie :(

Dżordż
Aktywny ✽✽✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie

Post autor: Dżordż » 23 gru 2013, 08:33

Samo CD to już dużo gorsze zęby na samym starcie.

kamikaze123
Debiutant ✽
miasto: Jaworzno

Post autor: kamikaze123 » 12 sty 2014, 18:45

Witam wszystkich, jestem tutaj nowy. Crohna wykryto u mnie 3 lata temu. Chciałbym sie dowiedzieć czy jest możliwość dostania humiry po leczeniu remicade? Przede mną 2 ostatnie dawki remicade po ktorych pewno nic sie nie poprawi... :smutny: do 5 miesięcy od pierwszego podania remicade było super, waga wzrosła z 59 do 68 kg, nic nie bolało, był apetyt. Niestety już kolejne dawki działały 2 tygodnie lub tydzień, po ostatniej dawce nie odczułem prawie żadnego polepszenia. Przez ostatnie miesiące kilka razy brałem antybiotyki bo pojawiała sie gorączka i od grudnia entocort, ale nic nie pomaga (chyba że pomaga bo mogłoby być gorzej... :mrgreen: ). od 2 miesięcy borykam się cały czas z bólami skurczowymi brzucha, raz na godzine nieraz złapie a nieraz co 10 minut. Gazy słabo odchodzą i ogólnie dźwięki z gwiezdnych wojen się wydobywają z brzucha. Nieraz też widać jak jelito się pogrubia poniżej pępka w 3 miejscach to zaobserwowałem, tak jakby przed jakimś zwężeniem się zbierało i za chwilę jest ból i puszcza wszystko i to zgrubienie schodzi. Kurde leczę się u dobrego gastroenterologa, ale on ciągle mówi mi o operacji :smutny: ehhh to choróbsko już mi tak życiowe plany popątało, że sobie sprawy nie zdajecie, poprostu jestem tak zły, że się tego nie da opisać :mad: Chociaż tyle dobrego, że cała rodzina mnie wspiera i moja ukochana dziewczyna bo inaczej byłoby ciężko...

kalka_96
Znawca ❃❃

Post autor: kalka_96 » 12 sty 2014, 19:40

kamikaze123 pisze:. Chciałbym sie dowiedzieć czy jest możliwość dostania humiry po leczeniu remicade?
TAK, jednak między ostatnią dawką infliksimabu musi upłynąć 6-8 tygodni zanim włączą adalimumab

a ja też mam pytania, do wszystkich którzy brali humirę
mianowicie biorę ją od lipca, a od pażdziernika po podaniu w miejscu wkłucia pojawia mi sie plamka podłużna tak 2x3cm, zaczerwienione, płaskie, bez żadnych krostek, tak to wygląda jak po ucisku. znika po jakiś 10-15 minutach. mówili mi najpierw od lateksowych rękawiczek, potem że od płynu dezynfekującego, a potem że od kauczuku w igle, jednak to zaczerwienienie pojawia się nawet jak mam bez rękawiczek podawana i wypróbowali już na mnie wszystkie środki dezynfekujące i nic. nie zawsze się ona pojawia, nie wiem już od czego to zależy. jak mi się uda to przy okazji wam wstawię zdjęcie. na stałe zażywam aerius, ale i to nic nie daje bo plamka jak się pojawiała bez tak i nawet po zażyciu się pojawia.

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: kasia38 » 12 sty 2014, 23:26

ja nigdy nic takiego u siebie nie zauważyłam :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Adalimumab”