Strona 1 z 1

meteospasmyl- lek na wzdęcia

: 15 sie 2014, 15:48
autor: yousee
Cześć, a czy ktoś z Was zażywa Meteospasmyl? Na co konkretnie on działa? Mi lekarka przepisała teoretycznie na wzdęcia, ale chyba tak średnio pomaga, a w ulotce jest wskazanie jego stosowania w zespole jelita wrażliwego...

Ma ktoś doświadczenie z tym lekiem lub może polecić coś innego na wzdęcia?


edytowałam temat zg. z reg.
Anette

Re: meteospasmyl

: 16 sie 2014, 00:46
autor: Adorable
Ja brałam kilka miesięcy Meteospasmyl, bardzo mi pomagał. Meteospasmyl to lek rozkurczowy i przeciwzdęciowy. Miałam częste, silne skurczowe bóle brzucha, a po jakimś czasie brania Meteospasmylu (ok. 2 tyg.) zapomniałam co to ból ;) Na wzdęcia mi niewiele pomagał, ale stosowałam jednocześnie Espumax i efekt był dobry. Na podstawie własnych obserwacji, mogę stwierdzić, że Meteospasmyl działa przy regularnym stosowaniu (mi gastrolog zaleciła 3x 1 tabl. przed głównymi posiłkami), a nie doraźnym. Odstawiłam go na wakacje za radą lek. i do pewnego czasu było ok, ale od 2 tyg. znowu mam nawrót bólu i nie wiem czy do niego nie wrócę. Na razie próbuję Tribux forte.

Re: meteospasmyl

: 30 wrz 2018, 12:13
autor: masterdark
Biorę go od paru lat, czasem pomaga na zaparcia, ale biorę go głównie na rozkurczanie zwieraczy przełyku, żebym mógł spuszczać powietrze z żołądka, by łatwiej przyjmować płyny.
Na bóle jelitowe nie pomaga