xifaxan

Przewód pokarmowy i metabolizm
A01 - Preparaty stomatologiczne
A02 - Leki stosowane w chorobach związanych z nadmierną kwasowością soku żołądkowego
A03 - Leki stosowane w czynnościowych zaburzeniach przewodu pokarmowego
A04 - Leki przeciwwymiotne i przeciw nudnościom
A05 - Leki stosowane w chorobach dróg żółciowych i wątroby
A06 - Leki przeczyszczające
A07 - Leki przeciwbiegunkowe, przeciwzapalne i przeciwdrobnoustrojowe stosowane w chorobach przewodu pokarmowego
A08 - Leki przeciw otyłości z wyłączeniem preparatów dietetycznych
A09 - Leki poprawiające trawienie (włącznie z enzymami)
A10 - Leki stosowane w cukrzycy
A11 - Witaminy
A12 - Preparaty uzupełniające niedobór składników mineralnych
A13 - Leki wzmacniające
A14 - Leki anaboliczne do stosowania ogólnego
A15 - Leki pobudzające apetyt
A16 - Inne leki działające na przewód pokarmowy i metabolizm

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Koliberek
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie

Re: xifaxan

Post autor: Koliberek » 02 kwie 2008, 13:04

Jestem od 2 tygodni na xifaxanie i nie odczuwam żadnych skutków ubocznych.

flowera
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
Kontakt:

Post autor: flowera » 03 kwie 2008, 16:12

Koliberek pisze:Jestem od 2 tygodni na xifaxanie i nie odczuwam żadnych skutków ubocznych.
Witaj a czujesz jakas poprawe? i nie masz zadnych biegunek ani innych cudów?
pozdrawiam Flowi (ciagle jezcze nie zaczalam brac tego leku boje sie o dzidzie) bo juz bralam 2 antybiotyki w ciazy Duomox na przeziebienie i Augumentin na rozgonienie wyrostka.
pozdrawiam flowi
Hej hej Kochani!!!
piszcie do mnie gg 760652

Awatar użytkownika
Koliberek
Początkujący ✽✽

Post autor: Koliberek » 03 kwie 2008, 16:40

Jest lepiej moje stolce sie unormowaly,nie biegam w nocy do toalety no i minely stany podgoraczkowe.Na mnie zadzialal pozytywnie.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
ewela78
Początkujący ✽✽
Choroba: CD

Post autor: ewela78 » 06 kwie 2008, 21:18

Witam, właśnie wróciłam z Warszawy. Wczoraj miałam wizytę kontrolną u prof. Tomeckiego i przepisał mi xifaxan 2-0-2 tabl. w czasie posiłku przez 9 dni, jak odczuję poprawę to powtórzyć po 4-6 tygodniach. Ów lek zalecono mi w związku z nasilającymi się bólami poprzedzającymi wypróżnienia. Bóle jak i parcie na stolec są tak silne, że czasami nie zdążam do łazienki. Stolec jest różnej konsystencji od biegunek do suchego uformowanego. Mam nadzieję, że ten lek mi pomoże.
Po tym co tu przeczytałam, mam również nadzieję że nie odczuję żadnych skutków ubocznych. Mnie na razie przeraziła tylko cena. Od maja 2006, czyli od operacji na stałe biorę tylko azathioprynę 50mg w dawce 1-1-1 tabl. za którą nic nie płacę. Aha i raz na miesiąc zastrzyk z B12. Dawno już nie płaciłam tyle za leki. Ale cóż jeżeli pomoże to mogę wydać i tyle.

Pozdrawiam. Jak skończę kurację to dam znać.

Awatar użytkownika
ewela78
Początkujący ✽✽

Post autor: ewela78 » 07 kwie 2008, 17:23

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

Mój lekarz pierwszego kontaktu na recepcie w miejscu choroby przewlekłe wpisuje literkę P i to wystarczy. Azathiopryna na choroby przewlekłe jest bezpłatna.

pozdrawiam Ewela

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 07 kwie 2008, 21:35

Nie na nowotwory tylko dla osób po przeszczpach. praktycnie wyglada to tak, że na recepcie nie wpisuje się kodu choroby i wtedu P wystarcza.
Druga możliwośc to to, że niektóre apteki dają "rabat" i nie pobierają tych 3,20.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

jaho2
Debiutant ✽
województwo: mazowieckie

Post autor: jaho2 » 15 kwie 2008, 20:03

Ja rowniez zazywam XIFAXAN.Zaczelem go stosowac od dzis i jestem po pierwszej dawce 5 godzin.Jak narazie zero skutkow ubocznych i mam nadzieje ze tak juz pozostanie.
Ja nie mam CU ani CD,tak wynika z badan ale lekarz zdecydowal sie go przepsac bo w obrazie USG stwierdzono ze dzieje sie jakis proces zapalny i byly powiekszone wezly chlonne krezki.Mam nadzieje ze ten antybiotyk bedzie skuteczny.Mysle ze cena pujdzie w parze ze skutecznoscia :wink:

Wyderka
Początkujący ✽✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: Wyderka » 18 kwie 2008, 07:59

Witam wszystkich po dłuższej nieobecności ale ostatnio brakuje mi czasu (doba powinna mieć 48h :wink: ).
Parę słów uzupełnienia do moich ostatnich postów w tym temacie oraz Waszych pytań o skuteczność . Tak więc byłam na badaniach i muszę przyznać że zasponsorowanie sobie miesięcznej kuracji Xifaxanem było dobrą inwestycją. Pierwszy raz od prawie roku CRP spadło. W styczniu miałam 22,4 a teraz po kuracji mam 8,4. Zniknął śluz i wszelkie inne objawy niepożądane :razz: . Więc ze swojej strony mogę polecić ten lek.
Pozdrawiam :roll:
Stan: :D normalność :D
Leki: brak :D
Lekarz: prof. Paradowski

Awatar użytkownika
ewela78
Początkujący ✽✽

Post autor: ewela78 » 28 kwie 2008, 22:09

No witam wszystkich. Od wczoraj wieczora biorę xifaxan i jak na razie raczej nie mam opisywanych w ulotce skutków ubocznych. Niestety nie odczuwam też pozytywnego działania tego leku ale to przecież za wcześnie by tego oczekiwać. Więc będę cierpliwa.

Pozdrawiam.

Piciu
Znawca ❃❃
województwo: wielkopolskie

Post autor: Piciu » 06 maja 2008, 11:28

Od dzisiaj również i ja zaczynam przygode z Xifaxan'em.
I mam pytanie , do tych którzy brali ten antybiotyk. Czy w trakcie brania tego leku braliście probiotyki?
Bowiem zastanawiam się, czy podczas brania tego szeroko działającego na bakterie antybiotyku, jest sens brania probiotyku, gdyż prawdopodobnie i te "dobre bakterie"zostaną również unieszkodliwione.

Awatar użytkownika
ewela78
Początkujący ✽✽

Post autor: ewela78 » 08 maja 2008, 22:00

Witam. I po wszystkim. Jak tu powiedzieć; chyba za dużo się spodziewałam po tym leku, ale mimo wszystko jest lepiej. I to jest najważniejsze. Bóle brzucha są mniej intensywne (nie powalają mnie już na kolana :cry: ), stolec można w końcu powiedzieć zwarty :wc: . Pozostały oczywiście wzdęcia i bóle ale te są do wytrzymania.
Nie zażywałam priobiotyków, ale lek przyjmowałam zawsze w trakcie jedzenia. Do skutków ubocznych ale niezbyt uciążliwych należy zaliczyć zwiększone oddawanie moczu (choć nie jestem pewna czy to może mieć związek).

Dziś rozmawiałam z prof. Tomeckim następna dawka za ok. 10tygodni.

pozdrawiam Ewelina
P.S. Za 3 opakowania po 12tabletek zapłaciłam 183,00zł

Awatar użytkownika
kineczkaa
Początkujący ✽✽
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: kineczkaa » 23 lut 2009, 18:44

Dzisiaj dostałam receptę na Xifaxan. Jak na razie mam brac przez tydzień i mam nadzieję, że nie dłużej (cena... :suchy: )

Awatar użytkownika
anulka089
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: anulka089 » 10 lip 2009, 15:09

brałam Xifaxan pzrze 7 dni czyli w poniedizlek ostatnia dawke 2x2 ale od wtorku znowu zaczeły stolce byc papkowate (podczas brania gazy byly w jelicie) czy moge powtórzyć przygode z Xifaxanem?

jarekn
Debiutant ✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: śląskie

xifaxan

Post autor: jarekn » 17 lip 2009, 15:31

Witam wszystkich.

Brałem Xifaxan przez 8 dni ( + probiotyki ). Było to w wakacje 2008 roku
Lek jest bardzo dobry. Dzięki niemu pozbyłem się doleglowości ze strony jelita grubego.

Ustąpiły wszystkie objawy tj. uporczywa biegunka, duże ilości śluzu w kale z domieszką krwi Biegunka pojawiła się po zażyciu antybiotyku ( wakacje 2008 r). Trwała około 3 miesięcy z małymi przerwami.
Między czasie brałem bez skutku: duże ilości różnych probiotyków oraz nifuroksazyd, metronidazol. Strasznie schudłem ok. 17 kg. Żadna dieta nie przynosiła poprawy. Często załatwiałem się samym śluzem z domieszką krwi.

Problem z jelitami miałem od kilku lat (8-9 lat) - bardzo duże ilości gazów - strasznie utrudniajace codzienne życie i pracę, częste oddawanie rzadkiego stolca ( 2 x dziennie ) z domieszką śluzu. Kłopoty te rozpoczęły się również po zażywaniu antybiotyku ( DUMOX ).
W 2006 roku miałem robioną Kolonoskopie - wynik - wrzodziejące zapalenie jelita grubego
W 2008 następna kolonoskobia - wynik - brak wrzodziejącego zapalenia jelita grubego. badanie nie potwierdziło wcześniejszą diagnozę.

po badaniu brałem antybiotyk na gardło - po 5 dniach zażywania pojawiła się ta uporczywa biegunka, którą wyleczyłem dzięki właśnie XIFAXANIE.

W między czasie ( szukając przyczyn biegunki, skrajnie wycieńczony) zrobiłem sobie w laboratorium na własna rękę badanie kału na obecność bakterii odpowiedzialnych za rzekomobłoniaste zapalenia jelita grubego. Badanie potwierdziło występowanie w kale tej zdradliwej bakterii.

Po zażyciu Xifaxanu dolegliwości ze strony jelita ustąpiły.
Stolec normalny ,uformowany ( po raz pierwszy od ok. 9 lat ), brak gazów jelitowych.

pozdrawiam
Jarek
jarek

kujawaa
Debiutant ✽
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie

Post autor: kujawaa » 14 sie 2009, 19:40

flowera,

witam wszystkich

jestem w 28 tygodniu ciąży z powodu moich jelit które ostatnio na nowo mi doskwierają mój gastro zapisał mi Xifaxan, mój ginekolog wyjechał i nie miałam za bardzo z kim skonsulować tego leku no po 15 telefonie do gstroo :) postawnowiłam go wziąść, ginekolog wraca za tydzień a ja mam straszne wyrzuty że mogłąm jakoś zadzkodzić dzidzi, prosze napiszcie do mnie jeśli braliscie go w ciąży, widziałam żę flowerka też miała ten dylema dajcie znać bo zjem wszystkie paznokcie !!!
AGA

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki z grupy A - Przewód pokarmowy i metabolizm”