Strona 1 z 1

Pentasa - potrzebuje

: 22 maja 2016, 22:11
autor: Wysoka
Choruję od stycznia. Jestem w trakcie badań. Czekam na kolonoskopię. Miałam już rektoskopię. Mój colitis jest cały czas aktywny. Choruję prawdopodobnie na NZJ, nie wiem jeszcze którego typu. Cały czas muszę brać leki, które są strasznie drogie. Kupuję je w pełnej opłatności czyli za 100% gdyż nie mam ostatecznej diagnozy i w związku z tym nie mam refundacji. Jestem studentką i nie stać mnie na taki wydatek. Mam wiec prośbę jeśli komuś został ten lek i go już nie potrzebuję chętnie skontaktuję się. Potrzebuję leku PENTASA - czopki 1g i PENTASA - granulki o przedłużonym uwalnianiu 1 g. Proszę o kontakt.

Re: Pentasa - potrzebuje

: 23 maja 2016, 20:55
autor: Mamcia
A czy lekarz nie mógł zapisać tańszych odpowiedników mesalazyny?? A my wiemy, że osoby bez ostatecznej diagnozy są dyskryminowane. Mają NZJ, ale nie wiadomo co.
Napisz pismo do RPP i MZ. Czasem interwencja osoby prywatnej daje więcej niż trąbienie przez stowarzyszenie.

Re: Pentasa - potrzebuje

: 23 maja 2016, 21:29
autor: Mjk
Mam niedużą ilość Pentasy, której już nie używam - ok. 20 czopków i 30 saszetek tej w granulkach. Jeśli to Ci cokolwiek pomoże to oczywiście mogę podesłać. Tylko czy nie lepiej poczekać na ostateczną diagnozę? Pentasa jest konieczna, jeśli chodzi o jelito cienkie, ale jak zmiany są ''po drugiej stronie'' to pewnie lekarz zmieni np. na Salofalk.