resekcja jelita cienkiego laparoskopowo

O tych, co ją mają i o tym jak ją pielęgnować – rady, pytania i odpowiedzi

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
iwona1401
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie

resekcja jelita cienkiego laparoskopowo

Post autor: iwona1401 » 25 lut 2011, 17:02

witam
od kwietnia 2010 choruje CD .choroba zaczeła się u mnie od okropnych bóli brzucha zdjagnozowanie CD trwało ponad miesiąc .badali mnie i badali .wkońcu dostałam salofalk i entocort brałam leki 9 miesięcy i w styczniu mi odstawili sterydy .po kontrolnych badaniach stwierdzili że zapalenie się zmniejszyło bóli nie mam żadnych ale proponują mi operacje wycięcia zmienionego odcinka jelita laparaspokowo .powiedzcie mi coś na ten temat bo jestem całkiem zielona jeżeli chodzi o operacje.może ktoś miał taką?

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: resekcja jelita cienkiego laparoskopowo

Post autor: Mamcia » 25 lut 2011, 20:18

Operacja w CD jeśli nie ma objawów to raczej rzadkość. wskazaniem może być zwłókniałe zwężenie, które się uspokoiło, ale grozi niedrożnością. Wtedy można przeprowadzić laparoskopowo poszerzenie jelita. Można również wyciąć fragment. Nawet u nas usuwa się lapraroskopowo całe j. grube.
Pytanie czy operacja jest konieczna? Z jakiego powodu ma być przeprowadzona?
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

iwona1401
Debiutant ✽

Post autor: iwona1401 » 28 lut 2011, 13:02

witam
właśnie chodzi o zwężenie którego nie można poszerzyć i lekarz twierdzi że najlepiej to operowac wyciąć kawałek jelita.poprostu nienawidze leżec w szpitalu i chyba bardziej obawiam się tego że spędze tam miesiąc niż samej operacji ufam mojemu lekarzowi ale chciałam sie dowiedzieć czegoś więcej od ludzi którzy przeszli już przez to .dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

[ Dodano: 03-03-2011 ]
09,03,2011 OPERACJA trzymajcie kciuki.Napisze coś więcej po niej.

Awatar użytkownika
megi_25
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD u partnera
Kontakt:

Post autor: megi_25 » 25 mar 2011, 07:58

Hej. Ciekawa jestem jak tam po operacji????
Żona Crohnowca mama urwisów Wiktora i Wojtka :-)))
Mąż: Leki: BRAK,po humirze dwa lata remisji endoskopowej teraz nawrót !!!!!

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
justyna358
Początkujący ✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: justyna358 » 25 mar 2011, 18:24

Ja też :roll: Mam nadzieje że wszystko ok.

iwona1401
Debiutant ✽

Post autor: iwona1401 » 01 kwie 2011, 19:14

witam witam

jestem już po operacji hura...
odbyła się w pamiętnym dniu czyli zamiast 09.03 przesuneli mi na DZIEŃ KOBIET prezent jak ta lala hihihi.jeżeli chodzi o samą operacje nie udało się jej zrobić całkowicie laparoskopem musieli mnie odrrobine pociąć.dr.kaseja który mnie operował nie mógł się nadziwić jak ja funkcjonowałam miałam zwężenie w jelicie ogromne /przejście o wielkości zapałki/do tego w zlepionych jelitach były dwie przetoki.także usuneli mi ok.30 cm jelita cienkiego wyrostek i prawą strone okrężnicy poprostu super.pierwsze dwie doby nie były zbyt miłe miałam pozrywane mięśnie brzucha bolało okropnie do tego dostawałam dużo kroplówek i jakiś antybiotyk po którym było mi bardzo nie dobrze ale to nic ważne jest że teraz czuje się świetnie w szpitalu leżałam osiem dni czyli nie tak długo .aktualnie próbuje być na diecie ale nie specjalnie mi to wychodzi hahaah
teraz czekam co będzie się działo dalej pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 02 kwie 2011, 09:10

Bardzo czekałam na wiadomości od Ciebie, bo ja też małam 09.03 mieć operacje i też laparoskopem - ale ja przesunieto. Będe miała 12.04 i tradycyjną - boje sie tego laparoskopu...
Najważniejsze, że masz juz to za soba, teraz tylko pozostaje zbierać siły i energie :)
ściskam.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

gab
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: gab » 13 wrz 2011, 22:22

Mnie czeka chyba coś podobnego. Tez duże zwężenie. Planują operacje na polowe października. Proszę napisz jak Ci sie wszystko goilo jak jest teraz. Pozdrawiam

iwona1401
Debiutant ✽

Post autor: iwona1401 » 12 paź 2011, 22:06

cześć
jeżeli chodzi o mnie to czuje się świetnie.rany po operacji zagoiły się szybko i bez problemów.w marcu ma badania kontrolne ale jak do tej pory wszystko jest ok.ciesze się że poddałam sie operacji nie ma sie co bac jeżeli to jedyne wyjście to naprawde warto.nie jest tak żle.trzymam kciuki i zycze powodzenia .daj znać jak będzie po wszystkim pozdrawiam

Garek
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: Garek » 21 paź 2011, 14:58

JA tez jestem po operacji Jelita cienkiego i jestem zadowolony ..ale pierwsze wrażenie było czy nie STOMIA !! ale obyło sie bez TEGO !! naszczęscie !! teraz jest ok
Grzegorz

Wyderka
Początkujący ✽✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: Wyderka » 21 paź 2011, 21:36

...szkoda że 2 lata temu nie wiedziałam że takie przewężenia można operować laparoskopowo :( mnie pocieli i to masakrycznie jakieś 20cm blizna przez cały brzuch a później problemy z gojeniem ehhh :(
Stan: :D normalność :D
Leki: brak :D
Lekarz: prof. Paradowski

Awatar użytkownika
Bartek_TM
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
Kontakt:

Post autor: Bartek_TM » 22 paź 2011, 11:53

Niestety metoda laparoskopowa jest w Polsce bardzo słabo rozwinięta. Brakuje sprawnych rąk do tego rodzaju zabiegów. W Polsce mamy naprawdę 2-3 ośrodki klasy światowej jeżeli chodzi o operacje jelit, ale żaden na poziomie, jeżeli chodzi o laparoskopię. Dla pocieszenia tym wszystkich którzy przeszli laparotomię i mają po 30 szwów na brzuchu, że otwarcie powłok brzusznych umożliwia dokładne obejrzenie naszych wnętrzności, co przy CU nie ma może takiego znaczenia, bo i tak całe jelito idzie do wiadra, ale przy CD już ma.
Nie mniej jednak jednemu z kolegów z forum, który mieszka w Irlandii usunęli całe grube i uszyją poucha laparoskopowo. Tam jest to standard. Jedyną różnicą działającą na niekorzyść organizmu jest narkoza 6-8 h, gdzie przy laparotomii jest to 3-4h.
2005 - diagnoza CU
2006-2009 - remisja
04.2009 - 2010 - zaostrzenie (encorton, salofalk, pentasa, aza i inne świństwa)
08.2010 - kolektomia + ileostomia
02.2011 - uszycie j-pouch'a + ileostomia
16.05.2011 zamknięcie stomii

Zablokowany

Wróć do „Stomia i J-pouch”