Stomia a basen

O tych, co ją mają i o tym jak ją pielęgnować – rady, pytania i odpowiedzi

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
black65
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Stomia a basen

Post autor: black65 » 11 mar 2011, 15:28

Witam lubie chodzić na basen ale mam problem bo mam ileostomie i nie mam pojęcia jak zamaskować worek. Kobiety nie mają z tym problemu bo ubiera strój jednoczęściowy i po problemie a faceci to w podkoszulku mają pływać troche to głupio by wyglądało jak wy sobie z tym radzicie? Może są jakieś pasy maskujące ale nic na ten temat nie znalazłem.Prosze o jakieś rady.
Wiara Fundamentem Życia.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Stomia a basen

Post autor: Mamcia » 11 mar 2011, 22:36

Po co maskować??? Zabezpieczyć, aby nie odpadł - tak. Ale jeśli chcesz pójdź w stronę stoju z początku wieku http://cryptic.flog.pl/wpis/1490573/his ... apielowego
Dlaczego ileo założyli powyżej linii pasa??
Albo wyczynowego http://sport.interia.pl/sporty-wodne/ne ... my,1333708
Wybór należy do ciebie.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Marky
Specjalista ds. Żywienia
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: Marky » 11 mar 2011, 23:24

black65

Co prawda nie mam aktualnie stomii, ale mam nadzieję, że będę mógł Ci jakoś pomóc w Twoim problemie. Otóż w moim przypadku brzuch mam tak pociachany, jakby przeszło po nim tsunami a na dodatek mam na stałe założony cewnik do żywienia pozajelitowego, który na zewnątrz objawia się tym, że z klatki piersiowej wystaje stale około 10-15 cm gumowa rurka. Cały ten "dobytek" skłania mnie do tego, że chcę go jakoś zamaskować. W moim przypadku służy mi do tego właśnie koszulka, taka specjalna jakiej używają surferzy, która jest śliska i w miarę dokładnie przylega do skóry. Wiadomo, że to nie to samo co pływanie jedynie w kąpielówkach, ale myślę że w Twoim przypadku taka koszulka pozwoliła by ci ukryć stomię.
Przesyłam link do podobnej koszulki którą powinieneś znaleźć w każdym większym sklepie sportowym http://www.tribord.com/EN/tribord-top-d ... -15869361/

I choć osobiście jestem raczej rzadkim bywalcem basenów i innych akwenów, to czasem nie jestem w stanie odmówić sobie tej przyjemności by zanurzyć się w rześkiej wodzie :) Ze względu na cewnik mam raczej inny problem muszę go dobrze zabezpieczyć a na dodatek basen musi być czysty i jeśli już się wybieram, to na taki w którym niedawno była zmieniana woda.

Mam nadzieję, że będziesz mógł to wykorzystać :wink:
W słowach jest magia, w czynach jest prawda.

Awatar użytkownika
Carl
Doświadczony ❃
województwo: małopolskie

Post autor: Carl » 11 mar 2011, 23:41

tola pisze:Powiem brzydko... nie cuduj tylko po prostu idź na ten basen
I tego się słuchaj :-)

Taka moja rada
Wpi**** budyń jak Miska każe :-P

Awatar użytkownika
pralf1
Początkujący ✽✽
Choroba: polipowatość rodzinna
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: pralf1 » 13 mar 2011, 23:04

Mamcia pisze: Dlaczego ileo założyli powyżej linii pasa??
Witam , ja mam ileostomie na wysokości pempka , czy jest możliwość niżej ją przesunąc?
Totalna śródbrzuszna kolektomia .Ileostomia na stałe

Awatar użytkownika
black65
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: black65 » 14 mar 2011, 11:08

Ja mam wyłonioną ileostomie jakieś 5 cm. poniżej żeber z prawej strony.W tym miejscu worek u mnie trzyma rewelacyjnie żadnych problemów z odklejaniem. :roll:
Wiara Fundamentem Życia.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 14 mar 2011, 14:31

O tym muszę pogadać z chirurgami.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
black65
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: black65 » 15 mar 2011, 09:56

Jeszcze jedno ileostomie robili mi metodą laporoskopijną więc nie mam rozciętego brzucha trwało to pięć godzin ale nie jestem pocharatany. :jupi:
Wiara Fundamentem Życia.

Awatar użytkownika
Ania16
Początkujący ✽✽
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: Ania16 » 18 mar 2011, 19:18

ja na plaze tez chodzilam z workiem i mialam stroj dwuczesciowy, nikt nic nigdy nie zauwazyl, jak kolezanka ktoras widziala, to mi mowila i szlam go oproznic. tylko dol od kostiumu czyli majtki mialam takie jakby bokserki, idealnie zaslaniay, moze kup wyzsze majtki, ktore go zakryja i tyle?
http://magdamroczkowska.pamietajmy.com.pl/
Moj Aniołek (*)

Obrazek

Ileostomia od 7.03.2013

Awatar użytkownika
barney
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: barney » 04 lis 2011, 10:50

To właśnie jest to czego szukam,czyli odpowiedzi na pytanie,-czy z ileostomią można
pływać na basenie krytym?
Być może na otwartym akwenie,(w morzu,jezioro) nie ma to większego znaczenia,w razie ewentualnej
awarii,nikt raczej nic nie zauważy,jednak basen kryty to już co innego.

1.Moje obawy są związane z tym czy,przede wszystkim mozna wchodzić na pływalnię,w jednoczęściowym
stroju zakrywającym cały korpus?
2.Jaki sprzęt jest najpewniejszy,w kwestii nieprzepuszczalności?

Czy ma ktoś jakieś praktyczne doświadczenia w tym temacie?Bardzo będę wdzięczny za info,ponieważ zawsze lubiłem pływanie,a teraz w szczególności,przydałoby się ze względu,na utrzymanie prawidłowej wagi ciała.
Bertrand Russell

Badania w dziedzinie medycyny dokonały tak olbrzymiego postępu, że dziś – praktycznie biorąc – nikt już nie jest zdrowy.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 04 lis 2011, 17:32

tola pisze:,ale osobiście nie spotkałam się ze strojem jednoczęściowym dla mężczyzn...
są,choćby takie jak do pływania na desce :wink:
więc i na basen by się nadawały.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
barney
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: barney » 04 lis 2011, 18:42

Dziekuję za odpowiedż,dodam jeszcze że gdy wybiorę się ten kryty basen,mam zamiar przedstawić
całą sprawę obsłudze-szefostwu,ponieważ nie chciałbym abym został przypadkowym gwiazdorem dnia... :lol: Poza tym,jeszcze muszę zorientować się na temat najlepszego sprzętu stomijnego,nadającego się
do pływania...
Internet jest pojemny i z pewnością coś wyszperam...
Swego czasu próbowałem w domu w wannie,płytki z convatecu,specjalne do pływania,są rewelacyjne,natomiast worki przepuszczają,i w tym momencie moje poszukiwania "zacięły" się.
Wróciłem do tego ponieważ,jak wspominałem lubię pływanie,poza tym nadwaga już staje się problemem.
Ćwiczę,gimnastykuję się,ale wiem że pływanie byłoby najlepsze. :wink:
Bertrand Russell

Badania w dziedzinie medycyny dokonały tak olbrzymiego postępu, że dziś – praktycznie biorąc – nikt już nie jest zdrowy.

Awatar użytkownika
barney
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: barney » 04 lis 2011, 21:19

Dzięki Tola,wiem teraz więcej.Obrazek
Bertrand Russell

Zablokowany

Wróć do „Stomia i J-pouch”