problem z oddaniem moczu po operacji

O tych, co ją mają i o tym jak ją pielęgnować – rady, pytania i odpowiedzi

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
maross
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: lubelskie

problem z oddaniem moczu po operacji

Post autor: maross » 22 cze 2014, 20:12

Mam pytanie czy ktoś z was po usunięciu jelita grubego i wyłonieniu ileostomii miał problem z oddaniem moczu. Jestem 11 dni po operacji i już czwarty raz jestem zacewnikowany, bo po odłączeniu cewnika nie czuję, że mocz zbiera się w pęcherzu, nie mam czucia w członku. Lekarze mówią, że nerw został podrażniony i powinno to minąć, ale nie wiadomo kiedy... Szukam ludzi, którzy przeszli coś podobnego i dodadzą mi otuchy, bo zaczyna być ciężko.
Everything is perfect, Everything is sick

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Re: problem z oddaniem moczu po operacji

Post autor: obyty.z.cu » 22 cze 2014, 20:41

no tak,współczuję.
Po operacji,na czwarty dzień chyba wyjęto mi cewnik.Więcej już go nie zakładano,ale chodziłem do wc z moczem i bólem kilkanaście razy na dobę.Później dołożono Furagin przed samym wyjściem.Dość szybko byłem u mojego urologa i od niego dostałem Cipropol plus dwa inne leki,nie pamiętam,ale jedn z nich brałem razem Z Cipropolem,a drugi wtedy kiedy były bolesne parcia na mocz,ale bolesne.Inna sprawa że na prostatę biorę tez leki.W sumie problem z moczem rozszedł się gdzieś dopiero półtora miesiąca od operacji,a może ciut dłużej.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Stomia i J-pouch”