Ból stomii i Swędzenie skóry wokół stomii

O tych, co ją mają i o tym jak ją pielęgnować – rady, pytania i odpowiedzi

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Re: Ból stomii i Swędzenie skóry wokół stomii

Post autor: Anette28 » 17 lut 2016, 20:35

Kinia87, trzymam kciuki, daj znać po tygodniu jak idzie najwyżej wymyślimy coś innego. :roll:
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
Kinia87
Aktywny ✽✽✽
województwo: podkarpackie

Post autor: Kinia87 » 18 mar 2016, 09:55

Witam, postanowiłam napisać co tam słychac u mojej skóry. Właśnie wróciłam od alergologa i opisuje jaki wyrok nastał. A więc, okazało się, że jest to uczulenie na klej-plastry-płyny-worki-opatrunki hydrokoloidowe itd itp etc. Co postanowiono? Zapisano mi Clatre oraz Flucinar N (raptem 96zł). Dostałam 3 tygodniowe zwolnienie by rozpocząć kuracje oczyszczającą. Od tej pory mam zakaz zakładania worków, tylko lignina i owijać folią. Jako dobry lekarz ma poszukać w domu plastrów hipoalergicznych bo już nie ma szans bym zakładała worek/plastry bezpośrednio na skórę. I mam to w jakimś stopniu opalać czyli dostarczać witaminę D. Mam przekichane i najgorsze, że ten stan będzie sie utrzymywał bo tego już nie wyleczę a jedynie zaleczę :cry: Najgorsze, że to zaczęło się rozprzestrzeniać na dalsze partie skóry, nawet na te co nie mają styczności z workami/plastrami
I od wtorku siedzę w domu :mad: :mad: :mad:
Od 16 lat szczęśliwa posiadaczka Crohna :kox:
Od 9 lat szczęśliwa posiadaczka remisji :wielbie:
Od 9 lat nierozerwalny związek ze stomią

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Kontakt:

Post autor: Anette28 » 18 mar 2016, 11:14

Kinia87 pisze:Od tej pory mam zakaz zakładania worków, tylko lignina i owijać folią.
masakra, niby jak masz to robić, a nie ma worków dla osób z Twoim problemem?

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
Kinia87
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Kinia87 » 18 mar 2016, 11:20

No niestety nie ma worków typowo z takim problemami a ja juz wykorzystałam wszystkie dostępne: Coloplast, Convatec, Dansac, Salts, Opatrunki hydrokoloidowe, opatrunki ze srebrem itp itd

Jak mam to zrobić? Ponoć posmarować się maścią Flucinar, lignine dac na stomie, obkręcić sie folią i żyj tak dzień i noc przez 3 tygodnie póki sie nie wyleczy a przynajmniej nie znajdę plastrów/opatrunków, które nie będą mnie uczulać. A nie wiem jakim cudem coś znajde jak nawet opatrunki ze srebrem mnie podrażniają

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Kontakt:

Post autor: Anette28 » 18 mar 2016, 18:46

Kinia87 pisze:No niestety nie ma worków typowo z takim problemami a ja juz wykorzystałam wszystkie dostępne: Coloplast, Convatec, Dansac, Salts, Opatrunki hydrokoloidowe, opatrunki ze srebrem itp itd
szukaj jeszcze bo są jeszcze inne firmy
Kinia87 pisze:Jak mam to zrobić? Ponoć posmarować się maścią Flucinar, lignine dac na stomie, obkręcić sie folią i żyj tak dzień i noc przez 3 tygodnie póki sie nie wyleczy a przynajmniej nie znajdę plastrów/opatrunków, które nie będą mnie uczulać. A nie wiem jakim cudem coś znajde jak nawet opatrunki ze srebrem mnie podrażniają
naprawdę współczuję, namęczysz się strasznie :przytul: ale najważniejsze, żeby było dobrze :roll: może w tej sytuacji dostaniesz większy przydział na worki i będziesz mogła częściej zmieniać :roll:

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
eliszka
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: eliszka » 24 mar 2016, 19:00

Bardzo Ci współczuję. Kiepska sprawa. Życzę szybkiego załagodzenia problemu. Wypoczniesz w domu i na wiosnę będziesz jak nowa:)

Awatar użytkownika
Kinia87
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Kinia87 » 29 mar 2016, 22:18

Złego diabli nie biorą...a więc przybyłam, zobaczyłam i opisuje :D
Skóra była w opłakanym stanie, swędziała niemiłosiernie a ja drapałam jak szalona. Drapałam do krwi, ból jaki potem następował sprawiał, że wbijałam zęby w miskę psa i wyłam. To było nie do wytrzymania. Drapałam nawet w pracy, przy ludziach, rodzinie. Najgorsze, że stan ten zaczął atakować zdrową skórę czyli tą część która nie miała styczności z workami/płytkami. Udałam się do alergologa bo pielęgniarka stomijna by nie pomogła poza jednym i tym samym "zmień sprzęt". A przepraszam bardzo co ja robiłam przez 2 lata? Siedziałam i z nudów drapałam? Więc żeby sie nie denerwować udałam sie do alergologa. Przepisał Clatre, Flucinar oraz Metypred (tego nie brałam). Stosowałam metode czyli posmarowałam się maścią, na to folie z dziurką (lignina odpadła po pierwszym przeciekaniu) i na to worek. Moi drodzy, po 2 dniach...niebo...nie wiem co to swędząca skóra, nie wiem co to drapanie..baaaa, ja nawet raz sie zapomniałam i nosiłam worek 3 dni bo nic się nie działo!!! Dzisiaj kontrola, mam powoli schodzić ze stosowania preparatów i szukać opatrunków by unikać jednak kontaktu z klejem (choc teraz nosze i nic ale wole dmuchać na zimne). Mam na uwadze zakup plastrów ze srebrem (pociągnie mnie finansowo) ale raz na jakis czas mogę zaszaleć :D
A więc świętujcie bo wróciłam z martwych :mrgreen:

Świętujmy! W sensie wy stawiacie ja pije :kox:

P.S niestety nie jestem w stanie pokazać wam zdjęć jaka kolosalna różnica więc musicie sobie wyobrazić :razz:

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Kontakt:

Post autor: Anette28 » 29 mar 2016, 22:30

Kinia87 pisze:P.S niestety nie jestem w stanie pokazać wam zdjęć jaka kolosalna różnica więc musicie sobie wyobrazić :razz:
ja już to widzę :hyhy: a tak naprawdę super, że idzie wszystko w dobrym kierunku :roll:

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

ODPOWIEDZ

Wróć do „Stomia i J-pouch”