j-pouch, ilosc wyprozen, leki

O tych, co ją mają i o tym jak ją pielęgnować – rady, pytania i odpowiedzi

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Małgorzatta
Debiutant ✽
Choroba: CU u partnera
województwo: małopolskie
Kontakt:

Re: j-pouch, ilosc wyprozen, leki

Post autor: Małgorzatta » 27 lip 2009, 22:05

Witam, no więc już po operacji było tak w skrócie:
30 czerwca - przyjęcie
2 lipiec operacja
8 lipca - sonda, ponieważ wszystko stanęło
10 lipiec wyjście ze szpitala

Marcin Wyszedł w bardzo dobrym stanie, aż za dobrym mogę rzec z perspektywy czasu.... ale o tym za chwilę. Rana fajnie się zagoiła, prawie niewidoczna, zero bólu... Co do jedzenia: wskazania do zupek, zblendowanych, ryżu, w tydzień po wyjściu wprowadziliśmy pieczone rybki, serki, parówki, kanapki, spróbował pulpecików i też wszystko ok....

- z czasem nawet zmniejszyła się ilość wypróżnień, stolec nawet nie luźny co ciekawe. Po wyjściu ze szpitala (pierwszy weekend) w nocy przeważnie wychodził nawet do 15 razy, w osattnim tygodniu w zalezności od tego o której ostatni raz zjadł 5 - 3) myślę że to niezły wynik (ryż zatrzymuje ten szybki przerób)

Aż do ostatniego czwartku tj. 23 lipca 2009, wszystko stanęło, tzn. zero wypróżnień, skurcze, bóle brzucha, wymioty. Zaobserwowac mozna było pod skórą brzucha jak coś sie przesuwa (tzn. jedzenie i gazy) , i wraca w miejsce żołądka..... wytrzymaliśmy do niedzieli, myśleliśmy że jakieś domowe sposoby pomogą, typu olej rycynowy, jakies herbatki, jednak nic z tego

Od niedzieli Marcin jest w szpitalu w Kraku na chirurgi, na kopernika , po badaniach okazało się że jest zrost na jelicie..... W tym momencie go nawadniają, i czekają. Nie chca za bardzo operowac,mówią że drugie ciecie jelita jest ryzykowne, że sie nie goi i takie tam....

Nie wiem co za bardzo zrobić, pierwsza i druga operacja była w Poznaniu, boję sie tego Krakowa trochę, lekarze mówią że sie boją! coś nie tak jest chyba.... jutro będę szukała jakoś kontaktu z krokowiczem, przez sekretariat szpitala, albo tej przychodni jego, chyba że ktoś ma może komórkę do niego? W razie co zawiozę go do tego POznania, szczerze to bym nawet wolała, chociaz to kupę kilometrów i kawał drogi....

A może miał ktoś zrosty? Na pewno już taka sytuacja była opisywana nie raz, ale ja już nie mam siły czytac całego forum znowu na nowo....

Pozdrawiam

Nadmienie jeszcze tylko że kolega, który był operowany razem z moim mężem w Poznaniu, za pierwszym razem i drugim też, czuje sie świetnie i nie ma żadnych komplikacji
Małgorzatta

Awatar użytkownika
Ania16
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: Ania16 » 29 lip 2009, 10:16

ja mialam zrosty. trafilam z temperatura i wymiotami na chirurgie... i niedroznosc... lekarz dal antybiotyki i kroplowki i powiedzieli ze zaczekaja chwile, bo moze pusci... no i po patru dniach a bardziej po tygodniu zrost puscil... ale bole mialam niesamowite... normalnie mi dolargan dawali... i pozniej wypuscili do domu.. nie chcieli mnie operowac bo za duzo operacji mialam i mimo ze jakos wrocilo do normy wiedzieli ze wczesniej czy pozniej i tak trzeba bedzie zooperowac. i zylam z tym zrostem poltora roku.. raz sie przytykal potem sie odtykal.. ale nauczylam sie z nim zyc.. i wiedzialam co robic jak sie przytykal i radzilam sobie sama... az lekarz stwierdzil ze to nie ejst zycie i mnie zooperowac w maju. poprzecinal zrosty tylko.. ale na stole operacyjnym podobno cztery godziny bylam.

Czasami warto poczekac bo zrosty czasami same potrafia puscic i nie trzeba operowac.
http://magdamroczkowska.pamietajmy.com.pl/
Moj Aniołek (*)

Obrazek

Ileostomia od 7.03.2013

Małgorzatta
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Małgorzatta » 29 lip 2009, 19:53

Dzięki za odpowiedź.... czyli ok tygodnia.... no właśnie lekarze tez mówią że za bardzo nie chcą ruszać tego jelita, no powiedzieli że jak by juz mialo być cięte, no to mamy pojechać do Poznania.....

pytanie, ile pijecie wody pijecie dziennie przy tym pouchu? 3 litry? wiecej, mniej

pytanie do Ani16 odnośnie
Ania16 pisze:wiedzialam co robic jak sie przytykal i radzilam sobie sama...
jak sobie radziłaś, możesz rozwinąć? z góry dzięki

poprawiłam cytowanie
Ostatnio zmieniony 29 lip 2009, 20:10 przez Małgorzatta, łącznie zmieniany 1 raz.
Małgorzatta

Awatar użytkownika
Ania16
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Ania16 » 30 lip 2009, 10:28

jak sie przytykalo jelito raczej staram sie chwilo nie jesc, tylko minimum.. i to raczej tylko zupke.. dopoki nie przeszlo.. a pic pilam duzo.. bo woda rozciencza... no i czekalam. a ile pilam nie jestem w stanie powiedziec bo nigdy tego nie sprawdzalam. zeby etz gazy nie zalegaly jak bylam w lepszym stanie bralam regularnie espumisan zeby nie zalegalo.. ale jak sie przytykalo odstawialam.. i takie przytkanie jelita trwalo okolo 3 moze 4 dni. Czasami ciezko bylo.. ale jak czlowiek nie ma wyjscia to ze wszystkim sobie poradzi.
Moj Aniołek (*)

Obrazek

Ileostomia od 7.03.2013

Małgorzatta
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Małgorzatta » 31 lip 2009, 22:15

witam
no więc masakra
wczoraj mój maż Mactin miał operację w kraku, robili mu zdjęcia z kontrastem i okazało się że nie ma na co czekać, niedrożnośc jelita, nie dosć że zrost to jeszcze zgięte jelito..... w trybie pilnym, zero rozmowy o poznaniu...... już po, resekcja ok. 10 cm jelita cienkiego
kiedy się to skończy?
Małgorzatta

Awatar użytkownika
Ania16
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Ania16 » 01 sie 2009, 10:32

choroba niestety czasami wybiera nam ta gorsza droge.. jakby na zlosc.. ale dzieki temu jestesmy silniejsi... i z czasem wszystko sie wygoi i bedzie lepiej. zobaczycie.. teraz trzeba juz tylko wierzyc.

ja jak mialam operacje na zrosty lekarz je tylko przecinal.. nie usuwal mi jelita ani nawet go nie cial..tlko same zrosty przecinal.. ale to pewnie zalezy od przypadku. No i wlal mi wode jakas specjalna zeby sie nie robily zrosty...
Moj Aniołek (*)

Obrazek

Ileostomia od 7.03.2013

Małgorzatta
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Małgorzatta » 05 sie 2009, 22:09

no i znowu masakra
infekcja rany pooperacyjnej........
zdjęli mu kilka szwów, ma otwarty brzuch, dostaje jakies antybiotyki......
Małgorzatta

elizabet-70
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: elizabet-70 » 26 gru 2009, 19:47

Witajcie, po przerwie,ja jestem już 19 dni od operacji usunięcia jelita grubego i z przełączeniem zbiornika,było to za jednym zamachem zrobione metodą laparoskopową w szpitalu MSWiA w Warszawie.Po trzech tygodniach intensywnego leczenia przed operacją byłam bardzo wykończona i nadal nie mam siły .po za tym brzuch mnie nie boli,przy wypróżnianiu pobolewa zbiornik i mam parcia piecze czasem przy odbycie i z jednej i drugiej strony pojawia się krew biegam od 15 do 23x na dobę.Ale wirze że będzie dobrze bo na wszystko trzeba czasu
ela

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 26 gru 2009, 20:14

elizabet-70, 3maj sie! :przytul:

Awatar użytkownika
magdusia
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: magdusia » 26 gru 2009, 20:16

elizabet-70 pisze:Ale wirze że będzie dobrze bo na wszystko trzeba czasu
na pewno tak będzie :wink:
Magda,CU & Celiakia (Marsh IIIa).
Leczenie:
Vedolizumab
Asamax tabl.3x2,
Imuran 125mg,
Remicade(III dawki),
Budenofalk rectal foam,
dieta bezglutenowa.W KOŃCU REMISJA
Lekarz prowadzący:szpital MSWiA W-wa

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
województwo: dolnośląskie

Post autor: Raysha » 26 gru 2009, 20:30

elizabet-70, bohaterko! :prosze:

Awatar użytkownika
Keymaker_2005
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Keymaker_2005 » 27 gru 2009, 15:54

Spotkaliście się z czymś takim, że leżycie i czujecie niesamowite parcie, nawet mimo tego, że dopiero wyszliście z łazienki ? Takie, jak to normalnie z jelitem grubym wstrzymuje się gazy. Jak się wstrzyma, to puszcza i coś burczy na dole.

Awatar użytkownika
black65
Początkujący ✽✽
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: black65 » 21 maja 2010, 19:43

Witam będę miał robionego J-Poucha w Irlandii lekarz mi powiedział że to będą trzy etapy i będzie to trwało około jednego roku chciałbym z kimś pogadać kto ma już zrobionego J-Poucha moje g-g 10451220. Pozdrawiam black65

[ Dodano: 26-05-2010 ]
Witam mam pytanie statystycznie po której metodzie jest jest mniej powikłań 2 stopniowej czy 3 stopniowej pozdrawiam black65.
Wiara Fundamentem Życia.

Sałat89
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Sałat89 » 27 maja 2010, 19:13

Nie wiem co masz na myśli w metodzie 3 stopniowej, ja miałem 2 stopniową (najpierw usuniecie jelita grubego z uszyciem poucha i wyłonieniem ileostomii później po roku czasu usuniecie stomii i podłączenie poucha do obiegu. Taka metoda ma najmniej powikłań. Są opcje gdzie wszystko robi się podczas jednego zabiegu i wtedy jest najwięcej powikłań. Co do 3 stopniowej to nie wiem jak to wyglada bo nie słyszałem o czymś takim
Moja historia - Zapraszam
W wieeelkim skrócie:
Czerwiec 2005 - początek..
Wrzesień 2006 - diagnoza CU
Październik 2006 - rozpoznanie PSC
28 Kwiecień 2009 - usunięcie j.grubego + uszycie poucha + ileostomia czasowa
2 Maj 2009 - zapalenie otrzewnej, reoperacja
15 Kwiecień 2010 - odtworzenie
w niedługim czasie - przeszczep wątroby

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 27 maja 2010, 20:09

To, że nie słyszałeś o niczym nieświadczy. Zapraszam http://www.almamedia.com.pl/pliki/PW/20 ... _4_455.pdf na str 457 prawa kolumna u góry.
[/code][/quote]
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Zablokowany

Wróć do „Stomia i J-pouch”