prosba poradzcie!!!

O tych, co ją mają i o tym jak ją pielęgnować – rady, pytania i odpowiedzi

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
greg83
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

prosba poradzcie!!!

Post autor: greg83 » 21 mar 2008, 09:18

czeisc mam na imie grzesiek obecnie mam wskazania na operacje ,obecnie znajduje sie w anglii ale musze wrucic do polski niewiem gdzie liepiej zrobic ta operacie jestem z polski z wojewodztwa mazowieckiego konkretnie pod warszawa chcialbym bardzo zebyscie mi w tym pomogli ewentualnie dali namiary jakis jednostek lub fachowcow w tej dziedzinie z moich rejonow dzieki -chodzi mi o wylonienie worka oczywiscie :neutral:
tak

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Re: prosba poradzcie!!!

Post autor: Mamcia » 21 mar 2008, 09:44

Rozumiem, że chodzi o całkowitą kolektomię z wytworzeniem j-paucha. Mogę polecić Łódź i Poznań. W warszawie klinika prof. Bieleckiego specjalizuje się w takich zabiegach.
Czy jesteś pewien, że to już czas na usu8nięcie jelita??? Jak cię dotychczas leczono?
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

greg83
Debiutant ✽

Post autor: greg83 » 21 mar 2008, 18:58

mysle ze tak gdyz jestem chory na cu prawie 4lata caly czas jestem na encortonie i mesalazyniemialem tez podawany infliximab ,prubowalem tez czopkow oraz pianki bez wiekszysz rezultatow caly czas krwawie,mam czy klinika profesora bieleckiego to prywatna kilinika czy jest to nfz bo raczej chodzi mi o placowki nfz ale jesli masz jakis dobrych prywatnych specjalistow to prosze o jakies namiary ,,a tak apropo to ile prywatnie moze kosztowac taki zabieg?
tak

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 21 mar 2008, 20:52

Wszystko co podałam to na NFZ, ale jeśli nie leczysz się w Polsce to może pierwsz wizyta może prywatna. Co do leczenia to jeszcze nie próbowano immuosupresantów. nadal nie wiem kto cię leczy. Opisz swoję historię, bo na podstawie jednozdaniowych postów trudo wyrobic sobie opinię. Trzymanie pacjenta 4 lata na sterydach bez próby immunosupresji to błąd.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

greg83
Debiutant ✽

Post autor: greg83 » 21 mar 2008, 21:25

imumunosupresii-jesli chodzi o azathiopiryne lub imurran to biore ja od ok 5 miesiecy a ostatnio w ciagu dwoch misiecy w maksymalnej dawce 200mg muj stan jest obecnie taki ze wuprozniam sie cos ok 5-6 i w prawie w kazdym przypadku jest krew obecnie lecze sie w angli od ponad roku i tu lekarz jakies miesiac temu po ostatnim badaniu kamera stwierdzil ze trzeba operowc bo inne mozliwe leczenie zawiodlo cu mam na calym odcinku jelita;ale mam jeszcze inny problem bede szczery jestem obecnie w angli ale musze wrucic do polski do wiezienia na 20 miesiecy obecnie mam sprawe o ekstradycje i gdyby nieta moja przeszlosc to lekarz ten ktury tu mie leczy zrobil mi by tu ta operacje a tak to niewiem co zemna bedzie , sorry mam na imie grzesiek ,ogulnie jeden wielki metlik :oops:
tak

Awatar użytkownika
Izunia
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: Izunia » 25 mar 2008, 14:13

Ja polecam Klinikę przy ul. Przybyszewskiego w Poznaniu, która tego typu operacje wykonuje już od 25 lat, mają naprawdę duże doświadczenie.

rogal2929
Debiutant ✽

Post autor: rogal2929 » 15 maja 2008, 18:14

witam ja lezalem na przybyszewskiego i bylem na pokoju z pewnym panem podlaczyli mu jakas wielka torbe z bialym czyms i podawali to do glownej zyly czyli w aorte nic to nie pomoglo mial operacje a po niej oslepl poprostu za pozno sie zdecydowali na nia.
rogal

Misia

Post autor: Misia » 15 maja 2008, 19:28

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Choroba: CD
województwo: śląskie

Post autor: -Ania- » 15 maja 2008, 19:55

a ta wielka torba z białym czymś to worek żywieniowy - czyli żywienie pozajelitowe.
W aorte czyli do dojścia centralnego.
Normalna, zwykla sprawa jak dla mnie.

ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
montan
Początkujący ✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
Kontakt:

Post autor: montan » 15 maja 2008, 20:51

rogal2929 pisze:witam ja lezalem na przybyszewskiego i bylem na pokoju z pewnym panem podlaczyli mu jakas wielka torbe z bialym czyms i podawali to do glownej zyly czyli w aorte nic to nie pomoglo mial operacje a po niej oslepl poprostu za pozno sie zdecydowali na nia.
ehh ile mial lat ten koleś ?
Miał cd?
Oślepł by był nie dożywiony?
Dolina . . .

Misia

Post autor: Misia » 16 maja 2008, 10:25

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Ela
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Ela » 16 maja 2008, 19:24

Można by jeszcze zaryzykować tezę, że częściej umierają tam, gdzie lekarze podejmują się leczyć trudne przypadki...
CU, j-pouch

rogal2929
Debiutant ✽

Post autor: rogal2929 » 22 maja 2008, 19:44

ten pacjent mial 45 lat i lezal tam przez 3 tygodnie to pytam sie dlczego mu podali ta biala torbe jak chyba wiedzieli ze nie ma ratunku moim zdaniem to oni zawinili ze pacjent oslepl dodam jeszcze ze tak zwlekali ze dostal zapaenie otrzewnej.A wiem to bo po opracji zapytalem sie pewnej milej pielegniarki, bo ten pan nie chcial nikogo po operacji przyjmowac w odwiedziny mowie wam powazna sprawa z nim byla.
rogal

Zablokowany

Wróć do „Stomia i J-pouch”