Jestem stara,gruba...

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Ala57
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Jestem stara,gruba...

Post autor: Ala57 » 19 lis 2010, 21:55

Kochani poczytałam kilka tematow z serii "dół" i tym razem nie znalazlam pocieszenia(takiego pt "inni maja gorzej"Miałam okropny dzień!Najpierw zrobiłam z siebie idiotkę bo pomyliłam konta bankowa i musialam stracić kilka godzin na wyjaśnienie zawinionej i łatwej do wyśledzenia przez mnie sprawy(znacie te pelne politowania spojrzenia),potem 3god.oczekiwania na mojego gastro który uswiadomił mi ze kilka tygodni strawię na schodzeniu ze sterydow do dawki minimalnej bo na zakonczenie przygody z nimi nie ma szans.Wygladam okropnie!!! Gruba, spuchnięta i liniejąca z garbem na karku i bułami po bokach szyji z owlosieniem pod oczami ala wilkolak.Na koniec tego mąż nie pozwolil mi dokończyc opowiedziec kawał w towarzystwie.No i zaczęło się !tak mnie to dobiło,że siedzę piszę i wyję a łzy spływają po klawiaturze.Jestem tak zła,zrozpaczona i roztlkiwiona,ze nawet nie wiem czego oczekuję pisząc to.Jestem stara brzydka gruba iiii choooraaa :placze:

dethleffs

Re: Jestem stara,gruba...

Post autor: dethleffs » 19 lis 2010, 22:04

:przytul: -na razie na tyle wpadłem :oops:
Ala57 pisze:wyję a łzy spływają po klawiaturze
nie zarzynaj sprzętu, słona woda mu szkodzi :|

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Post autor: Ania406 » 19 lis 2010, 22:44

Ala57, po pierwsze - nie jesteś stara! Stara to jest moja babcia, która ma 79 lat, a i tak śmiga jak mały motorek :) Jesteś dojrzałą babeczką- takie są najlepsze ;)

Po drugie- no i co z tego, że się pomyliłaś? Myślisz, że to się nie zdarza innym? Mam znajomą, która notorycznie wylatuje z pracy, bo pomyliła nr konta bankowego, albo źle zarezerwowała bilet lotniczy (zamiast nazwiska użyła pseudonimu artystycznego) - to dopiero jest :cenzura:. A Ty się zwyczajnie pomyliłaś i się dało odkręcić bez problemu :) A, że się ludzie gapili? A kij im w oko i kotwica w plecy- kogo to obchodzi, w końcu codziennie tam nie chodzisz :)

Po trzecie- tak to jest ze sterydami, że się nie da zejść na hurra i czasem trzeba pochodzić z dawką podtrzymujacą. Pocieszę Cie, że wcale nie ma pewności, że "nigdy nie zejdziesz na 0"- nie wiem czmu Twój gastro Ci to powiedział. Z naszymi chorobami nigdy nie wiadomo, więc bądź dobrej myśli :)
Jak puchniesz od sterydów, to staraj się trzymać dietę i ruszać się ile możesz- to pomaga i będziesz się dobrze czuć ze sobą :) Wiem, że nie jest lekko - ale grunt to wypłakać się, a potem przeć do przodu z uśmiechem :) Będzie dobrze :)

A mężowi zwróć uwagę, że tak się nie robi. Ja kiedyś miałam faceta, który notorycznie mi przerywał i kończył wszystkie opowiadane przeze mnie historie- nawet te które znał tylko ode mnie ze słyszenia. Powiedziałam mu co o tym myślę, zrobiłam ze dwie awantury i poskutkowało. Grunt to porozmawiać :)

Nie łam się. Jeśli Cię to pociesza- to na pewno jest ktoś, kto ma gorzej ;)

Nie powiem Ci "nie płacz"- bo to dobrze się czasem wyżalić i wypłakać :)
Trzymam kciuki, żeby jutro był lepszy dzień :*
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 19 lis 2010, 23:09

Ala57 pisze:Najpierw zrobiłam z siebie idiotkę bo pomyliłam konta bankowa i musialam stracić kilka godzin na wyjaśnienie zawinionej i łatwej do wyśledzenia przez mnie sprawy(znacie te pelne politowania spojrzenia)
Nie przejmuj się olej kobitki niehc sie patrza... Każdemu może się zdarza popełniać błędy :) OPne pewnie cały czas się mylą. Muszą to być nieszczęśliwe i zgryźliwe osoby.. skoro taki wielki problem dla nich poprawić błąd. Nie ma co się rozpamiętywać nad nimi...
Ala57 pisze:3god.oczekiwania na mojego gastro
Podejdź do tego w ten sposób... dzięki temu ze ja poczekałam na lekarza może uratował komuś życie, albo pomógł komuś w gorszej sytuacji.. Lekarze to też ludzie i nie mogą wszystkiego przewidzieć :) A czekanie w kolejce traktuj jak "czad dla siebie". :) Popatrz za okno, weź mp3 i posłuchaj ulubionej muzyki, zrelaksuj się...
Ala57 pisze:Gruba, spuchnięta i liniejąca z garbem na karku i bułami po bokach szyji z owlosieniem pod oczami ala wilkolak
Ktoś gdzieś pisał na forum co robi, żeby nie puchnąć, nie za bardzo pamiętam ale chyba napar z pietruszki(?????) z wielkim znakiem zapytania...
Jak możesz kup sobie karnet na basen, czy aerobik i zrób coś dla siebie... Może fryzjer, nowy ciuch, makijaż :) metamorfoza :)
Ala57 pisze:Na koniec tego mąż nie pozwolil mi dokończyc opowiedziec kawał w towarzystwie.
Nam napisz kawał :) Chętnie poczytamy i się pośmiejemy :)
Ala57 pisze:Jestem stara brzydka gruba iiii choooraaa :placze:
Stara(?) ja w to nie wierze!!!!!
Brzydka => tak sympatyczna osoba nie moze byc brzydka!!!!
Chora=> ja sobie tlumacze ze sa okresy w ktorych jestesmy chorzy, ale przychodza lepsze czasy i mozemy gory przenosic...
Nikt nam nie zabierze tego z czego MY Cudaki potrafimy sie cieszyc... Nie dostrzegaja piekna swiata...

Dla mnie jestes wyjątkową osobą, inteligentna, ambitna, przesympatyczna, wrażliwa........................... itd
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

Awatar użytkownika
Ala57
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Ala57 » 20 lis 2010, 08:27

Dzień dobry!Na szczęście wyspalam sie po przeplakanym wieczorze.Siadlam do kompa i co?To właśnie jest to -jesteście kochani ktoś mnie wysłuchał i zareagował.Wielkie dzięki :roll: Ranek jest madrzejszy od wieczora i choć jeszcze nie do konca mi przeszło-co dziwne bo na ogól jak sie wyryczę i ktos mnie trochę poglaszcze to mi lepiej to muszę coś z tym zrobić.Wiem!nie będę zakladać okularów do przeglądania sie w lustrze :wink: -to po pierwsze,koniec z zajadaniem smutkow -kijki w ruch i na spacer to po drugie.Teraz lecę wziąć leki bo o tym nie mozna zapomnieć. :roll:

Awatar użytkownika
sztaba
Aktywny ✽✽✽
województwo: pomorskie
miasto: Słupsk
Kontakt:

Post autor: sztaba » 20 lis 2010, 09:18

Ala57 pisze:Ranek jest madrzejszy od wieczora
O!!! I tej wersji się trzymaj!
Ala57 pisze:kijki w ruch i na spacer
a to zdanie polecam wszystkim leniuchom siedzącym teraz przy komputerach.

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Alishia » 20 lis 2010, 11:28

Gorsze dni....Mam nadzieję,że wypłakałaś się porządnie,to bardzo pomaga.Noc powinna przynieść ulgę i liczę,że dziś już wstałaś z lepszym nastrojem.
Nie można myśleć,że się jest grubym i brzydkim..bo tak się stanie.Jeśli sama nie zaakceptujesz siebie to nikt tego nie będzie robił.Tutaj są sami chorzy...jedni bardziej,drudzy mniej.Ale staramy się wszyscy w tym wytrwać.
Pomylić konta-każdemu może się zdarzyć.Politowanie w oczach innych?Cóż,to nasza polskość właśnie.
A mężowi zwróć uwagę,że nie przerywa się drugiej osobie jak mówi.Powinien Cię wspierać.
Głowa do góry!

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
województwo: śląskie

Post autor: tom-as » 20 lis 2010, 18:20

Alishia pisze:Nie można myśleć,że się jest grubym i brzydkim..bo tak się stanie.
jup.

"Jesteśmy tym, co o sobie myślimy."
Alishia pisze:Pomylić konta-każdemu może się zdarzyć.Politowanie w oczach innych?Cóż,to nasza polskość właśnie.
tak ale jest druga strona medalu.

"Żadna rzecz w życiu nie ma jakiegokolwiek znaczenia po za tym, które ty mu nadasz"

Możliwe, że brzmi to płasko i tandetnie, ale tak to w gruncie rzeczy jest.

Awatar użytkownika
andzka
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: andzka » 22 lis 2010, 18:19

Ala57, mam nadzieję, że już dzisiaj śmiejesz się z tego dnia :) A co z tym kawałem??? Czekamy :wink:
Salofalk-wlewki, Asamax 500 - 3x2, remisja :)

Awatar użytkownika
Ala57
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Ala57 » 22 lis 2010, 20:12

Moze jeszcze się nie smieje z tego ale juz nie chodzę ze łzami na czubkach rzęs i drgajacą brodą.
A kawał no spróbuję:Budowlańcy róźnych nacji chwalą się jak to u nich się buduje i Niemiec powiada
-u nas szef przychodzi o 7rano do pracy z planami autostrady a po 3m-cach jeżdżą po niej auta.
Amerykanin na to, a u nas szef przychodzi z planami lotniska o 7 rano a po 3m-cach latają juz samoloty!
na to Polak -jaka 7-a?jakie plany?szef przychodzi o 9 mowi,ze tu bedziemy budować gorzelnię a za 3 godziny wszyscy są pijani!!! :roll:

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 22 lis 2010, 21:56

super kawał uśmiałam sie co nie miara :E
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Miska Ryżu » 23 lis 2010, 17:50

dobry kawał :D

Alu, nic się nie martw jak dojdziesz do minimalnej dawki sterydów i nawet nie zejdziesz z nich do konca to po czasie i tak opuchlizna zacznie Ci schodzić a nadmiaru owłosienia też zaczniesz się pozbywać, te zbędne włoski będą wypadać, wycierać się. Nic się nie martw. Stara! to Ty na pewno nie jesteś, stary to może być koń a człowiek co najwyżej starszy i to też w moim odczuciu po 80tce.
Co do błędu, ten tylko nie popełnia błędów, co nic nie robi, a ludzką rzeczą jest się mylić. Uszka do góry i już więcej w takiego doła nie wpadaj bo to Ci nie służy na jelitka i będziesz musiała dłużej sterydy brać ;)

Cytaty Tom-asa z Potęgi podświadomości jak dobrze kojarzę są bardzo dobre i warto sobie je wziąć do serca :) Ten o nadawaniu znaczenia zdarzeniom sama ostatnio często stosuję i jest mi wtedy znacznie lepiej :)
Smutno Ci? A może budyń? :)

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 24 lis 2010, 19:53

Miska Ryżu pisze:Cytaty Tom-asa z Potęgi podświadomości
sam nie wiem cz czego to cytat. w dużej ilości materiałów spotkałem się z tym stwierdzeniem więć powiedzmy, że cytuje z pamięci schemat a ni ekonkretną osobę czy książkę :-)

Zablokowany

Wróć do „Nasza Psychika”