Załamka

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Re: Załamka

Post autor: leila » 05 sie 2012, 22:02

Alis a co bierzesz na te wzdęcia można cos kupic bez recepty?ja po jedzeniu tez czuje taki rozciągniety zoładek
protokół immunologiczny,5 praw natury ,dieta antyhistaminowa i przeciw grzybiczna :roll:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Alfea
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Alfea » 05 sie 2012, 22:37

Ja na wzdęcia mam espumisan - niby słaby, ale jak się go bierze 3 razy po 2 tabletki to jakiś efekt jest. Mam jeszcze jeden - raz dziennie na noc... długo go nie używałam i zapomniałam nazwy, postaram się jutro znaleźć ulotkę to Wam podam co to za lek - ten akurat jest świetny :), tylko trzeba go nieusatannie zażywać, a nie tak objawowo.

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie

Post autor: Alis » 06 sie 2012, 08:54

leila, simetigast forte
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: leila » 06 sie 2012, 09:32

a czym tak refluks leczycie bez recepty ,ja juz od miesiaca sie męcze z tym :smutny: jakas zgaga i mdłości całodzienne ,po jedzeniu tez,biore 40 mg contixu ale czy to nie za malo przy takich objawach?moze zwiekszyc na 80 mg ?
protokół immunologiczny,5 praw natury ,dieta antyhistaminowa i przeciw grzybiczna :roll:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 06 sie 2012, 15:07

leila, ja brałam wszelkie IPP możliwe i nic mi nie pomogło, więc odstawiłam skoro i tak mam dolegliwości.

Awatar użytkownika
djaymax
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: djaymax » 22 sie 2012, 00:33

kiedy dowiedziałem się ze mam zaostrzenie to od razu coś jakby się załamalo we mnie, na szczescie juz jest ok ale zawsze takie rzeczy przeżywam. Po prostu nie trzeba się dodatkowo martwić. Wszystko przejdzie, MUSI :beer:
Zdrowy jestę znów ;)
Twoje blizny są twoją siłą- P. Coelho

GosiaM
Debiutant ✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: GosiaM » 08 paź 2012, 00:34

Witam,
Załamka to moje drugie imię... Znowu nawrót CU!!! Mam takie bóle, że zgryzę zaraz tynk ze ściany, a jutro trzeba wstać i iść do pracy (pracuję w terenie!). Nie wiem jak sobie poradzę:((
I tak już 12 lat!!! Mimo wszystko mam cichą nadzieję, że kiedyś tam znów zaświeci słonko i będzie mocniej grzało nie tylko promieniami ale i nadzieją na lepsze jutro....
Pozdrawiam :smutny:
Gosia

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 08 paź 2012, 16:25

GosiaM pisze:I tak już 12 lat!!!
gdyby mi w wieku 40 lat proponowano operacje, to bym pewnie o niej dawno zapomniał i żył sobie szczęśliwie :wink:
Ostatnie moje 12 lat to ciągłe zaostrzenie i zbieranie dodatkowych chorób w bonusie :mad:
więc spokojnie,może być gorzej :lol:
a na bóle polecam Tramal w kropelkach ,konieczny ich zapas w domu .
O spokoju i stresie nie będę pisał bo i po co,do pracy i tak musisz iść,albo i nie :wink:
Jednym słowem " niełamsię " ,będzie lepiej :razz:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 04 gru 2012, 10:12

Muszę się wyżalić. Jestem załamana totalnie. Wróciłam z tej Warszawy i dalej nie wiadomo na co jestem chora, niby lekka remisja i dalsze badania prywatnie, ile mam się jeszcze męczyć :cry: :cry: :cry: tracę już nadzieję na poprawe, to wszystko tyle czasu trwa. A najgorsza jest dla mnie nie choroba ale bezsilność :smutny: mi nikt nie może pomóc ale gorsza sytuacja z moim tatą jest. Ma przerzut nowotworowy, od 4 miesięcy o tym wiadomo i zero leczenia, a przecież liczy się czas !!!! :cry: :cry: :cry: ale lekarze mają to gdzieś, powiedzieli że tata sam ma szukać sobie źródła pierwotnego. Robi badania, ale wszędzie kolejki są, teraz dostał skierowanie na pobranie z kości materiału, to mu to skierowanie podarli bo ma iść do neurochorurga, wizyta za 6 miesięcy i ten może dac na to skierowanie :smutny: :smutny: to jest poprostu....szkoda slów, najgorsze że w tej chorobie czas się liczy ale nikogo to nie obchodzi, ja tam mogę się męczyć, ale u taty powinno być leczenie wdrożone :mad: człowiek jest poprostu bezsilny.....

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 05 gru 2012, 21:38

Co do taty, to
1 - zazalenia na piśmie do konsultanta Wojewódzkiego d/s onkologii. Wysłane mailem i pocztą poleconą z podaniem telefonu.
2 - takie samo pismo do RPP i do wojewódzkiego NFZ.
Muszą to być fakty, a nie emocjonalne frazesy. Daty, wyniki brań, skierowania itp.
A kto porwał skierowanie??? lekarz??
To przypomina bajkę, bo jest to zniszczeni dokumentu i jako takie jest karalne.
Konieczne jest zażalenia na lekarza do jego szefa - placówka, NFZ i wojewódzkiej Izby Lekarskiej.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 20 gru 2012, 11:33

Przepraszam, że nie odpisywałam ale mi się pogorszyło więc nie miałam do tego glowy, dosłownie. Skierowanie podarła pani w rejestracji i rzeczywiście jak się zareagowało .... to zadzwonili i po dwóch tygodniach zaprosili na wizyte. A to naprawdę szybko, bo tam jedna pacjentka mówiła, że rok czeka się na wizyte. Lekarz neurochirurg powiedział, że scyntografia do powtórki, jak się pogłebi zmiana to cała ta kość do wycinki, a obecnie to nie jest w stanie pobrac materiału do badania histopatologicznego. Ale udało się tacie dostać do poradni przyszpitalnej i tam w końcu dali mu skierowanie do szpitala, na styczeń, będą mu robić kolonoskopie, gastroskopie no i mam nadzieje że zapiszą na tą scyntografie.

M90
Debiutant ✽

Post autor: M90 » 28 gru 2012, 21:26

Cześć
Alis, nie zdążyłam przeczytać wszystkich Twoich postów, ale chciałabym Ci powiedzieć, że rozumiem co czujesz...
Sama dowiedziałam się o Crohnie dopiero w czerwcu tego roku.. leki nie pomagają... płacze po nocach i generalne nie chce mi się zyć.. Szukam pomocy, boje się, że NIGDY nie zapomne o tym, że jestem chora nawet na minute. Tragedia. Juz sama nie wiem...Może potrzebuje psychiatry ? i kolejnej garści leków...>bo Crohn oprocz jelit niszczy mi też umysł...
M90

aro_w
Debiutant ✽

Post autor: aro_w » 29 gru 2012, 23:50

Alis pisze:Przepraszam, że nie odpisywałam ale mi się pogorszyło więc nie miałam do tego glowy, dosłownie. Skierowanie podarła pani w rejestracji i rzeczywiście jak się zareagowało .... to zadzwonili i po dwóch tygodniach zaprosili na wizyte. A to naprawdę szybko, bo tam jedna pacjentka mówiła, że rok czeka się na wizyte. Lekarz neurochirurg powiedział, że scyntografia do powtórki, jak się pogłebi zmiana to cała ta kość do wycinki, a obecnie to nie jest w stanie pobrac materiału do badania histopatologicznego. Ale udało się tacie dostać do poradni przyszpitalnej i tam w końcu dali mu skierowanie do szpitala, na styczeń, będą mu robić kolonoskopie, gastroskopie no i mam nadzieje że zapiszą na tą scyntografie.
Taka moja niesmiala propozycja : Szpital Wojewodzki w Elblagu doktor Marek Pastuszak ...... Raz ze cala diuagnostyka szybko i na miejscu to lekarz z powolania i z bardzo duzym doswiadczeniem. Polecam bo to niedaleko do ciebie zanim trafilem do niego jezdzilem po bslisko 150 km..
Best Regards Aro_w

anna04
Debiutant ✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: anna04 » 08 sty 2013, 07:58

mam już dosyć ! ta ciągła walka każdego dnia rano, żeby wyjść z domu, pojechać na zajęcia (mam ok.60 km do dojechania na uczelnie). mam dosyć lęku, że jak będę w autobusie będę potrzebować toalety i co wtedy zrobię? koleżanki z którymi studiuje nie rozumieją tego, tylko oceniają mówiąc, że nie jeżdżę bo mi się nie chce i wyśmiewają wszystko. czasami jak takie rzepy do psiego ogona, grupowa wyprawa do toalety. a co jeśli ja będę potrzebować korzystać z niej bardziej niż one?=wyśmianie. niby jelita nie dokuczają tak bardzo ale psychika już siadła dawno. sesja coraz bliżej, teraz szał na zaliczanie wszystkiego i strach, że mnie obleją za nieobecności. do tego mam warunek na następny semestr do zdania.

"Bóg niekiedy śni mi się i mówi „Musisz przeżyć”
Budzę się wkurwiony, nie mam sił, a muszę wierzyć, że
Nonsens, w którym żyję ma cel, ma mnie zmienić, zmieni.
... I różnisz się od reszty, więc jesteś aspołeczny"

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 08 sty 2013, 13:01

anna04 pisze:mam dosyć lęku, że jak będę w autobusie będę potrzebować toalety i co wtedy zrobię? koleżanki z którymi studiuje nie rozumieją tego,
doskonale to rozumiem, wróciłam po rocznej dziekance na uczelnie i miałam IOS, więc musiałam podchodzić do wykładowców żeby mi forme zaliczenia wpisywali, to nieraz słyszałam komentarze w stylu " Ona chora, niepełnosprawna, przecież chodzi, kombinatorka"... Jest to przykre, ale nie warto się przejmować, do szkoły w końcu chodzi się nie dla koleżanek tylko dla siebie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza Psychika”