Głupota ludzka nie zna granic?

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Gottii
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: Głupota ludzka nie zna granic?

Post autor: Gottii » 01 cze 2011, 11:53

magdalene pisze:Jakbym ja miała męża, który mógłby pracować, ale wolałby siedzieć w domu, bo Państwo daje mu 500zl, to bym mu dzień po takiej deklaracji wystawiła walizki za drzwi.
popieram, dobrze że ja mam problem z głowy i męża nie będe miał dziewczyny współczuje :)
Traktuj chorobę jako przyjaciela, a będziecie mogli się nawzajem znieść.

marcin87
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: marcin87 » 01 cze 2011, 11:56

Gottii pisze: kasa wywalona w błoto to własnie nei płącenie na edukację a nabijanie kasy politykom i innym urzednikom bo jesli nie wydadza na pomoc wydadza na premie :)
Z tym się niestety zgadzam. Biurokracja jest rozwinięta absurdalnie. Płacenie na edukację ma sens ale w Polsce się nie robi tego właściwie. Przez wiele lat promowano wyższe wykształcenie, likwidowano zawodówki, technika. Teraz się okazuje że po zawodówce czy technikum można łatwiej pracę znaleźć (nawet dobrze płatną) niż po 5 latach studiów humanistycznych.
Ostatnio zmieniony 01 cze 2011, 12:00 przez marcin87, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Gottii
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: Gottii » 01 cze 2011, 12:01

:) zgadzam sie z 2 ostatnimi postami kolegów, ale to sie zmieni i zwykli pracownicy nie garnitury doczekaja sie szacunku, mam pomysł może zaczniemy to własnie my jesteśmy młodzi nikt inny tego nie uczyni

marcin87
Początkujący ✽✽

Post autor: marcin87 » 01 cze 2011, 12:03

Gottii pisze::) zgadzam sie z 2 ostatnimi postami kolegów, ale to sie zmieni i zwykli pracownicy nie garnitury doczekaja sie szacunku, mam pomysł może zaczniemy to własnie my jesteśmy młodzi nikt inny tego nie uczyni
Byli już tacy. Komuniści na nich mówili :)

Awatar użytkownika
Gottii
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: Gottii » 01 cze 2011, 12:06

marcin87 pisze:Byli już tacy. Komuniści na nich mówili
sorki ale nei chacze tego kompletnie rozwin prosze wypowiedz

marcin87
Początkujący ✽✽

Post autor: marcin87 » 01 cze 2011, 12:14

Gottii pisze:
marcin87 pisze:Byli już tacy. Komuniści na nich mówili
sorki ale nei chacze tego kompletnie rozwin prosze wypowiedz
Chodziło mi o to że oni głosili teorię walki klas: uciskanych robotników i uciskających (garnitury). Wiem że Tobie nie o to chodziło, ale tak mi się skojarzyło. (Zabrzmiało to trochę jak wezwanie do rewolucji).

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 01 cze 2011, 14:38

jak nam się pięknie temat o sraniu rozwinął i przekształcił :wink: zawsze wiedziałam, że kupa to potęga :wink:
a co do głównego wątku, choć nie wiem, czy teraz wypada w ogóle pisać o tym, to fakt że PKP coraz głupsze pomysły ma, przecież chyba ktoś powinien sprzątać te dworce, z kup również? druga sprawa, że odkąd pamiętam, to Mama mnie uczyła, że srać na dworcu, podczas postoju nie należy, no i jakoś do tej pory mi się udawało stosować do tej zasady, ale jakbym miała do wyboru czysty dworzec czy czyste gacie to nie ma się nad czym zastanawiać :razz: jednym słowem nowy pomysł PKP mało przemyślany, żeby nie napisać gorzej.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Iceman
Początkujący ✽✽
województwo: -- poza Polską --

Post autor: Iceman » 01 cze 2011, 18:58

Natalka jak bys chciala sprzatac tory???
Live fast, die young !

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 01 cze 2011, 19:07

ja bym akurat nie chciała,
ale co to ma do rzeczy?
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃

Post autor: deth » 01 cze 2011, 19:30

martita, może do biletów beda dodawac ten chinski wynalazek, ktory pokazałas nam w innym wątku ? :| se zarzucim pelerynkę na plecy i bedziem rąbać kloca w przedziale :|

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃

Post autor: deth » 01 cze 2011, 20:08

nawet sobie wyobrazam, jak to robię :niepewny:

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃

Post autor: Ania406 » 01 cze 2011, 23:00

marcin87 pisze: zawsze wisiała kartka że w czasie postoju korzystanie z wc jest zabronione. Nie wstyd wam za dworce na których śmierdzi gównem?
No i właśnie- kartki wiszą, zasada jest i korzystając z pociagu należy jej przestrzegać. Więc nie wiem w czym problem? Nie podoba się, to proszę do PKS, gdzie w zasadzie w ogóle nie ma toalet, a jak są- to zamknięte na całej trasie.
Mają prawo zamknąć kible na każdej stacji, czy nam się to podoba czy nie.
Ja nie chodzę na postojach do WC- bo mi jest wstyd za zasrane i zasikane dworce.
I to nie wina bezdomnych, a właśnie pasażerów, którzy do prostej zasady nie potrafią się zasotosować.
Rozumiem jakby postoje trwały po 30 min, ale tak nie jest na dworcach, więc bez przesady z tym narzekaniem.
I doskonale rozumiem nagłą potrzebę skorzystania, ale szczerze- spójrzmy na to ogólnie- nie będzie tak, że skorzysta tylko osoba, która ma "nałgą sprawę", tylko bedą srać i szczać wszyscy - bo tak, bo co im tam, że właśnie robią na tory przy których stoją inni ludzie....
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 01 cze 2011, 23:19

Ania406 pisze:I doskonale rozumiem nagłą potrzebę skorzystania, ale szczerze- spójrzmy na to ogólnie- nie będzie tak, że skorzysta tylko osoba, która ma "nałgą sprawę", tylko bedą srać i szczać wszyscy
nigdy się nad tym nie zastanawiałam specjalnie, może jestem zbyt naiwna mysląc o ludziach ale jakoś mi się nie chce wierzyć, żeby ludzie robili takie numery. Tak jak napisała Natalka :
Natalka pisze:Mama mnie uczyła, że srać na dworcu, podczas postoju nie należy,
no i to jest taka zdroworozsądkowa wiedza, którą wiekszość z nas posiada i jesli tylko można się powstrzymać to jest git.
Natomiast nie wyobrażam sobie sytuacji, w której sa pozamykane WC a ja jadę (tak jak ostatnio) z P-nia do W-wy do CZD z córką, gdzie średnia ilość wypróżnień to ponad 20 na dobę. Ona w pociągu latała baaardzo często, droga autobusem lini 525 z dworca do Międzylesia ciągnęła się niemiłosiernie bo kilka razy trzeba było wysiąść i korzystać z WCtów okolicznych.
Nie wyobrażam sobie takiego braku komfortu w pociągu jak pozamykane toalety.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃

Post autor: Ania406 » 02 cze 2011, 06:34

Zenobius pisze:Ja tam zawsze bylem za edukacja ludzi
Ja jestem również jak najbardziej za i moim zdaniem ta wisząca karteczka i mama ucząca "nie wolno", to była edukacja. Nie podziałało, to są głupie zasady.
Ja też jestem przeciwna zamykaniu WC na klucz, ale rozumiem dlaczego się to robi - edukacja okazała się mało skuteczna, więc teraz wyciągnięto wierzbową witkę. To takie metaforyczne "bach po łapach".
Smutne, że tak się dzieje, nawet tragiczne dla tych co właśnie stoja po drzwiami i znikąd nadziei. Tylko jedno mnie zastanawia- czyja to wina?? Przecież nie kierownika pociągu.
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 02 cze 2011, 19:43

Iceman pisze:Pytam powaznie: Zaakceptowali byscie dwukrotnie wyzsze ceny w zamian za nieograniczony dostep do toalety w pociagach oraz podniesienie komfortu i skrocenie czasu podrozy?
hm.. pytanie z etapu komuny : pomożecie ? pomożemy :wink:
poważniej, to chyba zadajesz złe pytanie !!
Żeby zarabiać => trzeba miec klientów,np. sklep czy restauracja bez klienta bankrutuje...
a ty się pytasz,czy " są naiwni, którzy zrzucą się na firmę PKP" ?
a moje pytanie jest " po co ?
Jak kolej chce zarabiać ,to niech dba o swoja infrastrukture,poziom świadczonych usług,kultura obsługi i..... itd itp. na tym polega RYNEK !!
Jest popyt jest podaż,albo popyt kształtuje :wink: reklama i hm... szeptana plotka :razz:
Po co składać się na kolej,która nie szanuje podróżnego,nie walczy o niego....
Przecież z roku na rok coraz mniej ludzi z niej korzysta...
Za kilka lat będzie nowa firma "SKANSEN PKP"..
Albo jak kto woli... Polak nie chciał dopłacać....
marcin87 pisze:Może gdyby państwo nie musiało płacić zasiłków bezrobotnym (którzy bardzo często pracują na czarno, albo po prostu nie chcą pracować) i opłacać psu na budę potrzebnych studiów, to by drogi zrobiło.
hm... za przeproszeniem ..naprawde sorki...
ale bezrobotny to nie jakiś menel,ale też CZŁOWIEK.
U mnie zamyka się zakład zatrudniający ok.1000 osób,a produkcje firma przenosi do ...no gdzieś :wink: gdzie taniej sie produkuje..
Czy to znaczy,ze ci ludzie,którzy nie znajda gdzieś tam zatrudnienia,i pójda na " bezrobotne" to sa jacyś .. nie wiem jacy wg marcin87,
ale przecież nie oni odpowiadają za stan dróg w Polsce..a raczej za ich marny stan.
marcin87 pisze:opłacać psu na budę potrzebnych studiów,
hm...czasem takie studia to jedyne jakie są dostepne dla niektórych,
nie wszystkich stać na czesne w renomowanych uczelniach,albo na "utrzymanie" sie na studiach publicznych,tyle,ze daleko od domu,czyli jeszcze droższych !!
Wg ciebie marcin87, tacy których nie stać na "akceptowalne" wg ciebie studia, powinni od razu przechodzić "na czarno" bez rejestrowania sie w pośredniaku ?

Wiecie,młody wiek nie zwalnia człowieka z myślenia.
Myślenie i analizowanie świadczy naprawde o tym,że człowiek stara się zrozumieć świat,a nie powtarzać głupoty gdzies zasłyszane....

[ Dodano: 02-06-2011 ]
sorki...powyższy post napisałem po przeczytaniu (nie do konca pierwszej strony tematu).
Wyszło na to,ze straciłem wiare w młodość...naprawde sorki.
Jest tu wielu,myslących i racjonalnie i społecznie i przede wszystkim,których stać na wlasne zdanie,a nawet na zmiane go, pod wpływem racjonalych argumentów.
Szacun dla "tych" zdrowo myślących :wink:

no tak,te własne zdanie ma być takze ...no wiecie...życiowe, a nie zasłyszane :wink: .
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Zablokowany

Wróć do „Nasza Psychika”