Szkoła-proszę o rady!!!

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
jusss
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: Szkoła-proszę o rady!!!

Post autor: jusss » 08 wrz 2011, 15:55

ja poprostu nie wytrzymuje jak czytam tutaj na forum jak to ludzie sie "uzalaja nad soba" prosze sie na mnie nie obrazac ale niestety taka prawda....nie chcialam zakładacx nowego watku...wiec pisze tutaj a wiec głowa do gory...opowiem troszku o sobie w kontekscie studiow ......ogolnie moj cronek pojawił sie dokladnie 4 lata temu...remisja???wogolemi nie znana praktycznie wiecznie :wc: i bóle .....oki ...studia...:pierwszy semestr goraczka 39st biegunki bole ...umieram.....ale mowilam sobie dam rade...i tak przezylam sesje jedna druga piata ....etc aaaa zapomnialam studiuje chemie...dziennie...o opuszczaniu zajec nie bylo mowy bo labo nie mialabym jak odrobic ...wiec kazda sesja: stoperan (4 dzinnie-5) przecibolowe plus oczywiscie jakies tam przewlekle i .l...dało sie rade,.....najgorsze ze jestem niby to osoba niesteresujaca sie ale przy kazdej sesji oczywiscie zaostrzenie giggantyczne plus pare razy szpital (oczywiscie poza sesjami tez czeste zaostrzenia) ponadto na pierwszy roku odszedł moj kochany tatus do p Boga (bardzo mlodo) wiec strasznie przezylam to wszystko .....i ciagle to pamietam (jak mi Go brakuje:(:(:(...........ale.....teraz od pazdziernika zaczynam ostatni rok...strach niesamowity...bo najbardziej boje sie obrony....i zaostrzen ...i wiem ze nie bedzie latwo...ale nie nalzey sie poddawac...ostatnio lekarz mi powiedzial ze "wiele crohnow iwdzial ale takiego ze ciagle siedzi i nie odpuszcza moim jelitk....prawie wogole..." dopiero teraz wpadłam w rece prawdziwych fachowców i od miesiaca jest niebo:):):)...ale juz mnie oblali kubłem zimnej wody bo powiedzieli ze ten moj stan to dlugonie potrwa...ahhh

a jeszcze jedno...ostatnio lekarka mi powiedziłam ze ma wiele dziewczyn w takim wieku jak ja ktore niestetyy musza przyjmowac antydeprestanty....nosszzz kurcze.....wiem ze ta choroaba to jest makabryczna./...i nawet mialam kiedys taka sytuacje ktorej nawet najwiekszemu wrogowi nie zycze jaka mi ten crohn zafundowal...ale nie bede juz o niej opowiadała....WIEC ROBMY TO ...CO ZAPRAGNIEMY i pamietajmy ze to my rzadzimy wlasnym zyciem a nie jakies chorobsko......

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 21 wrz 2011, 17:40

jusss, twoja opowieść jeste naprawdę bardzo wzruszająca i bardzo Ci współczuję, a z drugiej strony gratuluję siły i tego, że się nie poddajesz. Nie wiem czy ktoś potrafi zrozumieć moją sytuację, od 2 tygodni nie przespałam nocy, w końcu dzisiaj mi się udało (może dlatego, że przed spaniem wyprózniłam się). Każdy lekarz do którego chodzę po kilku wizytach rezygnuje z leczenia i poddaje się, może powinnam się cieszyć, że nie chcą mnie naciągać ale dlaczego nie chcą mnie leczyć....Ponad dwa lata walczę z choróbskiem, ale tak dokładnie nie wiem z czym i to jest frustrujące. Nie mam pojęcia co się tam u mnie dzieje w środku, że powoduje tak silne dolegliwości bólowe i wiem, że większość osób nie może w to uwierzyć, no bo przecież nie leje mi się krew z brzucha. Mam teraz taki cel porobić badania w pazdzierniku, a na styczeń (dopiero) jestem umówiona na wizyte w Warszawie i mam nadzieję, że tam w końcu ktoś podejmie się leczenia mnie, ale do stycznia jest kupa czasu i jak pomyśle ile nie przespanych nocy, ile łez wylanych nie tylko przeze mnie ale również przez moich rodziców,którzy już nie mogą patrzeć jak ja cierpie to naprawdę no ciężko. Dlatego wolę nie mysleć o przyszłości i żyć z dnia na dzień, bo tak jest łatwiej.
Jak sobie pomyślę, że tak ma u mnie wyglądać remisja to ja dziękuję, przecież większośc cudaków jak ma remisje, żyje normalnie, ładuje akumulatory i zbiera siły. Szczerze mówiąc nie lubię jak ktoś mi współczuje, bo wiem, że tutaj osoby mają 100 razy gorzej, operacje, szpitale itp. Tylko, że ja jestem człowiekiem no i poprostu jak się we mnie nazbiera no to nie wytzrymuję już, za długo to się ciągnie. Naprawdę proszę o wyrozumiałość, o nic więcej tylko zrozumienie.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
dariah4
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: dariah4 » 21 wrz 2011, 20:15

jusss pisze:aaaa zapomnialam studiuje chemie...dziennie...
Pozdziwam. Chemia to moja zmora w szkole. :mad:
Leki: Asamax 500 4x2

" [...] twoje blizny są twoją siłą."
Paul Coelho

sasia
Początkujący ✽✽
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: sasia » 21 wrz 2011, 20:40

moja koleżanka studiuje chemię i wiem jak wiele wyrzeczeń ją to kosztuje, ile zarwanych nocy i w ogóle. ciężki przedmiot sobie wybrałaś, jeszcze przy takiej chorobie..no wysoko sobie postawiłaś poprzeczkę jusss, ale tym bardziej podziwiam! :)
Never a failure, always a lesson.

jusss
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: jusss » 22 wrz 2011, 07:27

hehe dziekuje:P...pamietam jak na I roku mieliśmy badania ogólne...i lekarz stwierdzał czy tak naparwdę możemy studiować i obcować z chemikaliami...;) to Pani dr mi mowiła ze kierunek to zem sobie wybrała...znakomity na moje choróbsko....bo ja nie tylko mam crohna ale i uczulenie na większość związków chemicznych:D:D:D

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: leila » 22 wrz 2011, 13:31

skończyłam ogolniak i studia z colitisem tylko załuje ze nie inny zawód mam :roll:
protokół immunologiczny,5 praw natury ,dieta antyhistaminowa i przeciw grzybiczna :roll:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 22 wrz 2011, 17:03

leila pisze:skończyłam ogolniak i studia z colitisem
Sorki za dociekliwość, ale z jakim colitisem?

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: leila » 23 wrz 2011, 08:23

colitis to cu :roll: :neutral:
protokół immunologiczny,5 praw natury ,dieta antyhistaminowa i przeciw grzybiczna :roll:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 23 wrz 2011, 11:53

leila pisze:colitis to cu :roll: :neutral:
To dlaczego nie masz wpisane cu, w rubryce choroba?

[ Dodano: 23-09-2011 ]
magdalene pisze:
Alis pisze:ale z jakim colitisem
eeeee.... ulcerosa?
yyyyy.....może być również colitis not specifica.....

[ Dodano: 24-09-2011 ]
Bardzo dziękuję wszystkim za porady odnośnie mojej edukacji :roll: w szczególności _Ray_, Zenobius, Golfi, bo wystapiłam o IOS :wink: no i postanowiłam spróbować. :smile: Jeśli mi się nie uda to trudno, ale chcę się przekonać, a może dam radę. Do PCPR też złożyłam papiery, w końcu w obu przypadkach nie mam nic do stracenia.
Nie wiem jednak co mam zrobić z praktykami, bo pierwsze praktyki miałam w szkole podstawowej, a teraz powinnam mieć w MOPS-ie i 240 godzin. Nie wiem czy można wystapic o zwolnienie z praktyk, czy lepiej dogadać się z babkami z MOPS....hmm ???

Zablokowany

Wróć do „Nasza Psychika”