NERWY

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
papuas
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
Kontakt:

NERWY

Post autor: papuas » 01 mar 2004, 20:44

Diety, leki i inne badziewia...
A jak na Was dzialaja nerwy? Od jakiegos czasu uwazam ze to jest wlasnie przyczyna naszej dolegluiwosci. Czy przed zachororwaniem mielsicie jakeis nerwowe przezycia? Latwo sie denerwowaliscie? Strach przed czyms?
A jak jest teraz gddy chorujecie? Staliscie sie bardziej nerwowi? Latwo Wass wyprowadzic z rownowagi? Czy stan psych odgrywa role w waszym samopoczuciu??
Ja zawsze bylem nerwowy i zamkniety w sobie. Mialem roznego rodzaju klopoty i problemy. Rodzin itp. Jak zachorowalem to widze ze wszystko zalezy od nastawienia i humoru. Jesli mam stresujacy dzien (a potrafi mnie wyprowadzic z rownowagi blahostka) to dolegliwosci sie pojawiaja. Lazienka czesciej, cos poboli, wzdecia...
Jak jest u Was?
P.S. Swietnie ze tak sobie moemy pogadac:) Kazdy wie o co chodzi, zero wstydu (anonimowosc:), wymiana doswiadczen.

tomato
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
Kontakt:

Re: NERWY

Post autor: tomato » 01 mar 2004, 21:10

U mnie jest podobnie. Chocia? trudno wyprowadzic mnie z równowagi, ale jak ju? komu? sie to uda to cierpie niestety ja, bo chodze bardzo czesto do ubikacji. Pozatym kiedy sie denerwuje to zamykam sie w sobie i dusze wszystko i wtedy jest najgorzej, ból podbrzusza itd. Tak?e faktycznie co? w tym jest, ale czasami nerwów nieda sie unikn?a. Czasami biore cos na uspokojenie, co? delikatnego. Koncze i ?ycze jak najmniej nerwów i stresów.

PS. Chyba najwiecej stresu jest w pracy.

Pozdrawiam.
Głowa do góry, niedajmy sie.

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Choroba: CD
województwo: śląskie

Post autor: -Ania- » 02 mar 2004, 10:56

Ten temat by3 ju? poruszany na tym forum. Zapraszam wiec do przeczytania postów pot tym linkiem:
http://mitglied.lycos.de/amk025/phpBB2/ ... c.php?t=47

Ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

turecki
Debiutant ✽

Post autor: turecki » 02 mar 2004, 12:04

Ja tez uwazam, ze stres ma ogromne znaczenie i wiaze z nim moje dolegliwosci. Mysle, ze przewlekly stres srodowiskowy to bardzo wazna komponenta. U mnie wlasnie tak bylo i po pewnym czasie przyszly klopoty zdrowotne. A nawrot, ktory mial miejsce w pazdzierniku, rowniez byl spowodowany ogromnymi problemami.

A moze warto sprobowac jakiejs jogi, tai-chi...? Moze to klucz do sukcesu?

pozdrowionka

Awatar użytkownika
Małgosia
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: Małgosia » 02 mar 2004, 13:09

Ja tez zauwa?y3am ?e stres wp3ywa na moje zdrowie.
Zachorowa3am po bardzo du?ym stresie. A teraz do?a niewiele potrzeba ?ebym sie wkurzy3a - staram sie opanowywaa ale generalnie widze ?e wiecej rzeczy mnie denerwuje ni? kiedy? :evil: . A mo?e ja sie po prostu starzeje? :( :D
Pozdrawiam 8)

3uki

Post autor: 3uki » 02 mar 2004, 17:08

Nie wiem czemu nie moge sie zalogowaa ,co? pisze,?e z3e has3o...Dziwne. Co do tych nerwó to mi sie te? wydaje,?e to mo?e bya jedna z przyczyn tych chorób, a napewno nerwy poteguj? z3a prace uk3adu pokarmowego. Tek wiec Mniej nerwów ?ycze /Luki

Jari
Początkujący ✽✽

Post autor: Jari » 02 mar 2004, 20:27

Ja mam pytanie do naszych pan.

Jak to jest, czyta3em ?e u wielu kobiet przy okazji ci??y ujawnia sie choroba, za to niedawno gdzie? tu przeczyta3em co? takiego ?e "zasz3am w ci??e wiea z chorob? bede mia3a l?ej objawy ust?pi?" ???

Co do nerwów, popieram teze
nerwy/psychika + geny b?dz bakterie b?dz dieta = CU & CD.

Moja choroba ujawni3a sie po du?ych problemach rodzinnych + duszenie w sobie emocji.

Tai chi albo inna medytacja w ruchu, ca3y czas o tym my?le.
Jak mi sie polepszy chcia3bym sie zapisaa.
- Czy mo?e bya gorzej.
- Nie, bo gdyby mog3o to by ju? by3o.

Caterina

Nerwy

Post autor: Caterina » 03 mar 2004, 17:13

Ja mam pytanie do naszych pan.

Jak to jest, czyta3em ?e u wielu kobiet przy okazji ci??y ujawnia sie choroba, za to niedawno gdzie? tu przeczyta3em co? takiego ?e "zasz3am w ci??e wiea z chorob? bede mia3a l?ej objawy ust?pi? ???
Nie wiem czy to w 100% dobra odpowiedz ale gdzies czyta3am ?e hormony wydzielane podczas ci??y spowalniaj? prace uk3adu pokarmowego. Mo?e to ma jakis zwi?zek ?
Pzdr,
Asia

narazie anonimowy

mysle ?e to tylko dodatek

Post autor: narazie anonimowy » 09 mar 2004, 01:16

jak wiadomo nerwy nie sluza niczyjemu zdrowiu i moga wywolywac wymienione przez Ciebie dolegliwosci (biegunki itp.) ale dotyczy to takze ludzi którzy nie slyszeli nigdy o CU czy CD. Nam chorym one napewno nie pomagaja ale jak lekarz mowi mi ze moja chorobe wywolaly stresy to drugi raz juz do niego nie ide (mnie choroba zaatakowala w najlepszym okresie zycia, wolnym od stresow, nerwow i zmartwien). jestem gotowy zalozyc sie o wszystko co mi jeszcze zostalo ?e CU wywoluja BAKTERIE i wierze ze zostana one w koncu zidentyfikowane i wszyscy wrocimy do zycia. Pozdrawiam.

Gość

Post autor: Gość » 09 mar 2004, 09:04

Uwa?a sie, ?e zaka?enia bakteryjne mog? braa udzia3 w patogenezie CD i CU (pisa3am o tym w dziale co nowego w nauce), ale nie s? odpowiedzialne za wszystko. A nerwy ostatnio ukaza3a sie praca o wp3ywie depresji na prawdopodobienstwo wznowy i jest on b. wyra1ny. Nie znaczy to, ?e depresja musi wywo3aa wznowe, tylko o tym, ?e zwieksza jej szanse. I tak nale?y traktowaa wp3yw psychiki. Nie dotyczy to tylko nzj, ale równie? innych chorób o pod3o?u autoimmunologicznym (n. 3uszczyca, rumien). Badania w?ród chorych studentów wykazuj? wp3yw sesji na stopien nasilenia choroby. W wielu waszych tekstach czuje sie, ?e dobry psycholog pomóg3by w oswojeniu wroga z którym musicie ?ya.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 09 mar 2004, 09:15

Zapomnia3am sie zalogowaa i nie podpisa3am poprzedniej wiadomo?ci. No cóz w pewnym wieku, mo?na ju? nie pamietaa

doris

Post autor: doris » 05 kwie 2004, 13:19

odkad tylko pamietam jestem bardzo nerwowa, strasznie prze?ywam wszelkie niepowodzenia,bardzo 3atwo mnie zrania,czesto popadam w stany depresyjne.troche "przezy3am" w swoim ?yciu i to jest prawdopodobnie przyczyn? mojej choroby. teraz odk?d zacze3am chorowaa jest gorzej.ci?gle p3acze z byle powodu,denerwuje sie tym ze niemoge na razie podj?a pracy,nie potrafie my?lea racjonalnie. kiedy jestem zdenerwowana (bliscy nie oszczedzaj? mnie) od razu dostaje ostre bóle i biegam do ubikacji.
Naprawde mo?na zwariowaa :-)
Mo?e potrzebuje dobrego psychologa......a o takiego trudno

flowera
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: flowera » 05 kwie 2004, 13:27

mi sie wydaje, ze nerwy maja ogromny wplyw na pogorszenie stanu zdrowia. W sobote lekarz "radosnie"oznajmil, ze moja yersinioze
za pare lat skonczy sie albo CU albo Crohnem... ale bardziej sk3adnia
sie ku Crohnowi (((((( zalamalo mnie to strasznie przed wizyta
czulam sie z kazdym dniem coraz lepiej a od soboty przyszlo pogorszenie(
bole brzucha + bole stawow jakby sie nasilily na szczescie nie mam
biegunek moze ze wzgledu na to ze biore sulfasalazyne EN,
ale i tak czuje sie jakos zdolowana((((
pozdrawiam
Bogusia
flowercia gg760752
Hej hej Kochani!!!
piszcie do mnie gg 760652

papuas
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: papuas » 05 kwie 2004, 13:30

to jakas przedziwna diagnoza... Nie wieadomo skad powstaja te choroby a on Ci oznajmil ze bedziesz niedlugo miec jedna z nich... Ja sie tam nie znam, ale dosc niesamowice to wyglada. moze to jakis nieodkryty prorok, albo co... :) To dobry lekarz jest? Masz do neigo zaufanie? Ot, mzoe na odczepnego z gory Cie zakwalifikowal do potencjalnych chorych zeby cos w karte wpisac madrego...

flowera
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: flowera » 05 kwie 2004, 14:00

papuas pisze:to jakas przedziwna diagnoza... Nie wieadomo skad powstaja te choroby a on Ci oznajmil ze bedziesz niedlugo miec jedna z nich... Ja sie tam nie znam, ale dosc niesamowice to wyglada. moze to jakis nieodkryty prorok, albo co... :) To dobry lekarz jest? Masz do neigo zaufanie? Ot, mzoe na odczepnego z gory Cie zakwalifikowal do potencjalnych chorych zeby cos w karte wpisac madrego...
sama nie wiem co o tym myslec.... ten lekarz to rektor AM we Wroc3awiu
wydaje mi sie ze zna sie na wszystkim bardzo dobrze wizyta
trwala dosc dlugo wszystko mi dokladnie tlumaczyl....
bylam u Niego prywatnie, bo Panstwowo to ciezko sie do niego dostac(
mam nadzieje ze nie jest prorokiem... dziwne ze powiedzial mi ze
w ciagu nastepnych lat nie wiem czy chodzilo mu o 5, 10 czy wiecej lat
zrozumialam ze nastepstwem takierj jak moja yersiniozy jest Crohn(
moze jednak nie bedzie taki ostry ze wzledu na moj wiek im pozniej
sie zachoruje tym slabsze objawy(
pozdrawiam
musze znow wziazc sie porzadnie w garsc i wyganiac Crohny
z organizmu (
nerwy sa tu najgorsze(((( czuje to!!!
u mnie nerwy bardziej zwiazane sa teraz z tym ze boje sie
ze zmarnuje mojemu Mezowi zycie((( ze nie bede mogla dac mu dzieci