Pamiec

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Adam

Pamiec

Post autor: Adam » 27 kwie 2006, 22:10

Tez macie problemy z pamiecia? Jak mi ktos przerwie jak mowie to potem nie pamietam o czym mowilem... i wogole nauczyc sie nic nie moge a jak naucze to tylko na krotki czas pamietam...

Awatar użytkownika
kasia88
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: śląskie
Kontakt:

Re: Pamiec

Post autor: kasia88 » 27 kwie 2006, 22:52

Ja też mam problemy z pamięcią... nie wiem czy to powikłanie "czegoś" czy zwyczajne lenistwo, ale kiedyś raczej nie miałam problemów z zapamiętywaniem imion i nazwisk ludzi a teraz czasami myśle jak ktoś się nazywa i pustka :| Bo języki i zapamiętywanie słówek czy wierszy to dla mnie udręka, np wiersza którego ja się uczyłam pare dobrych godzin koleżanki z klasy rzekomo nauczyły się go w niecała godzine. Nie wiem czy to tylko popisówka :? czy prawda ale chyba jednak coś w tym jest
"Kobieta nie słowami mówi prawdę, lecz ciałem."

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 27 kwie 2006, 23:21

orzeszki polecam,migdalki polecam,witaminki polecam......kupujcie kupujcie drogie panie i panowie.. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek

Misia

Post autor: Misia » 28 kwie 2006, 09:39

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

nika
Początkujący ✽✽
województwo: -- poza Polską --

Post autor: nika » 28 kwie 2006, 10:44

W pelni popieram Misie!!! :D
Trzeba wybrac odpowiednia metode,sprawdzone, dziala. :D
Zycie nie jest, ani gorsze, ani lepsze od naszych marzen, jest tylko zupelnie inne.
William Szekspir

Tomy
Doświadczony ❃

Post autor: Tomy » 28 kwie 2006, 11:51

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
Jejku, jaka super teoria.
Misienko, rozwiń ją proszę, bo ja też mam raczej dobrą pamięć, ale wg Twojej teorii może się jeszcze okazać, że jestem wrażliwy albo i inteligentny (kurcze, jak ja bym chciał) :D . Tylko nie wiem czy w związku z colitisem czy dobrą pamięcią? :wink:

Co do metod zapamiętywania, to metodę obrazkową o której pisze Misia bardzo polecam. Sam się nią kiedyś ratowałem przed zdawaniem trudnego egzaminu państwowego. Miałem całą ogromną szafę w sypialni obklejoną obrazkami i załączonymi do nich odpowiedziami na różne koszmarne pytania typu „Ustawa o .... z dn.. „ itp. Kiedy w czasie egzaminu padało pytanie, to ja dokładnie wiedziałem, gdzie na mojej szafie wisiała odpowiedz i jaki obrazek był do niej dołączony.
No i przerwy też, ...koniecznie. Mnie najlepiej zawsze wychodziły przerwy właśnie. :mrgreen:

Orzeszki, które proponuje Ranka... to ja nie wiem, zależy jakie. Bo jeżeli ziemne, to potem raczej nie można już myśleć o nauce, tylko którędy najkrótszą drogą doczołgać się do najbliższego szpitala. Sam się ostatnio wykazałem kompletnym brakiem silnej woli :oops: i nie oparłem urokowi takich ziemnych orzeszków. No... masakra totalna. 8O :evil: Na szczęście mam labę na okrągło i nie muszę się niczego uczyć. :)

Swoją drogą to Wy macie przechlapane z tymi całymi maturami, no nie zazdroszczę :wink:

Misia

Post autor: Misia » 28 kwie 2006, 15:41

nika
Początkujący ✽✽

Post autor: nika » 28 kwie 2006, 15:42

Moj lekaz, tez powiedzial ,ze na wzjg najczesciej choruja osoby wrazliwe.
Cos w tym jest, :?
Stres powoduje czesto zaostrzenie :(
Zycie nie jest, ani gorsze, ani lepsze od naszych marzen, jest tylko zupelnie inne.
William Szekspir

nika
Początkujący ✽✽

Post autor: nika » 28 kwie 2006, 15:46

Lekarz/ piekny ortograf pow. mi sie trafil/ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
William Szekspir

Awatar użytkownika
kasia88
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
Kontakt:

Post autor: kasia88 » 28 kwie 2006, 17:57

Wrażliwa to jestem, czasami może za bardzo :P
Towarzystwo starszych osób też mi bardziej pasuje, ale niestety jestem nieco zamkniętą osobą więc są to "internetowi znajomi".
A co do inteligencji to różnie kiedyś byłam jedną z najlepszych uczennic w klasie ale teraz jest na odwrót (ale to przez lenistwo :D przynajmniej tak samo tłumacze :lol: )
"Kobieta nie słowami mówi prawdę, lecz ciałem."

Misia

Post autor: Misia » 28 kwie 2006, 18:30

Tomy
Doświadczony ❃

Post autor: Tomy » 28 kwie 2006, 18:40

Wow, podoba mi się „Tomcio”. :D
Jeżeli jest ktoś władny na tym forum, to ja chcę od dzisiaj mieć nick Tomcio. Jeżeli da radę to ja bardzo plisss. Bo słodzenie jak wiadomo powoduje u colitowców wzdęcia. :wink: A tak będzie, że to nie cukrzenie, tylko taka ksywka z przypisanym od razu wyrazem sympatii po prostu (coś jak „Grzegorz Halama oklaski”)

Co do rozwinięcia Twojej teorii Misiu, to ja to już rozumiem. Wcześniej zrozumiałem, że lansujesz nową (dla mnie) teorię, że ktoś, kto ma dobrą pamięć jest automatycznie również inteligentny i wrażliwy. A tak wyszło, że po staremu. Moja pierwsza pani doktor też zawsze twierdziła, że colitowcy to ludzie wrażliwi, bardzo akuratni, dbający o szczegóły, kreatywni, ideowi i tacy zawsze zwarci i gotowi. I takie cechy w zderzeniu z marną rzeczywistością w połączeniu z presją czasu, powodują indukcję choroby, która może mieć podłoże genetyczne, ale gdyby trafiła na bardziej luźną osobowość, to być może by się nie rozwinęła.

Piszecie o swoich relacjach z rówieśnikami i to jest dla mnie nowe odkrycie. Bo ja też raczej miałem inne zainteresowania niż moi koledzy. Dodatkowo zawsze lepiej dogadywałem się z dziewczynami i nawet na stare lata już mi tak pozostało (chłopy zaraz się chcą ze mną ścigać - nie wiem dlaczego :evil: ).W realu znam dobrze tylko jedną osobę z colitisem i to jest za mała próbka do porównywania. Ale gdyby to się potwierdziło u większej liczby osób z CU lub CD, to trzeba by apelować do zdrowych dzieci póki czas: „Jeżeli nie chcesz mieć crohna albo colitisa, to goń na podwórko kopać piłkę, albo skakać ze skakanką jak inne dzieci, a nie udawaj nawiedzonego, ze swoimi oryginalnymi zainteresowaniami !!!”

No... to mi też cała analiza wyszła. Normalnie „Tomcio odkrywca” :D (a miałem być grzeczny). :lol: :mrgreen:

Pozdrawiam
Tomcio :D

Tomy
Doświadczony ❃

Post autor: Tomy » 28 kwie 2006, 18:52

Misiu jesteś WIELKA 8)
I jaka szybka. Ja tu dzielnie skrobię te moje "odkrycia", a Ty w międzyczasie tak lekko, mądrze i samą prawdę.

Kasiu88 - wydrukuj sobie to co Misia napisała. A potem w ramkę i na ściankę. I powtarzaj to sobie zawsze jak mantrę albo paciorek :!:

Pozdrawiam
Tomcio

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: Szaraja » 28 kwie 2006, 21:27

Czytam i czytam i uśmiech z twarzy mi nie schodzi. Co ciekawe zgadzam się z dywagacjami Misi. Jestescie bardzo wrażliwi i tak naprawdę wasi rówieśnicy nie są w stanie was zrozumieć - nie ta skala problemów i głębi. jestem obvserwatorem, patrzę na córę, czytam co piszecie, poznaję niektórych z was osobiście i potwierdzam. Chociaż z wyglądu każdemu z was dałabym od kilku do kilkunastu lat mniej, to z charakteru jestęscie bardzo dojżali. wiadc to zwłaszcza u młodych- nastolatków. A co do pamięci, to myslę ,że nie ona szwankuje, ale to efekt zmęczenia. A sposoby są juz wcześniej opisane.
Pozdrawiam :mrgreen:
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: Szaraja » 28 kwie 2006, 21:29

Ale błędów ortograficznych nasadziłam - wybaczcie, ale od kilku dni mam ciężko w pracy i nie tylko, dziś jest ostatni i nadużywam o tej porze ( co to można się domyślić):oops: z myslą o nadchodzących wolnych dniach, czego i wam życze
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza Psychika”