Pamiec

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: Pamiec

Post autor: ranka » 02 maja 2006, 22:42

wiem!!!!!!!!!!św. Franciszek z Asyzu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek

Misia

Post autor: Misia » 02 maja 2006, 22:44

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 02 maja 2006, 23:39

ech...chyba mi sie nie nalezy bo nie mialam odpowiedzi w głowie tylko poszukalam :|
Obrazek

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 03 maja 2006, 00:30

nie no, :mrgreen: mozg mi potrzebny
Obrazek

nika
Początkujący ✽✽
województwo: -- poza Polską --

Post autor: nika » 04 maja 2006, 08:46

Misia tez masz fajny zawod :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Zycie nie jest, ani gorsze, ani lepsze od naszych marzen, jest tylko zupelnie inne.
William Szekspir

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: Szaraja » 04 maja 2006, 22:18

Musiałam, aż pierwszy post sprawdzić, żeby załapać o co chodziło na początku. A że dopiro dzisiaj przeczytałam wszystko, to i lektura ciekawsza i serce rośnie. Dobrze jest poczytać o tym jacy jesteście, co myslicie. Cieszę się równiez, że niektórych poznałam osobiście, a z innymi dane mi było rozmawiać chociaż na gg lub mailem.
Dlatego nie zamierzam i nie widze powodu aby zmieniać zdanie które towarzyszuy moim postom.
Z szacunkiem
Szraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Awatar użytkownika
funia
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: funia » 29 maja 2006, 20:02

wiele super watkow sie tu przewinelo ale wroce na chwile do pamieci

moja byla fatalna po operacji- miales taka adam? nie pamietalam konca zdania, nawet jak mi nikt go nie przerwal- kolezanka anestezjolog mowila, ze po tylu narkozach, co mi zafundowali, to moze sie zdarzyc. trwalo to moze z 3 miesiace i przeszlo.

pamiec trzeba caly czas cwiczyc, najlepiej uczac sie czegos, jezykow, innych umiejetnosci. krzyzowki podobno tezpomagaja, chociaz ja akurat nei ejstem fanka

ja zawsze w sesji pozeralam jedna czekolade dziennie, pomagalo na nauke, wiec polecam:)

a co do pozytywnych skutkow choroby, to Misiu, slicznie to wszystko napisalas.

ja chyba nei jestem tak szlachetna, nie zaczelam pomagac wszystkim potrzebujacym, wysylam za to czesciej pieniadze na rozne fundacje.

no i bedac 2 meisiace w szpitalu na pewno przemyslalam to i owo. pozytywne tez bylo to, ze zobaczylam, ilu osobom na mnie zalezy (i komu nie)- ale ogolnie przyjaciele, rodzina i ukochany byli na medal, o czym na pewno nie zapomne i pameitam, keidy mam ochote im przywalic teraz, gdy mnei wkurzaja.

a przestalam sie nad soba uzalac, odkad znalazlam to forum, i do dziekczynnego hasla szaraji sie przylaczam

Szaraja
Kontakt:

Post autor: Szaraja » 03 cze 2006, 19:27

Jola masz rację. Mojej Darii niesamowiciepomogła świadomośc, że inni mają podobne jeśli nie większe problemy niż Ona. Teraz po prostu jest jej łatwiej. Nigdy nie zapomnę jak stwierdziała- dobrze, że jestem chora. Zaskoczona spytałam dlaczego, bo przynajmniej wiem co mi jest-po prostu wie, że nie jest inna, a jej problemy wynikaja głównmie z choroby.
Pozdrawiam
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 03 cze 2006, 19:39

jak to nie umialaby??niech pomysli o nastepstwach ktore sie czasami pojawiaja :???:
Obrazek

Szaraja
Kontakt:

Post autor: Szaraja » 03 cze 2006, 21:09

Ranka, chyba nie o to chodzi, poprostu w którymś momencie następuje akceptacja istniejącego stanu. Wtedy wydaje sie , że nie może by inaczej. Całe szczęśącie, że daria czuje sie dobrze i właściwie nie maproblemów, a przynajmniej może je zrzuci na inne przyczyny. Ale jeśli choroba sie nasila, topoprostu trzeba to akceptowa i jak mówi młoda " pokocha " :lol:
Szaraja

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 03 cze 2006, 21:53

byc moze :grin:
trzeba sie pogodzic ale wszystko bym dala,zeby to sobie poszlo :???:
Obrazek

Awatar użytkownika
kasia88
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: kasia88 » 04 cze 2006, 16:05

Chyba wszyscy chcieli by żeby sobie poszło, ale póki co trzyma się uparcie, więc lepiej się z tym pogodzić :)

a co do wypowiedzi Joli
Jola Damek pisze:małe krótkotrwałe omdlenia
przypomniałam sobie, że w dziecińswtwie też takie miałam-jak ktoś mnie wystraszył czy coś od razu padałam,ale przez krótki czas- badania nic nie wykazały , nic też mi nie przepisali a problem z czasem sam przeszedł więc juz do tego nie wracaliśmy
"Kobieta nie słowami mówi prawdę, lecz ciałem."

Mutti
Początkujący ✽✽
Choroba: CD u rodzica

Post autor: Mutti » 04 cze 2006, 19:20

Moje duże dziecko równiez miało blisko czteroletni okres podawania leków przeciwpadaczkowych. Nigdy nie miało utraty świadomości a ataki petit mal występowały w formie napadowych bólów głowy. Zaczęło sie w okresie szybkich zmian hormonalnych w okresie dojrzewania. EEG miało jednoznacznie nieprawidłowy zapis. Jednak nigdy nie zaobserwowałam problemów z pamięcią. Uczyło się szybko i sprawnie.
Nawet w ubiegłym roku, po operacji, nie zgłaszało trudności w zapamiętywaniu. Owszem, było złe samopoczucie , apatia, obniżenie nastroju ale co do pamieci nigdy nie mówiło, że coś jest nie tak.
Pamięc, jak do tej pory ma taką, że tylko zazdrościć. Fotograficzną. Co prawda choruje dopiero póltora roku, ale cały czas na sterydach, bo co sie próbujemy wycofać, pojawia sie zaostrzenie i to takie, że natychmiast ląduje w szpitalu.
Może zatem to tylko wyjątek, który potwierdza regułę ?

nusiek

Post autor: nusiek » 18 maja 2007, 10:29

Tomy pisze:Jejku, jaka super teoria.
Misienko, rozwiń ją proszę, bo ja też mam raczej dobrą pamięć, ale wg Twojej teorii może się jeszcze okazać, że jestem wrażliwy albo i inteligentny (kurcze, jak ja bym chciał) . Tylko nie wiem czy w związku z colitisem czy dobrą pamięcią?
A ja myślę, że to co usłyszała Misia nie mija się z prawdą. Bo trzeba ustawić przyczynę i skutek w odpowiedniej kolejności i... rozwiązanie gotowe.
Jeśli jesteś osobą wrażliwą, to jesteś też osobą bardziej narażoną na stresy. Po prostu bardziej się wszystkim przejmujesz, a tym samym bardziej cię wszystko drażni.
Najbardziej mają przes*** pedanci. Bo według mojej teorii, jeśli jest się pedantem, to w każdym calu i wbrew pozorom nie tylko o sprzątanie czy ubiór tu chodzi, tylko o całokształt.
Idąc dalej - jesteś wrażliwy, to jesteś narażony na stres. Jesteś w ciągłym stresie... to masz co masz. Pomijając oczywiście inne przyczyny choroby.
Nie będę rozważać na temat związku wrażliwości z inteligenją, bo jeszcze mnie jakiś "specjalista teoretyk" zmiesza z błotem... :wink:

Tomy
Doświadczony ❃
województwo: śląskie

Post autor: Tomy » 18 maja 2007, 12:19

Nusiek, ja z teorią przyczynowo - skutkową: wrażliwość :arrow: stres :arrow: colitis, lub potem zaostrzenie colitisa, się jak najbardziej zgadzam. Zresztą, to nic nowego na tym forum. Ale tu chodziło o relację: pamięć - wrażliwość i inteligencja. Ja zrozumiałem wypowiedż Misi tak, że jeżeli ktoś ma dobrą pamięć, to automatycznie jest wrażliwy i inteligentny. A to już jest ryzykowna teza, bo ja znam parę osób, które mają wręcz fenomenalną pamięć, ale wrażliwość cyborga. No ale potem wszystko zostało wyjaśnione :)

A dyskusja o związku wrażliwości z inteligencją mogłaby być ciekawa. Tutaj z błotem nie mieszają, więc nie ma się czego bać :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza Psychika”