Nerwica

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
załamanatroche
Początkujący ✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: małopolskie
Kontakt:

Nerwica

Post autor: załamanatroche » 07 cze 2012, 17:08

Witajcie !
Pół roku temu korzystałam z pomocy psychiatry. Ponieważ gdy choroba jelit się odezwała czułam się bezradna i troche poddałam. Wraz z tym doszły bóle głowy po prawej stroniem, lęk o własne życie był to ból pulsujący. Później nawet gdy się nie zdenerwowałam to i tak mnie głowa bolała. Doszły do tego bóle wklatce piersiowej. Cały czas martwiłam się ze stanie mi się coś okropnego. bez przerwy się nakręcałam. Później ppostanowiłam coś z tym zrobić. Poszłam do psychiatry dostała leki, neurol, i seroxat. Praktycznie z neurolu nie korzystałam. Rzuciałam to wszystko w listopadzie. Ogólnie życie też mi się zmieniło troche, i objawy znikły. Teraz gdy troche problemy się nawarstiły i zaczełam się nakręcać. Zaczeło mnie boleć serce, tak że nie raz oddechu nie moge złapać :/ Biore magnes, potas, inne sumplementy. miałam już badane serce kiedys. Jak myślicie czy to może być nawrót? a może coś się z serduszkiem dzieje nie dobrego ?
Nie do końca zdiagnozowana . Podczas badań

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie

Re: Nerwica

Post autor: Alis » 07 cze 2012, 17:27

Może to być coś z psychiką, dlatego, że do najczestszych objawów somatycznych należy własnie ból serca, trudności z przełykaniem, nadmierna potliwość, rewelacje żołądkowe i bóle głowy. Jeżeli czujesz się bezradna i masz lęki to rzeczywiście warto brac jakiś lek od psychiatry, to napewno też jelitą pomoże, jak będziesz spokojniejsza. A jeżeli to nie od tego, to na serce jest takie badanie jak ekg i dokładne echo serca.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

załamanatroche
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: załamanatroche » 07 cze 2012, 17:50

miałam robione już ekg, i cos takiego jak uzg serca , może to było echo. Wyszło wszystko wporządku.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 07 cze 2012, 20:35

załamanatroche pisze:Poszłam do psychiatry dostała leki, neurol, i seroxat. Praktycznie z neurolu nie korzystałam.
wiesz,neurool, to dobry lek,nie zamulający a pomagający.
Mam dobre skojarzenia tez z "Promazyn"/
Czasem naprawdę warto skorzystać z takich leków,nie uzależniają a pomagają.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

racuch
Debiutant ✽
województwo: mazowieckie

Post autor: racuch » 25 sie 2012, 12:15

załamanatroche, a miałaś zdiagnozowaną nerwicę?? BO ja się wlaśnie ze swojej lecze i się okropnie martwie. Mam CU w remisji, ale podobno stres wywołuje kłopoty z jelitami.... :(

Awatar użytkownika
milko
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: milko » 25 sie 2012, 12:55

Temat może już nieco nieaktualny, ale bóle w klatce i uczucie duszności są "typowymi" objawami panicznego lęku... Pasuje tym bardziej, że piszesz o "nakręcaniu się"... Może to po prostu zaburzenia lękowe...?

Widzę że psychiatra też o tym myślał przepisując Ci alprazolam (Neurol)... spróbuj go brać w takich sytuacjach...(ale "ostrożnie" bo to benzodiazepina)
Seroxat jest antydepresantem, więc jak większość tego typu leków działa po kilku tygodniach...
"Aby zrozumieć ludzi trzeba starać się usłyszeć to, czego nigdy nie mówią i być może nigdy nie powiedzieliby"

załamanatroche
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: załamanatroche » 26 sie 2012, 16:27

Witajcie!
Nie mogę brać leków psychotropowych bo jestem w ciąży w 4 miesiącu :( :( :( ostatnio mam wielki stres. Nie wiem czy lęki i stres mogą wywoływać bóle somatyczne?. Teraz pojawiły się u mnie bóle głowy, duszności znikneły całkowicie, bóle serca też. Bóle brzucha i kolki też ustąpiły. Doszły nowe objawy takie jak ból palców u prawej stopy i bóle głowy. Zaawsze musi mnie coś boleć. Nie siedze i nie myśle o bólu zaraz po przebudzeniu. Nie wiem co mam zrobić. Może to jakaś choroba mnie podstępnie atakuje np. rak. Dlatego takie cuda się dzieją z moim organizmem :( wierzcie mi jestem kompletnie załamana tymi dolegliwościami. Życia też nie mam łatwego bo nie potrafie pogodzić się z obecną sytuacją jaka w życiu mi się przytrafiła, i pogodzić się z pewnymi rzeczami. Jestem świadoma że może to być nerwica ale wierzcie czuje się tak jakbym miała fiknąć zaraz. Taka osłabiona i ten stan utrzymuje się od roku. Niewiem jakie badania robić gdzie iść. Bardzo boje się że mogę umrzeć. Nie chce też siedzieć z założonymi rękoma :(

Awatar użytkownika
milko
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: milko » 27 sie 2012, 16:57

załamanatroche pisze:Nie wiem czy lęki i stres mogą wywoływać bóle somatyczne?
Mogą. To tak zwana somatyzacja...
załamanatroche pisze:Bardzo boje się że mogę umrzeć
To kolejny objaw potwierdzający zaburzenia lękowe.
załamanatroche pisze:Niewiem jakie badania robić gdzie iść.
Radziłabym mimo wszystko wizytę u psychologa (terapeuty). Psychiatra to jednak nie to samo...
"Aby zrozumieć ludzi trzeba starać się usłyszeć to, czego nigdy nie mówią i być może nigdy nie powiedzieliby"

alis31
Debiutant ✽
województwo: lubuskie

Nerwica

Post autor: alis31 » 28 sie 2012, 08:14

Witam wszystkich chorujących i nie tylko. Od miesiąca leczę się na CU. Mam postać łagodną, tzn. nigdy nie miałam biegunek ani bóli brzucha, natomiast występuje u mnie krew i śluz. Przyjmuje asamax i salofalk. Oprócz powyższego od ładnych paru lat choruję na nerwicę. Mam bardzo silne reakcje emocjonalne, potliwość, kołatania serca, dreszcze itd. Nerwica ma również postać lękową. Stresuje mnie w zasadzie każda sytuacja: pójście do pracy, spotkanie ze znajomymi, wyjazd itd. Nie muszę pewnie pisać jak zareagowałam na postawioną diagnozę. Po włączeniu leczenia na CU nastąpiła wyraźna poprawa, aczkolwiek przez ostatnie dni dopadła mnie znowu nerwówka, wylądowałam prawie na pogotowiu. Na reakcje jelita nie musiałam długo czekać, znowu krew i śluz.
Nie wiem co mam robić, jak się uspokoić. Wybieram się do lekarza ale strasznie się boję, że przypisze mi silniejsze leki na jelita, a ja wiem że powinnam leczyć nerwy. Czy ktoś z Was równocześnie leczył nerwicę? Czy można z CU przyjmować antydepresanty? Czy po miesiącu leczenia CU powinny mi całkowicie ustąpić objawy, tzn. krew i śluz, czy potrzeba na to więcej czasu?

Pozdrawiam wszystkich!!

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 28 sie 2012, 11:17

alis31, tutaj jest podobny temat:
viewtopic.php?t=12733

I artykuł o lęku i depresji w CU i CD:
viewtopic.php?t=12898
alis31 pisze:Nie wiem co mam robić, jak się uspokoić.
Może warto wybrać się do jakiegoś specjalisty z tego zakresu? Jeśli to jest na tyle silne, że nie można sobie poradzić to może dobrze byłoby zasięgnąć porady psychiatry, poprosić o pomoc psychologa?

No i wiadomo- na jelita bardzo źle działają nerwowe "ekscesy"... :neutral:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 32 mg, Metronidazol 3 x 1 tabl., Multilac 2x1 kaps., Magne B6, Elevit ProNatal i bla, bla, bla (...)
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

alis31
Debiutant ✽
województwo: lubuskie

Post autor: alis31 » 29 sie 2012, 10:21

Widzę, że umieściłam mój wątek nie w tym dziale co powinnam :oops:

Jeśli jest taka możliwość to proszę o przeniesienie tematu do działu "Nasza psychika"

Pozdrawiam :!:
Nie ma ludzi zdrowych, są tylko niezdiagnozowani!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza Psychika”