Strona 1 z 1

Nerwica

: 07 cze 2012, 17:08
autor: załamanatroche
Witajcie !
Pół roku temu korzystałam z pomocy psychiatry. Ponieważ gdy choroba jelit się odezwała czułam się bezradna i troche poddałam. Wraz z tym doszły bóle głowy po prawej stroniem, lęk o własne życie był to ból pulsujący. Później nawet gdy się nie zdenerwowałam to i tak mnie głowa bolała. Doszły do tego bóle wklatce piersiowej. Cały czas martwiłam się ze stanie mi się coś okropnego. bez przerwy się nakręcałam. Później ppostanowiłam coś z tym zrobić. Poszłam do psychiatry dostała leki, neurol, i seroxat. Praktycznie z neurolu nie korzystałam. Rzuciałam to wszystko w listopadzie. Ogólnie życie też mi się zmieniło troche, i objawy znikły. Teraz gdy troche problemy się nawarstiły i zaczełam się nakręcać. Zaczeło mnie boleć serce, tak że nie raz oddechu nie moge złapać :/ Biore magnes, potas, inne sumplementy. miałam już badane serce kiedys. Jak myślicie czy to może być nawrót? a może coś się z serduszkiem dzieje nie dobrego ?

Re: Nerwica

: 07 cze 2012, 17:27
autor: Alis
Może to być coś z psychiką, dlatego, że do najczestszych objawów somatycznych należy własnie ból serca, trudności z przełykaniem, nadmierna potliwość, rewelacje żołądkowe i bóle głowy. Jeżeli czujesz się bezradna i masz lęki to rzeczywiście warto brac jakiś lek od psychiatry, to napewno też jelitą pomoże, jak będziesz spokojniejsza. A jeżeli to nie od tego, to na serce jest takie badanie jak ekg i dokładne echo serca.

Re: Nerwica

: 07 cze 2012, 17:50
autor: załamanatroche
miałam robione już ekg, i cos takiego jak uzg serca , może to było echo. Wyszło wszystko wporządku.

Re: Nerwica

: 07 cze 2012, 20:35
autor: obyty.z.cu
załamanatroche pisze:Poszłam do psychiatry dostała leki, neurol, i seroxat. Praktycznie z neurolu nie korzystałam.
wiesz,neurool, to dobry lek,nie zamulający a pomagający.
Mam dobre skojarzenia tez z "Promazyn"/
Czasem naprawdę warto skorzystać z takich leków,nie uzależniają a pomagają.

Re: Nerwica

: 25 sie 2012, 12:15
autor: racuch
załamanatroche, a miałaś zdiagnozowaną nerwicę?? BO ja się wlaśnie ze swojej lecze i się okropnie martwie. Mam CU w remisji, ale podobno stres wywołuje kłopoty z jelitami.... :(

Re: Nerwica

: 25 sie 2012, 12:55
autor: milko
Temat może już nieco nieaktualny, ale bóle w klatce i uczucie duszności są "typowymi" objawami panicznego lęku... Pasuje tym bardziej, że piszesz o "nakręcaniu się"... Może to po prostu zaburzenia lękowe...?

Widzę że psychiatra też o tym myślał przepisując Ci alprazolam (Neurol)... spróbuj go brać w takich sytuacjach...(ale "ostrożnie" bo to benzodiazepina)
Seroxat jest antydepresantem, więc jak większość tego typu leków działa po kilku tygodniach...

Re: Nerwica

: 26 sie 2012, 16:27
autor: załamanatroche
Witajcie!
Nie mogę brać leków psychotropowych bo jestem w ciąży w 4 miesiącu :( :( :( ostatnio mam wielki stres. Nie wiem czy lęki i stres mogą wywoływać bóle somatyczne?. Teraz pojawiły się u mnie bóle głowy, duszności znikneły całkowicie, bóle serca też. Bóle brzucha i kolki też ustąpiły. Doszły nowe objawy takie jak ból palców u prawej stopy i bóle głowy. Zaawsze musi mnie coś boleć. Nie siedze i nie myśle o bólu zaraz po przebudzeniu. Nie wiem co mam zrobić. Może to jakaś choroba mnie podstępnie atakuje np. rak. Dlatego takie cuda się dzieją z moim organizmem :( wierzcie mi jestem kompletnie załamana tymi dolegliwościami. Życia też nie mam łatwego bo nie potrafie pogodzić się z obecną sytuacją jaka w życiu mi się przytrafiła, i pogodzić się z pewnymi rzeczami. Jestem świadoma że może to być nerwica ale wierzcie czuje się tak jakbym miała fiknąć zaraz. Taka osłabiona i ten stan utrzymuje się od roku. Niewiem jakie badania robić gdzie iść. Bardzo boje się że mogę umrzeć. Nie chce też siedzieć z założonymi rękoma :(

Re: Nerwica

: 27 sie 2012, 16:57
autor: milko
załamanatroche pisze:Nie wiem czy lęki i stres mogą wywoływać bóle somatyczne?
Mogą. To tak zwana somatyzacja...
załamanatroche pisze:Bardzo boje się że mogę umrzeć
To kolejny objaw potwierdzający zaburzenia lękowe.
załamanatroche pisze:Niewiem jakie badania robić gdzie iść.
Radziłabym mimo wszystko wizytę u psychologa (terapeuty). Psychiatra to jednak nie to samo...

Nerwica

: 28 sie 2012, 08:14
autor: alis31
Witam wszystkich chorujących i nie tylko. Od miesiąca leczę się na CU. Mam postać łagodną, tzn. nigdy nie miałam biegunek ani bóli brzucha, natomiast występuje u mnie krew i śluz. Przyjmuje asamax i salofalk. Oprócz powyższego od ładnych paru lat choruję na nerwicę. Mam bardzo silne reakcje emocjonalne, potliwość, kołatania serca, dreszcze itd. Nerwica ma również postać lękową. Stresuje mnie w zasadzie każda sytuacja: pójście do pracy, spotkanie ze znajomymi, wyjazd itd. Nie muszę pewnie pisać jak zareagowałam na postawioną diagnozę. Po włączeniu leczenia na CU nastąpiła wyraźna poprawa, aczkolwiek przez ostatnie dni dopadła mnie znowu nerwówka, wylądowałam prawie na pogotowiu. Na reakcje jelita nie musiałam długo czekać, znowu krew i śluz.
Nie wiem co mam robić, jak się uspokoić. Wybieram się do lekarza ale strasznie się boję, że przypisze mi silniejsze leki na jelita, a ja wiem że powinnam leczyć nerwy. Czy ktoś z Was równocześnie leczył nerwicę? Czy można z CU przyjmować antydepresanty? Czy po miesiącu leczenia CU powinny mi całkowicie ustąpić objawy, tzn. krew i śluz, czy potrzeba na to więcej czasu?

Pozdrawiam wszystkich!!

Re: Nerwica

: 28 sie 2012, 11:17
autor: Natuśka
alis31, tutaj jest podobny temat:
viewtopic.php?t=12733

I artykuł o lęku i depresji w CU i CD:
viewtopic.php?t=12898
alis31 pisze:Nie wiem co mam robić, jak się uspokoić.
Może warto wybrać się do jakiegoś specjalisty z tego zakresu? Jeśli to jest na tyle silne, że nie można sobie poradzić to może dobrze byłoby zasięgnąć porady psychiatry, poprosić o pomoc psychologa?

No i wiadomo- na jelita bardzo źle działają nerwowe "ekscesy"... :neutral:

Re: Nerwica

: 29 sie 2012, 10:21
autor: alis31
Widzę, że umieściłam mój wątek nie w tym dziale co powinnam :oops:

Jeśli jest taka możliwość to proszę o przeniesienie tematu do działu "Nasza psychika"

Pozdrawiam :!: