Co można robić?

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Choroba: CD
województwo: śląskie

Re: Co można robić?

Post autor: -Ania- » 03 lip 2012, 12:33

mówisz ze grasz...
ja też gram i w ten sposób łącze pracę z relaksem
To nie watek o grach, także wspomnę tylko że różne są sposoby i gry
moja gra łączy z ludźmi, jest za darmo, znalazłam w niej przyjaciół,
a jednocześnie nie zamykam się na świat realny.
Przede wszystkim pozwala mi odreagować stress, a to bardzo ważne.

Pewnie wiele osób doradzi Ci częstsze wyjścia z domu,
być może to co ja napisałam też nie trafi do Ciebie...
lecz życzę Ci znalezienia nowej pasji, drogi do realizacji celów.

Ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 03 lip 2012, 17:10

Corleone pisze:Sport, jakieś wyjścia z kolegami plus to co robię teraz wystarczało. Teraz nie mogę nawet iść na rower, piłkę czy ćwiczyć. Z kolegami się spotkam ale nie chce mi się chodzić po knajpach. No i nie wiem co mam robić.
więc znajdź coś co wyciągnie ciebie z domu i będzie ok.
Polecam na początek fotografowanie ,ciekawy temat i idziesz w teren pstrykać co ciekawsze ujęcia.
Temat przewodni zdjęć może się zmieniać,a potem przeglądanie,wymyślanie,kasowanie,poprawianie i znów w teren po ciekawsze ujęcia.
Ile przy tym możliwości :wink: ,może zostaniesz takim forumowym paparazzi ? :razz:
Poznasz wielu ludzi innych niż znasz teraz, a może i odnajdziesz wtedy swoje nowe pasje.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ

Post autor: taloca » 03 lip 2012, 17:20

Można dużo robić nawet świetne pomysły już tutaj padły fotografia, blog grafika można też uczyć się czegoś nowego :) jakiś czas temu też miałam takie poczucie pustki i braku sensu i postanowiłam przyłączyć się do pewnego projektu pomagania dzieciom w nauce :) dało mi to dużo radości i poczułam, że jest w tym sens :) teraz są wakacje więc też szukam sobie czegoś innego i pewnie zostanę wolontariuszem gdzie jeszcze nie wiem, ale na pewno gdzieś :)
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 03 lip 2012, 18:51

Corleone pisze:Owszem fajnie jest na przykład porobić zdjęcia ale to jednak nie dla mnie. Mam znajomego, którego pasją jest fotografia (nawet pisał tutaj kiedyś na forum ) i widzę jak jest w to zaangażowany. Kupuje nowy sprzęt, cały dysk twardy ma zapchany zdjęciami
etam...
w modzie to jest "kręcić" komórkami :razz:
reszta to tylko trzeba pozwolić sobie na luz i włóczenie ,
choćby by zrobić przegląd wszystkich dostępnych wc w mieście dla siebie i potrzebujących :wink:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Golfi
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Golfi » 03 lip 2012, 19:09

Corleone, aktualnie mam podobny problem, staram się wyszukać jakieś fajne zajęcie które by mnie pochłonęło i sprawiło że bym żył z dnia na dzień. Myślę, że aby dać sobie szanse na odnalezienie pasji trzeba próbować wielu rzeczy w różnych czasem dziwnych kierunkach, być otwartym i eksperymentować. Ja w planach mam zajęcie się modelarstwem - same początki ale cierpliwie chce sobie zacząć kleić plastikowe modele samochodów nie oczekując od siebie super efektów bo wiadomo ze na początku nic rewelacyjnego nie wyjdzie. Kolejną rzeczą która mi sie podoba jest nagrywanie... pociągów :) , różnych składów, w ladnym lesie na głównej trasie do Krakowa, takie zajęcie w połączeniu z naturą bardzo mi poprawia humor. Staram sie nie skupiać na tym czego nie moge ( a bardzo mi żal że gra w piłke nożna szkodzi ... ). Kolejny plan to gotowanie, skoro pare dobrych rzeczy umie zrobić to czemu się dalej tym niezainteresować ? Póki co i tak mam dni ze patrze w sufit i nic mi sie nie chce ale będe z tym walczył. Nie poddawaj sie i szukaj czegos dla siebie od hodlowi rybek po nauke języka chińskiego :)
"Nic, co ma wielką wartość w życiu nie przychodzi łatwo."

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: Lemoni » 04 lip 2012, 00:33

Mam podobny problem... I przez to często się nudzę, jakoś tak... wegetuję? i uważam się za osobę nieciekawą. Skądś to się musi brać. Są rzeczy, które mnie interesują, bardzo lubię moje studia, uwielbiam piec (i, WrednaTubisia, też kolekcjonuję przepisy :mrgreen: ), kolczyki robię, ale bardzo amatorsko i dawno nie robiłam... ale szczerze mówiąc NIC mnie nie pochłania, nie porywa.
Wszystkie zainteresowania giną, bardziej ciekawi mnie to, co się dzieje ze mną, z moimi znajomymi, z ludźmi po prostu.
Szukać dalej? Również mam problem z lenistwem :D.
Teraz zaczęły się wakacje, zostałam praktycznie sama (nie najlepiej mi się wiedzie ostatnio :roll: ) i nie wiem co robić...
Nachodzi lekki dół generalnie :wink:

Także... nie jesteś odosobniony w tym problemie :wink:

aga_wu
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: aga_wu » 04 lip 2012, 00:51

Mam podobnie.
Mam dużo pomysłów ale z realizacją kiepsko. Ale jutro wstanie nowy dzień, pełen nowych możliwości ;)

Chciałabym:
1. kupić farbki do malowania po tkaninach i stworzyć kilka rzeczy
2. zapisać się na jakiś kurs językowy i go skończyć (to zrobiłam tzn zapisałam się :wink: )

To na razie tyle.

Awatar użytkownika
Alfea
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Alfea » 04 lip 2012, 13:07

Corleone, nie napisałeś w jakim jesteś wieku, a myślę, że to ma duże znaczenie. Inne rzeczy pochłaniają mlodzież, a inne ludzi dorosłych czy starszych.
Kiedy kończyłam rok akademicki w tym roku to myślałam sobie, że się będę okropnie nudzić w domu bez przyjaciół, póki co nie mam czasu na nudę xD.
Cóż takiego robię? Jestem ostatnia z rodzeństwa w domu, więc w zasadzie bawię się w gospodynię. Robię obiad, coś podsprzątam, uwielbiam czytać książki czy oglądać z tatą wieczorem filmy. Jednak wiem, że to nie są PASJE, to raczej zapychacze czasu. Sama chciałabym znaleźć jakieś pokaźniejsze hobby, ale (nie wiem czy z lenistwa czy rzeczywiście z konkretnego powodu) wmawiam sobie, że nie mam na to czasu. W trakcie roku "szkolnego" większość dnia spędzam nad książkami, albo biegam po znajomych w akademiku (ach, życie w akademikach jest super! :D ). W wakacje, zawsze sobie powtarzam, że tym razem zrobię coś konkretnego, ale najczęściej kończy się to kolejną stertą przeczytanych książek, rozegranych gier komputerowych i wałeczkiem na brzuszku, bo miałam ćwiczyć, ale jakoś tak zeszło ;).
Z innych bardziej porywających zainteresowań mogę Ci zaproponować, żebyś spróbował pisać opowiadania - mówiłeś, że czytasz książki, a to dużo daje. Jeśli lubisz gry i książki fantasy to myślę, że udałoby Ci się stworzyć swój mały światek, w którym mógłbyś się czasem schronić kiedy Ci źle i stworzyć coś samemu co Ciebie rozweseli. Stań się we własnych opowiadaniach rycerzem, kosmitą, sportowcem - kim tylko chcesz, a wiesz, że choróbsko nie bardzo Ci na to pozwala. Mnie to czasem pomaga, lubię pisać, szczególnie wtedy kiedy zauważam, że nie tylko mnie to cieszy - piszę książkę dla dzieci i jak do tej pory, mój siostrzeniec bardzo ją lubi, po za tym szukam jakiś konkursów, choćby nie dużych, w których się sprawdzam i czasem udaje mi się wygrać jakąś książkę :). Taki, choćby bardzo nie duży sukcesik bardzo cieszy i daje dużo chęci do dalszego działania.
Jest taka stronka internetowa, która często organizuje takie konkuriski, jeśli będziesz chciał to Ci ją podam ;).
Jeśli dobrze władasz językiem angielskim mogę Ci także podać super stronkę, na której jest dużo różno tematycznych kursów, po których (wszystko przez internet) "piszę się" egzamin i można dzięki temu uzyskać certyfikat z takich znanych uczelni jak Stanford. Ja sama w tym momencie robię sobie kurs Pharmacology - studiuję farmację, więc myślę, że mi się przyda.
Słuzę informacją. :)

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 06 lip 2012, 10:36

Corleone pisze:próbowałem już pisać opowiadania bo miałem nawet ciekawe pomysły ale okazuje się, że nie potrafię pisać w ten sposób żeby wyglądało to profesjonalnie
no i dlatego wrzucaj to na bloga. pewnie sam o tym dobrze wiesz, że niejednemu się tak udało - przez neta.

A tak z innej strony... czy da się znaleźć pasję? Niby można, ale przypadków 'olśnienia' i powiedzenie sobie tak od razu ze 'łaaaał to będzie moja pasja' jest chyba niewiele. Pasja to chyba się ujawnia po czasie, że jesteś na tyle w coś wkręcony, że sobie sam uświadamiasz, że to się _stało_ moją pasją. :-)

Próbuj różnych rzeczy. Ale tak wiesz - na 100%. I np. przez miesiąc staraj się coś robić by poznać to bardziej. :-)

powodzenie :-)

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: Lemoni » 07 lip 2012, 00:16

może się okazać, że Twoją pasją jest szukanie pasji :mrgreen:
moją na przykład jest spanie :roll: . na równi z jedzeniem oczywiście :mrgreen:

martinez
Debiutant ✽

Post autor: martinez » 07 lip 2012, 16:41

Cześć
Tak sobie czytam o Waszych pasjach, zainteresowaniach i w zasadzie wszystkich nas łączy chęć zapomnienia o chwilowych dolegliwościach. Jestem trochę od Was starszy ale straszny ze mnie dzieciak... Czas choroby to ucieczka od szarej rutyny praca-dom bo mam trochę więcej czasu na hobby, które do tej pory musiałem poświęcić dla rodziny. Teraz trochę usprawiedliwiony problemami zdrowotnymi nadrabiam zaległości w czytaniu książek fantasy (polecam "Kłamcę"), historycznych (taki ze mnie dinozaur nie wierzący w historię świata pisaną przez zwycięzców). Co do grania na kompie to faktycznie tylko tryb multiplayer z nowymi lub starymi znajomymi.
Z drugiej strony, rozumiem Was dziewczyny. Jestem domatorem. Lubię sprzątać, prasować. To mój sposób na odreagowanie pracy a tu teraz cała rodzinka na nic nie pozwala i to dopiero wkurza. Czujesz się jak inwalida gdy nie możesz pomóc bliskim.
choroby: CD zaostrzenie, astma oskrzelowa remisja,
wzrost: 188 cm, waga: 98 kg,
leki: Pentasa 500 3x2 szt. , Immuran 3 szt., odstawiłem Entocort 3x1 szt., Leśniowski-Crohn zdiagnozowany w czerwcu 2012

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza Psychika”