Biadolenie bezrobotnego CUdaka

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yogi
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Re: Biadolenie bezrobotnego CUdaka

Post autor: Yogi » 04 wrz 2012, 15:38

Tak sobie czytam i widzę że nie jestem sam. Brakuje mi pracy i to bardzo, jak się źle czułem to nie mogłem pracować a jak jest lepiej to po takiej przerwie ciężko o pracę. Złożyłem po 6 latach od zachorowania wniosek o rentę socjalną, ciekawe czy mi ją przyznają. Przydałaby się ta renta a z nią ubezpieczenie zdrowotne.

Awatar użytkownika
Remedios44
Początkujący ✽✽
województwo: lubelskie

Post autor: Remedios44 » 16 wrz 2012, 21:43

Jestem w beznadziejnej sytuacji. Nie mam już dokąd wyjechać, wraz z nagłą śmiercią dziadka straciłam jedyną możliwość wydostania się z tego piekła i znalezienia w miarę szybko jakiejkolwiek pracy. Dziś w czasie kolejnej awantury brat zgniótł mi drzwiami kciuk. Po tym, co on robi, dawno powinnam była wezwać policję, ale zbyt dobrze go znam i wiem, że przed ludźmi on zaraz będzie spokojny, grzeczny, miły chłopak, nie zamkną go przecież od razu, a on jest strasznie mściwy i wezwanie policji czy coś w tym stylu mogłoby się skończyć dla nas spaleniem domu albo porąbaniem siekierą. Nie wiem co mam robić, nie widzę przed sobą już nic.
Nawet gdy życie spycha cię najmocniej w dół, wciąż mierz wysoko. Wspinaj się na drabinę, podskakuj, choćbyś sam sobie wydawał się śmieszny ze swoją chęcią latania. Wszyscy mamy skrzydła, ale by latać, potrzeba wysiłku.

CU od 2002, ileostomia od 2004.

Awatar użytkownika
Remedios44
Początkujący ✽✽

Post autor: Remedios44 » 16 wrz 2012, 21:57

Mam jedną przyjaciółkę o której wiem, że chętnie by mi pomogła, gdyby miała możliwość i że przygarnęłaby mnie pod dach, gdybym chciała, ale ona mieszka też na wsi, gdzie tak samo ciężko o pracę jak u mnie. A nie mogę się jej zwalić na głowę, jak nie będę miała realnych szans na pracę, bo u niej też pracuje tylko mąż a mają dziecko, więc i beze mnie nie jest im lekko z finansami.
Nawet gdy życie spycha cię najmocniej w dół, wciąż mierz wysoko. Wspinaj się na drabinę, podskakuj, choćbyś sam sobie wydawał się śmieszny ze swoją chęcią latania. Wszyscy mamy skrzydła, ale by latać, potrzeba wysiłku.

Awatar użytkownika
Remedios44
Początkujący ✽✽

Post autor: Remedios44 » 16 wrz 2012, 23:19

WrednaTubisia pisze:A kogoś w Lublinie nie masz?
Chyba nie, a już na pewno nikogo, kto by mógł i chciał mnie choć tymczasowo przygarnąć pod swój dach.

marcin820201
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: marcin820201 » 17 wrz 2012, 12:22

To jest patologiczna sytuacja i trzeba z niej jakos wybrnac. aj bym sie zastanowil nad dwiema rzeczami: 1. uciec z tej sytuacji przez wyprowadzke. 2. ewentualnie co zrobic z bratem (i jego przewaga fizyczna) - wiem ze to dziwnie zabrzmi ale w gre wchodzi przemoc...
Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

Awatar użytkownika
Remedios44
Początkujący ✽✽

Post autor: Remedios44 » 17 wrz 2012, 13:36

marcin820201 pisze:1. uciec z tej sytuacji przez wyprowadzke.
O niczym innym nie myślę od dawna, ale nie mam dokąd...

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie

Post autor: noodle » 17 wrz 2012, 14:43

Remedios44, a nikt z rodziny (rodzice, dziadkowie) nie ma na tego brata wpływu? :(
Zapraszam na http://bezglutenowy.blog.pl

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

Anne
Początkujący ✽✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: Anne » 19 wrz 2012, 22:12

Remedios, natychmiast idź do lekarza, zrób obdukcję. Następnie idź na komisariat i złóż zawiadomienie. To co robi Twój brat wyczerpuje znamiona kilku przestępstw. I pamiętaj, żeby Ci nie przyszło do głowy odmawiać później zeznań! Uwierz mi, to nie ma sensu. Musicie z mamą z tym skończyć. Jak potrzebujesz jakiejś pomocy pisz na PW. Nie daj się terroryzować!
Obecnie biorę: Asamax 2x2

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza Psychika”