Potrzebuje pomocy! Stres, bole brzucha, chodzenie do toalety

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Tajemniczy444
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: łódzkie

Potrzebuje pomocy! Stres, bole brzucha, chodzenie do toalety

Post autor: Tajemniczy444 » 09 wrz 2012, 01:44

Mam problem od ponad roku, otóż mam bolę brzucha, i natychmiast muszę iść do toalety co 10 minut, dzieje się to gdy jestem w szkole, byłem u lekarza lecz nic nie wykryto, lekarz powiedział mi że to musi być na tle nerwowym. Zażywałem tabletki, melisę, zioła itp lecz nic nie pomogło, zawsze gdy wychodzę z domu i idę do szkoły mam takie myśli ,,Zapewne znowu będzie mnie bolał brzuch i będę chodził do toalety'' I nie wiem co mam z tym zrobić, jedyne co mnie odstresowuje to słuchanie muzyki i siedzenie przed komputerem, granie z znajomymi z jakąś tam grę lecz pochodzę z biednej rodziny i za nie wielki okres czasu nie będę miał internetu z prostych przyczyn moi rodzice się rozwodzą :( , mam też inne problemy, gnębią mnie w szkole, dziewczyna w której się zakochałem nie chce mnie a ja nie potrafię się z tym pogodzić, nie mam żadnych zainteresowań, mam problemy finansowe itd.. Kilka miesięcy temu, pewnego dnia wróciłem że szkoły bardzo wkurzony, byłem gotowy zrobić wszystko, myślałem wtedy nad popełnieniem samobójstwa lecz powstrzymałem się i nadal się powstrzymuje.. przez bule brzucha i na on stop wychodzenie do toalety podczas lekcji nie mogę się skupić, usiedzieć na krześle... i tylko mam jedne myśli w głowie... Psycholog stwierdził że mam depresje i nie wytrzymuje tego napięcia i nie mam pojęcia co mam dalej robić ...

Awatar użytkownika
Truskawka
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: wielkopolskie

Re: Potrzebuje pomocy! Stres, bole brzucha, chodzenie do toalety

Post autor: Truskawka » 09 wrz 2012, 09:28

Z tego co piszesz to jestes naprawdę nerwowy i pewnie masz powody.... :smutny:
Powinienes to wszystko opowiedzieć lekarzowi nawet rodzinnemu,żeby mógł pokierować Cię dalej by zrobić dokładniejsze badania.
MOże ktoś bardziej kompetentny napisze coś mądrzejszego ale raczej nikt nie postawi Ci tu diagnozy.
Musisz się trzymać i udać do lekarza.Koniecznie:)
:oops:
Truskawka:)

Obrazek

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie

Post autor: deth » 09 wrz 2012, 10:14

Tajemniczy444 pisze: byłem u lekarza lecz nic nie wykryto

jakieś konkretne badania były ?

Tajemniczy444 pisze:lekarz powiedział mi że to musi być na tle nerwowym

"tło nerwowe" można wmówić każdemu - bo któż z nas nie utożsami się z osobą "zestresowaną"

Tajemniczy444 pisze:,,Zapewne znowu będzie mnie bolał brzuch i będę chodził do toalety''

to normalny lęk, skoro wcześniej bolał brzuch i chodziło się do toalety

Tajemniczy444 pisze:Psycholog stwierdził że mam depresje i nie wytrzymuje tego napięcia i nie mam pojęcia co mam dalej robić ...

a ten psycholog tak Cię zostawił z tą diagnozą ?

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
województwo: pomorskie

Post autor: Alis » 09 wrz 2012, 10:52

Tajemniczy444, może ja się wypowiem, jako że sama kiedyś cierpiałam na fobie szkolną, po traumatycznych przejściach. Nie miałam takich dolegliwości somatycznych jak Ty, ale u wielu ludzi stres może objwiać się właśnie biegunkami a co za tym idzie bólami brzucha. Napisałeś, że rodzice się rozwodzą, do tego zawód miłosny i błedne koło przez strach przed lataniem do wc to wszystko się nałożyło i napewno jest Ci ciężko.
Moja rada udaj się do rodziców i powiedz im o problemie, a jeżeli oni nie są w stanie Ci pomóc to sam poszukaj psychiatry, do psychiatry skierowania nie trzeba mieć, chociaż nie wiem jak jest w przypadku dzieci. Psychiatra w przeciwieństwie do psychologa może zapisać Ci leki, a jeżeli występują u Ciebie myśli samobójcze to jest wskazanie właśnie do wizyty u prychiatry. Jeżeli w domu nie uzyskasz pomocy, to też możesz zwrócić się do szkoły, do wychowawcy, żeby cię skierował do psychologa szkolnego/pedagoga. Sama jestem pedagogiem i za moich czasów w liceum psycholog przez 2 lata był tylko na papierze, więc nie wiem jak jest w Twojej szkole. Musisz troszeczke zadziałać żeby mogli Ci pomóc.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 09 wrz 2012, 12:55

Tajemniczy444, a najłatwiej będzie jeśli umówisz się z nami, co prawda dyżur był w miniony piątek, ale myślę, że moglibyśmy dla Ciebie zrobić wyjątek.
Kontakt do nas: Tel.: 42 254 96 50, +48 518 408 294 - zadzwoń, powiedz, że bardzo potrzebujesz pomocy i czy jest możliwość spotkania się w jak najbliższym terminie.
Dodam, że na fobie szkolną ja też cierpiałam, a na fobię braku wc cierpię do dziś p pomagają mi leki od psychiatry i równoległa psychoterapia. Myślę, że i dla Ciebie tędy droga.

Pozdrawiam.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

CUDOWNA
Debiutant ✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: CUDOWNA » 09 wrz 2012, 16:33

Tajemniczy444 nie poddawaj się jest tyle ludzi którzy mogliby ci pomóc.Trzeba uwierzyć w siebie a będzie dobrze.Pozdrawiam :razz:

suman
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie

Post autor: suman » 16 lip 2013, 11:35

włąśnie jemu nie chce marudzic dlatego tu pisze :D taki system obrony :D kazdy komus musi pomarudzic hehehe a teraz to jest remisyjno zaostrzeniowym, kilka dni spokoj pozniej znow łubu dubu i pogo ma w brzuchu, choruje hmmm... trudno stwierdzic jak dlugo lepiej bedzie jak napisze kiedy stwierdzono u niego chorobe, bylo to 4,5 roku temu :) dobrze to przegrzebie tamten dzial :D dzieki za informacje :D
pass4sure pass4sure
Pass4sure ccna security Pass4sure ccna security
Pass4sure 642-813 Pass4sure 642-813
Pass4sure 640-553 Pass4sure 640-553

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza Psychika”