zmieszana - problemy zycia codziennego

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
aguusia88
Początkujący ✽✽
Choroba: polipowatość rodzinna
województwo: śląskie

Re: zmieszana - problemy zycia codziennego

Post autor: aguusia88 » 23 lut 2013, 15:59

w polsce sterylizacja jest nielegalna. partner sie wazektomi nie podda, zreszta, za co?
kazdy ma prawo do wyboru czy zostaje rodzicem czy nie. i zachowaj takie komentarze dla siebie, bo nikt nie wychowa tego dziecka za ciebie
13.08.2013 - Kolektomia - Zespolenie krętniczo-odbytnicze/ Warszawa, Czerniakowska

09.12.13 - Polipektomia pozostawionego odcinka/ Warszawa, Czerniakowska

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie

Post autor: Baby » 23 lut 2013, 16:12

aguusia88 pisze:w polsce sterylizacja jest nielegalna. partner sie wazektomi nie podda, zreszta, za co? kazdy ma prawo do wyboru czy zostaje rodzicem czy nie. i zachowaj takie komentarze dla siebie, bo nikt nie wychowa tego dziecka za ciebie
Skoro ty masz prawo pisać co chcesz ja też więc nie będziesz mi mówiła co mam robić. To jest moja rada a zrobisz z tym co chcesz. Aborcja jest nielegalna. "Należy pamiętać, że aborcja to ostateczność! NIE JEST TO SPOSÓB NA ANTYKONCEPCJĘ!" więcej: http://www.we-dwoje.pl/aborcja;-;kiedy; ... l,481.html
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
Mala_Mi
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie

Post autor: Mala_Mi » 23 lut 2013, 16:13

Tak czytam ten wątek i coraz bardziej jestem przekonana że to troll...
Dziewczyna nie pisze zbyt mądrze, ale kurde takimi pojęciami rzuca, jak np. wazektomia - jestem pewna, że z 50% jak nie więcej naszego społeczeństwa nie wie co to jest, dlatego myślę, że to jakiś inteligentny trollik (trolliki też mogą być inteligentne, co nie wyklucza że są głupie) :D
Ale fajnie się czyta jej historię, Mój Chłopak chce na jej podstawie napisać scenariusz do pewnego serialu :D

Awatar użytkownika
Baby
Moderator

Post autor: Baby » 23 lut 2013, 16:15

Mala_Mi pisze:Mój Chłopak chce na jej podstawie napisać scenariusz do pewnego serialu :D
:brawo: będzie jakiś pożytek z tego wątku ;)
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

aguusia88
Początkujący ✽✽

Post autor: aguusia88 » 23 lut 2013, 16:18

Baby pisze:
aguusia88 pisze:w polsce sterylizacja jest nielegalna. partner sie wazektomi nie podda, zreszta, za co? kazdy ma prawo do wyboru czy zostaje rodzicem czy nie. i zachowaj takie komentarze dla siebie, bo nikt nie wychowa tego dziecka za ciebie
Skoro ty masz prawo pisać co chcesz ja też więc nie będziesz mi mówiła co mam robić. To jest moja rada a zrobisz z tym co chcesz. Aborcja jest nielegalna. "Należy pamiętać, że aborcja to ostateczność! NIE JEST TO SPOSÓB NA ANTYKONCEPCJĘ!" więcej: http://www.we-dwoje.pl/aborcja;-;kiedy; ... l,481.html
a czy jak gdzies twierdze ze aborcja jest legalna. to co rzad robi to jedno a to co ludzie robia to drugie. poza tym chyba lepiej usunac niz oddac do domu dziecka albo zostawic jako polsierote. ja jestem polsierota, wiec wiem jak to jest byc wychowywanym bez matki.

chyba kwestie posiadania dzieci pozostawie bez komentarza bo to moja sprawa, a my jestesmy dla siebie obcymi ludzmi.

aguusia88
Początkujący ✽✽

Post autor: aguusia88 » 23 lut 2013, 16:40

mysle ze sa jeszcze gorsi ludzie ode mnie
13.08.2013 - Kolektomia - Zespolenie krętniczo-odbytnicze/ Warszawa, Czerniakowska

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 23 lut 2013, 17:13

aguusia88 pisze:nie jestesmy w jakims sredniowieczu zeby jakies przerwy robic, wtf?
:doh: Nie dowierzam własnym oczom... :wow:
aguusia88 pisze:w polsce sterylizacja jest nielegalna. partner sie wazektomi nie podda
:doh: No, bo partner wpłynie na swoją partnerkę i to ona będzie stawała na głowie, aby nie zajść w ciążę, a jeśli zajdzie to, musi coś zrobić, aby się jej pozbyć- jej problem, ale to tak nawiasem mówiąc... Znów nie dowierzam...
aguusia88 pisze:a czy jak gdzies twierdze ze aborcja jest legalna.
:doh:
Coraz więcej rozbieżności w wypowiedziach zainteresowanej... Legalnością sterylizacji się przejmujesz, a aborcji nie... Kurde, misz-masz niezły... :neutral:
Nie mnie oceniać postępowanie etyczne Koleżanki, ale nie mogę wyjść z podziwu :kox:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 32 mg, Metronidazol 3 x 1 tabl., Multilac 2x1 kaps., Magne B6, Elevit ProNatal i bla, bla, bla (...)
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

aguusia88
Początkujący ✽✽

Post autor: aguusia88 » 23 lut 2013, 17:22

natuśka chyba w moim interesie nie byc samotna matka, bo niestety kobieta ma gorszy problem niz facet. on zawsze moze odejsc, a ty zostajesz z dzieckiem i walczysz o alimenty. twoje zycie prywatne to dziecko. facet moze sie umawiac z kims chce i wyjedzie z kim chce, ty zeby gdzies wyjsc musisz zalatwiac opiekunke/opiekuna do dziecka.

jesli kobieta na sile probuje ustawic faceta pod taciezynstwo to pogarsza swoja sytuacje . jesli chodzi o antykoncepcje to wiecej wyboru jest dla kobiety niz dla faceta i dla mnie kobieta ktora o to nie dba co stanie sie "jej brzuchem" jest nikim, jest zerem. nie moze mi przyjsc do glowy ze kobieta sobie pozwolila dziecko zrobic bo nie zadbala o antykoncepcje a potem placze ze facet chce ulozyc zycie inaczej

u nas akurat sytuacja jest klarowna. nie potrzebujemy dziecka w zyciu. dobrze sie ze soba czujemy.

januszek1110
Debiutant ✽
Choroba: CU

Post autor: januszek1110 » 23 lut 2013, 17:48

ten post schodzi na delikatny temat.
skoro tak dobrze sie ze soba czujecie to skad obawy ze partner porzuci rodzinei i niema instynktu taciezynstwa?jesli nie chce sie poddac wazektomi to ma w tym jakis cel:-P

aguusia88
Początkujący ✽✽

Post autor: aguusia88 » 23 lut 2013, 17:52

bo roznie moze przyniesc zycie, moze kiedys zapragniemy byc rodzicami., dlatego malo rozsadne jest palic za soba mosty. poki co tego nie chcemy.

siostra zaprasza mnie na konferencje skype-owa, ma cos ciekawego do powiedzenia, a ja mysle ze chce znow kombinowac z tym przyjazdem do usa.
odpisalam jej kiedy moge wejsc i zobaczymy co odpowie

Awatar użytkownika
biedronka24
Aktywny ✽✽✽
województwo: podlaskie

Post autor: biedronka24 » 23 lut 2013, 18:42

agusia - moim zdaniem potrzebujesz pomocy doświadczonego psychiatry bądź psychoterapeuty i to szybko. Twoje życie - Twoja sprawa, ale to co piszesz tutaj na forum to po prostu się kupy już przestaje trzymać i staje się po prostu absurdalne.
Zacznij w końcu podejmować konkretne decyzje - bo samo gdybanie nie pomoże.

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃

Post autor: magda281 » 23 lut 2013, 18:47

agusia - moim zdaniem potrzebujesz pomocy doświadczonego psychiatry bądź psychoterapeuty i to szybko. Twoje życie - Twoja sprawa, ale to co piszesz tutaj na forum to po prostu się kupy już przestaje trzymać i staje się po prostu absurdalne.
Zacznij w końcu podejmować konkretne decyzje - bo samo gdybanie nie pomoże.
ale przecież już kilka osób jej to pisało ja też :wink: ręce opadają
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

aguusia88
Początkujący ✽✽

Post autor: aguusia88 » 23 lut 2013, 18:56

wredna tubisia - czego ty oczekujesz piszac " modle bys dzieci nie miala" myslisz ze swiat sie konczy tylko na usranych pieluchach a bycie matka to jakis zaszczyt prestiz i nagrody?? otoz powiem ci ze dla mnie matka to normalny czlowiek jak kazdy inny i w zaden sposob nie jest nikim lepszym. to ze ktos rodzi ze ktos karmi i wychowuje czlowieka mnie w zaden nie obchodzi, to nie moja sprawa - nie moja macica jak to ladnie moge opisac.

ja nie mam w kregu ograniczonych ludzi ktore mysla ze jak ktos dziecka nie ma to jest kims gorszym, wrecz przeciwnie. mam osoby ktore trzezwa mysla i akceptuja cudze wybory i nawet sa to osoby ktore zalozyly chcac nie chcac rodzine, i potrafia sie zachowywac w towarzystwie w klasa a nie po chamsku. gdyby ktos mnie ocenial pod ilosc lezen na porodowce to dawno by nie byl w moim kregu znajomych

wiec cokolwiek napiszesz o moim braku maciezynstwa to splynie po mnie jak po kaczce, bo ja temat skonczylam juz dawno. nikt mnie nie zmusi w kraju do urodzenia dziecka, nawet wzgledy medyczne ze kiedys bede bezplodna i czas goni

biedronka, niestety, trzeba czekac z decyzjami. w poniedzialek albo we wt bede w kadrach i zobaczymy co powiedza. jesli nie uda mi sie zarejestrowac do lekarza po skierowanie do poradni to musze czekac na ubezpieczenie skadkolwiek by nie przyszlo

[ Dodano: 23-02-2013 ]
do zadnego psychiatry sie nie wybieram bo ja jestem normalna. to ludzie ktorzy mi wmawiaja choroby powinni sie leczyc

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃

Post autor: magda281 » 23 lut 2013, 19:00

do psychiatry skierowanie jest niepotrzebne :neutral:
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Raysha » 23 lut 2013, 19:31

Drodzy forumowicze - Tu macie przykład jak NIE zachowywać się w obliczu operacji i własnej choroby.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza Psychika”