Oups zaostrzenie :d sposoby na uspokojenie

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
krysteeeq
Początkujący ✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie

Oups zaostrzenie :d sposoby na uspokojenie

Post autor: krysteeeq » 08 maja 2013, 14:20

Witam. Moze jestem dosy dziwny, ale do sprawy podchodze z humorem. Jako, ze w tym roku egzaminy maturalne to i pierwsze w zyciu zaostrzenie sie rozchulalo. Silne bole, biegunka, wiadomo o co chodzi. Niby juz po wszystkim bo angielski to lajcik, ale gdy pomysle o ustnych to znowu mam kurde strach...

Pomimo tego, nie msialem ani razu wychodzic do WC !

Macie jakies dobre sposoby na uspokojenie ?

PS: Nie, tylko nie zadne leki, nienawidze brac lekow, oprocz kochanego Asamaxu :)
No i sorka za brak znakow polskich, mam angielska klawiature.

doprecyzowałam tytuł i przeniosłam do odpowiedniego działu
Ostatnio zmieniony 08 maja 2013, 23:57 przez krysteeeq, łącznie zmieniany 1 raz.

krysteeeq
Początkujący ✽✽

Re: Oups zaostrzenie :d sposoby na uspokojenie

Post autor: krysteeeq » 08 maja 2013, 14:26

oo Herbata pomogla mi to racja, ale slodycze to raczej odpadaja :p

Awatar użytkownika
Munia1989
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Munia1989 » 08 maja 2013, 16:26

krysteeeq pisze:Macie jakies dobre sposoby na uspokojenie ?

Dużo snu. Ja zawsze jak się stresuje to najlepszym relaksem dla mnie jest spanie, po przebudzeniu czuję się spokojniejsza i wypoczęta. Więc polecam :)

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie

Post autor: Baby » 08 maja 2013, 18:14

Dużo snu, nie uczyć się na ostatnią chwilę, położyć się dzień przed egzaminem wcześniej spać, może obejrzeć jakiś film albo zrobić coś co Cię relaksuje. Myśleć pozytywnie i tak jak mówi mój przyjaciel wrzucić na luz. Dodam, ze w przyszłości pracodawcy nie będzie obchodziło ile miałeś punktów na maturze czy jakie oceny ale to co potrafisz i czy umiesz "sprzedać/zareklamować siebie" ;)
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 08 maja 2013, 20:19

O, to ja miałam taką historię...

Przed maturą nie byłam jeszcze zdiagnozowana. Od stycznia maturalnego roku była masakra, zapalenie stawów krzyżowo-biodrowych, ledwo chodziłam, potem na ostatnich miesiącach byłam na indywidualnym, siedziałam w domu, nawet żeby pójść na zakończenie roku musiałam lekarza ubłagać, bo mu się to nie uśmiechało :neutral:
Ludzie w średniej mnie nie rozumieli, z nauczycielami włącznie, w sumie postawili na mnie krzyżyk, że nie zdam itp. itd...

Dwa miesiące przed egzaminami ostro ścięło mnie z flakami, nie mogłam nic jeść, płakałam nad bułką- dramat :cry:
Lekarz mi powiedział, że jeśli banany nie szkodzą to wsuwać banany i suche bułki, żeby przetrwać maturalny czas.

Przed egzaminami jadłam z 2 banany, potem po egzaminie, gdy ochłonęłam wciągałam jednego.
I unikałam panikarzy. W sumie w ostatnim półroczu ludzie z klasy w LO się ode mnie odsunęli, ogólnie czułam się jak intruz- ale miałam na to ... no, wisiało mi to :p
Nie zadawałam się z nimi, więc miałam jeden problem mniej- ale to taka moja sytuacja była :neutral:

Do dziś żyję w przekonaniu, że banany i bułka dobrze mi robią na stres :wink:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 32 mg, Metronidazol 3 x 1 tabl., Multilac 2x1 kaps., Magne B6, Elevit ProNatal i bla, bla, bla (...)
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

krysteeeq
Początkujący ✽✽

Post autor: krysteeeq » 08 maja 2013, 20:39

Może pracodawca nie będzie patrzał, ale jednak Uczelnie już tak, a na pewno nie chcę zostać przy średnim wykształceniu, a same zaostrzenie to pewnie przerost ambicji...

No a ja specjalnie jakąś dietkę sobie nawet ułożyłem, zero owoców żeby nie było wzdęć ani nic, a tu rano wstaję i przewalone jednym słowem :lol: Dam radę.

Pomimo tego, że miałem 2 razy próbne nic takiego nie miałem, no chyba, że lekkie wzdęcia z nerwów.

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie

Post autor: Baby » 08 maja 2013, 22:12

krysteeeq, pewnie że dasz rady wszyscy daliśmy. Matura zdana, studia jedne i drugie także więc nie taki diabeł straszny :wink: Powodzenia i daj znać jak poszło. Trzymam kciuki!
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

krysteeeq
Początkujący ✽✽

Post autor: krysteeeq » 09 maja 2013, 16:29

Poszlo prawie tak jak chcialem. Raczej wyniki nie zejda ponizej 60 % :) Racja jak stres opadl to i z jelitem duzo lepiej. Jeszcze tylko ustne no i jutro rozszerzenia, ale to juz luzik.

Dziéki za wsparcie :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza Psychika”