To wszystko przez sterydy!!!!!!!!!!

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Magdap
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Re: To wszystko przez sterydy!!!!!!!!!!

Post autor: Magdap » 01 wrz 2009, 21:37

poprzecznica
brałam salofalk wlewki plus salofalk tab....
brałam juz metypred od17.06-20.7.2009 zaczynajac od 32mg konczac na 8 mg
wtedy bralam rowniez asamax 3x3 i metronidazol 2x2
Azathiopirine 100mg Asamax 3x3
ZG Klinika Zdrojowa
Stan zaostrzenie .

ania 28
Debiutant ✽
województwo: mazowieckie

Post autor: ania 28 » 30 sie 2010, 18:15

Mam 28lat choruje od 6lat.Różnie to bywa raz mam co trzy miesiące zaostrzenie choroby .A raz zdarzy się że raz w w roku. Ale mam inny problem ostatnio byłam na kolonoskopi i okazało się że mam polipy na jelitach .Pobrano wycinki i są one zapalne .Lekarz mówi że to normalne po tylu latach choroby .Ale ja się boję żeby one nie zmięniły się w złośliwe.I mam dylemat czy lepiej je wyciąć czy nie.Proszę o jakieś dobre rady ,jak ktoś jest w podobnej sytułacji.
Ania

Tomy
Doświadczony ❃
województwo: śląskie

Post autor: Tomy » 30 sie 2010, 19:39

Witaj na forum :)
ania 28 pisze:Pobrano wycinki i są one zapalne .Lekarz mówi że to normalne po tylu latach choroby .
Potwierdzam, polipów zapalnych nie trzeba usuwać. To, że są, nie zależy nawet od lat trwania choroby. Też tak miałem. Szczególnie jak jest ich dużo, to usuwanie ich wszystkich byłoby dużym ryzykiem. Z czasem same znikają. Kiedyś nawet mój lekarz dał to na piśmie, w celu przekazania pewnemu niedouczonemu orzecznikowi w ZUS-ie, który twierdził, że każdy polip musi być usunięty.

Z tym przekształcaniem się w złośliwe, to znowu bez przesady. Po prostu co roku będziesz mieć kolonkę kontrolną i lekarz z bardziej podejrzanych miejsc czy polipów będzie pobierał wycinki do kontroli, czy nie pojawia się dysplazja. Wtedy wiadomo, który polip na pewno trzeba usunąć. Mnie już w ten sposób lekarz usunął dwa polipy - jeden przy okazji kolonki szczypcami do pobierania wycinków bo był malutki, a drugi, duży, już w czasie specjalnie zarządzonej polipektomii, a to jest dość poważny zabieg. Lekarze z doświadczeniem rozpoznają polipy które mogą być niebezpieczne, po ich wyglądzie. Te tzw. "siedzące", nie uszypułowane idą na pierwszy ogień do kontroli.

Tak że spokojnie, pilnuj kontrolnych kolonek i wszystko będzie dobrze :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
eni80
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
Kontakt:

Post autor: eni80 » 29 lis 2010, 22:16

Niby waga dobra do wzrostu 49 kg wzrost 158, ale Ten wielki brzuch codzienie jest wiekszy , wygladam jak w ciazy . Do tego opuchneta twarz i nogi od gory do kolan , kucnac nie moge taka jestem napompowana . chodzic mi ciezko . Wie moze ktos jak sobie mam pomoc , zeby ta opuchlizna zeszla jak najszybciej ? Mysle , ze to przez zatrzymanie wody w organizmie , co robic ? z dnia na dzien jest gorzej , zle sie czuje jak jakis napompowany balonik (doslownie), nie chce wychodzic z domu , Jestem na etapie odstawiania obecna dawka metrypedu 12mg . za dwa dni jedna tabletka mniej .. ale jest coraz gorzej ze mna
eni :serce: :serce: :serce:

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
województwo: lubelskie

Post autor: malapkasia » 29 lis 2010, 22:33

eni80, w pełni skutecznej metody nie ma na opuchliznę, chociaz ja zauważyłam, że jak odstawiłam sól (tzn. omijałam kanapki z pomidorem np. szerokim łukiem, tam gdzie mogłam odpuszczałam sól... i było trochę lepiej, jednak zejdzie dopiero wtedy jak odstawisz całkiem sterydy.. ja też wyglądałam jak w ciąży i nawet udało mi się to wykorzystać na Uczelni na egz;) a z sąsiadek się śmialiśmy bo plotkowały ile wlezie a tu czary mary dzidzi nie ma :) więc postaraj się z tego śmiać i nie przejmuj się tym, bo tego się tak szybko nie pozbędziesz;p śmiej się to najlepsze lekarstwo: jak mi było smutno to specjalnie nabierałam ludzi :)
a waga?? extra jest;) ja przytyłam na sterydach 10kg i dobrze mi z tym (jak zaczęłam brać sterydy ważyłam 43kg), więc spokojnie:)
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Awatar użytkownika
eni80
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: eni80 » 29 lis 2010, 22:46

malapkasia wiesz dobry pomysl , świeta ida , kolejki w sklepach .... :razz: Pozwol , ze zapytam ,,, Wrocilas do poprzedniej wagi po odstawieniu? I jesli tak to jak dlugo to trwalo ? :wink:

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 29 lis 2010, 22:49

na spuchnięte nogi kiedyś brałem spironol. znaczy chyba to było na nie bo to w szpitalu tak mi włączyli

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃

Post autor: malapkasia » 29 lis 2010, 22:53

eni80, kiedy byłam na wizycie w połowie sierpnia lekarz mi powiedział, że szybko zrzucę wagę, aleeeeeeeeee..... nie spadła mi ani grama waga, choć jem DUŻO mniej ;) ale mi to nie przeszkadza, bo 53 kg to przecież nie jest 153kg;) nawet bardzo podoba mi się ta "5" z przodu;) jedyne co mnie drażni to mały brzuszek który mi pozostał, ale ćwiczę od miesiąca i różnica jest ;) a że wszystko muszę kupować 2 rozmiary większe niż kiedyś?? heh:) która kobieta nie lubi zakupów;)
myślę że jeśli Ty przytyjesz to też się poczujesz dużo lepiej.. ja jak na siebie patrzę teraz to widzę kobietę a nie same kości :) i podobno tyłek mam ładniejszy ;)
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"

Awatar użytkownika
eni80
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: eni80 » 29 lis 2010, 22:59

No w sumie wygladalam jak anorektyczka, tylko ciezko sie przyzwyczaic do takiej wagi , zwlaszcza jak rosnie w zaskakujacym tempie . 6 kg w ciagu trzech tygodni . Mam nadzieje , ze jak juz calkowicie zejde z tych sterydow , to nie bede wtedy taka napompowana i bedzie mi juz lzej na duszy i umysle :wink: Dobrze sobie mysle? :wink:

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃

Post autor: malapkasia » 29 lis 2010, 23:04

tak opuchlizna zejdzie:) zostanie po prostu tłuszczyk:) ale to ładnie wygląda... wyglądałam jak Ty:) a teraz... podobno : kwitnę... :lol: więc traktuj sterydy jak + w tej chorobie;)

ps: ja mam rozstępy - minus tycia szybkiego :smutny: :oops: :smutny:

Awatar użytkownika
eni80
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: eni80 » 30 lis 2010, 09:18

Oby jak najszybciej to zeszlo :roll:

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
województwo: mazowieckie

Post autor: mgiełkaa » 30 lis 2010, 11:47

Ja również miałam wagę kogucią-efekt zaostrzeń... .Teraz mam rubensowe kształty....
Schodzę ze sterydów powoli i obrzęków już nie mam, jedynie waga...boczki,oponki,okrągła buźka... . Ale za to rozprasowało mi zmarszczki. Wyglądam jak wyglądam, najważniejsze, że mam siłę chodzić i nie są to tylko pójścia do kibelka.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Awatar użytkownika
eni80
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: eni80 » 30 lis 2010, 14:33

Mgiełka ja po tych sterydach to mam tyle siły ze hoho :roll: (tylko mi ten brzuch przeszkadza) no i czesto opuchlizna tak puche ze nie moge zginac kolan tzn ciezko , dziwne uczucie /

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 30 lis 2010, 14:37

A ja dzis byłam u swojej doktor i wręcz próbowałam ją namówić na to, aby dała mi sterydy. Stwierdziła, jednak, że nie ma aż takiej potrzeby. Zawsze miałam strasznie złe nastawienie do sterydów, ale teraz bym ich chciała...bo jestem tak chuda....
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Carl
Doświadczony ❃
województwo: małopolskie

Post autor: Carl » 30 lis 2010, 14:53

Ja tam lubię sterydy, przynajmniej w końcu dzięki nim wyglądam jak facet nie jak wieszak :E
Wpi**** budyń jak Miska każe :-P

Zablokowany

Wróć do „Nasza Psychika”