To wszystko przez sterydy!!!!!!!!!!

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Posty: 2859
Rejestracja: 24 maja 2010, 11:31
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin/Bełżyce/Łuszczów

Re: To wszystko przez sterydy!!!!!!!!!!

Post autor: malapkasia » 01 gru 2010, 13:16

a ja poprę tom-as :mrgreen: (tak dla odmiany;) )
słuchajcie, co z tego, że można "na wygląd" poderwać jeśli nigdzie się z nim nie pójdzie bo trzeba pilnować :wc: :lol: każda potwora znajdzie swojego amatora :razz: ja już wiem, zdrowie NAJ...... a reszta? później... :wink:
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: To wszystko przez sterydy!!!!!!!!!!

Post autor: Natalka » 01 gru 2010, 13:49

No i przede wszystkim trzeba uzbroić się w cierpliwość i pamiętać, że te wszystkie uboczne skutki brania sterydów są przemijające, nie będziemy na zawsze spuchnięci itd., czasem trzeba sobie pomóc, żeby pozbyć się niektórych efektów, ale j.w. nie są one z nami na zawsze (oczywiście mowa tu o sytuacji gdy po określonym czasie terapii odstawiamy sterydy).

Mnie tam puchnięcie wcale nie dołowało, mimo tego, że bywały i takie dni kiedy dosłownie nie poznawałam siebie w lustrze bo byłam kwadratowa nawet a nie okrągła :razz: ale radość z odzyskiwania zdrowia, chęci do życia i siły do zwykłych czynności była dla mnie bezcenna po prostu i rekompensowała mi te niedogodności związane ze stosowaniem sterydów.

Jedyna rzecz która rzeczywiście była problemem to paskudny trądzik posterydowy i blizny po nim, ale to inna bajka, bo to przez niewiedzę się trochę tak urządziłam, bo zamiast walczyć z tym, czekałam aż samo przejdzie i dlatego teraz sama przed tym ostrzegam. Na szczęście te syfy oszczędziły mi twarz i tu problemu z posterydowym trądzikiem nie miałam.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5134
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: opolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: To wszystko przez sterydy!!!!!!!!!!

Post autor: Natuśka » 01 gru 2010, 15:06

Natalka pisze:paskudny trądzik posterydowy i blizny po nim,
Faktycznie, że ten to spory upierd... :neutral:
Ja w sumie miałam problemy z tradzikiem i nadal je mam, więc mnie to nie ruszyło specjalnie. Ok, może trochę miałam doła, ale po dwóch miesiącach po odstawieniu trochę się poprawiło, a potem tu już hormonalne przyszły na ratunek-tyle, że nie jelitom ... :wink:

No, ale, ale- wszystko dla ludzi :mrgreen:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 32 mg, Metronidazol 3 x 1 tabl., Multilac 2x1 kaps., Magne B6, Elevit ProNatal i bla, bla, bla (...)
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Posty: 2859
Rejestracja: 24 maja 2010, 11:31
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin/Bełżyce/Łuszczów

Re: To wszystko przez sterydy!!!!!!!!!!

Post autor: malapkasia » 01 gru 2010, 19:49

to tak dla rozbawienia tych co mają doła, przez to, że przytyli, proszę: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, ... caid=1b57c :lol: :razz: grunt to mieć pomysły :razz: aaa i podobno to Polak potrafi :> :razz: :lol:
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: To wszystko przez sterydy!!!!!!!!!!

Post autor: mgiełkaa » 01 gru 2010, 21:44

A co zrobić żeby nie mieć tego trądziku posterydowego? Tzn. jak się ratować? Pytam zawczasu bo jak na Sylwka mnie wysypie to popełnię sepuku. Czego jak czego ale syfów nie przeżyję.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Posty: 2859
Rejestracja: 24 maja 2010, 11:31
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin/Bełżyce/Łuszczów

Re: To wszystko przez sterydy!!!!!!!!!!

Post autor: malapkasia » 01 gru 2010, 21:48

wydaję mi się że nie ma takiego panaceum.... :smutny:
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Posty: 1475
Rejestracja: 03 lip 2008, 10:38
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: To wszystko przez sterydy!!!!!!!!!!

Post autor: Miska Ryżu » 02 gru 2010, 07:50

mgiełkaa pisze:Pytam zawczasu bo jak na Sylwka mnie wysypie to popełnię sepuku. Czego jak czego ale syfów nie przeżyję.
dobry fluid i po problemie :), poza tym nie każdego obsypuje :-)
Smutno Ci? A może budyń? :)

Awatar użytkownika
Ala57
Aktywny ✽✽✽
Posty: 873
Rejestracja: 05 lis 2010, 20:19
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Koszalin

Re: To wszystko przez sterydy!!!!!!!!!!

Post autor: Ala57 » 02 gru 2010, 08:41

para butow pod piersiami?! :lol: eeee no to muszę jeszcze troche przytyć :lol:

Web
Początkujący ✽✽
Posty: 88
Rejestracja: 20 lis 2009, 12:34
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: opolskie
Lokalizacja: Krapkowice
Kontakt:

Re: To wszystko przez sterydy!!!!!!!!!!

Post autor: Web » 02 gru 2010, 11:25

Mnie się strasznie popsuła cera. Normalnie skóra mi szaleje, zwłaszcza od dodania do Encortonu Imuranu. Masakra. Na szczęście dostałem się do dermatologa na poniedziałek, bo już nie wiem, co z tym robić.
Po to upadamy żeby powstać. Tak już jest.

Brałem: Asamax, Encorton, Imuran, Controloc, Fisioflor, Kwas foliowy, No-spa Forte, Colitan, Gasec, Cipronex, Metronidazol, Sulpiryd i wiele innych

Teraz biorę: Asamax, Duspatalin, Controloc, Mozarin, No-spa forte

Koza1998
Debiutant ✽
Posty: 8
Rejestracja: 04 sty 2011, 08:55
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Raszyn

Re: To wszystko przez sterydy!!!!!!!!!!

Post autor: Koza1998 » 04 sty 2011, 09:08

ja mam w domu trzech starszych braci i wiem jak to jest :) nauczyłam się, że chłopaków trzeba traktowa jak powietrze. dzięki takiemu ,,hartowaniu" w domu, wiem, że nie trzeba przejmowac się tym, co mówią inni. nawet teraz jeden brat śmieje się z moich polików, które mi wyskoczyły. sama nie jestem z nich zadowolona, ale cóż... pomimo wielkiego apetytu i swojego terażniejszego wyglądu jestem szczęśliwa, ponieważ sterydy mi pomogły i już po około 1 lub 2 miesiącach od zdiagnozowania jestem w remisji. Więc nie przejmuj się tym, co gadają takie głupki i udawaj, że to nie do Ciebie to wszystko mówią.

pozdrowienia :wink:
Kozulka

Zablokowany

Wróć do „Nasza Psychika”