Medytacja

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gravioramanent
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Medytacja

Post autor: gravioramanent » 14 wrz 2007, 22:05

Cześć !!!

Byłem na tai chi raptem kilka razy. Wpadłem na pomysł kojenia nerwów przez medytację w ruchu jakies dwa lata temu, a czułem się kiepsko i nie mogłem poradzić sobie ze strachem z powodu daleko umiejscowionego wc i zrezygnowałem. A wyglądało to tak, że nie mogłem wrócić na sale bez wyraźnej zgody (znaku) mistrza i to też powodowało stres. A zajęcia wyglądały tak: ćwiczenia później przed przerwą (co mnie najbardziej interesowało) forma chi kung czyli coś w rodzaju samoleczenia/samomasażu, następnie siadaliśmy w kółko, a mistrz opowiadał jakąś opowiastkę "starochińską". Na koniec powtarzaliśmy formy i właśnie w tej końcówce doświadczałem takiego wyłączenia/wyciszenia umysłu i całkowitego rozluźnienia. Więc polecam, napewno taka czy inna forma medytacji pomaga na psychikę i nerwy.
Czasami gdzieś mi tam przeleci myśl o tai chi i chciałbym to praktykować, bo to nie tylko ćwiczenia, ale też pewna filozofia życia.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Alishia » 15 wrz 2007, 11:13

Zastanawiam się właśnie nad tai-chi!Chciałabym sprobować.
Tylko nikt z znajomych nie chce się ze mną zapisać:P

Awatar użytkownika
jaryszek
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: jaryszek » 15 wrz 2007, 14:27

A ja medytuje sobie przed snem , tez potrafie sie wyciszyc i zrelaksowac , pozdrawiam :)
Chroba:CU, Stan:zaostrzenie Leki: Asamax 500mg(3x2), Metypred 32mg, Calperos 1000mg,azathrioprine 50mg(1x2),Waga/Wzrost:50/171 Brak typowej remisji od 4 lat /Jestem pacjentem prof. Paradowskiego we Wrocławiu.

Co nas nie zabije, to nas wzmocni...

gravioramanent
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: gravioramanent » 16 wrz 2007, 20:14

Alishia nie musisz mieć partnera do ćwiczeń, to co zobaczysz na zajęciach to tylko zarys i kontrola poprawności, więc w domu czy na ćwiczeniach poradzisz sobie sama. Jeśli masz możliwości i chęci to brak chętnych znajomych nie jest powodem do rezygnacji ;)

jaryszek, a Ty jak medytujesz ?? Zdrać tajemnicę, bo ja usilnie poszukuje "prostych" domowych metod oderwania sie od "rzeczywistości" ;)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
jaryszek
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: jaryszek » 17 wrz 2007, 12:37

gravioramanent pisze:
jaryszek, a Ty jak medytujesz ?? Zdrać tajemnicę, bo ja usilnie poszukuje "prostych" domowych metod oderwania sie od "rzeczywistości" ;)

Pozdrawiam
No to nie jest tak prosto napisac jak sie wydaje. Ja to mam doswiadczenie z hipnozy i mam zakodowana pewna cyfre ktora pomaga mi wejsc w stan takiej medytacji. Kilka glebokich oddechow, wypbrazam sobie bardzo fajne i mile rzeczy dla mnie ( np. ze jestem sobie na lace, nie mam zmartwien i klopotow) i staram sie zrelaksowac , odprezyc w ten sposob. Prawie zawsze sie udaje :)
Chroba:CU, Stan:zaostrzenie Leki: Asamax 500mg(3x2), Metypred 32mg, Calperos 1000mg,azathrioprine 50mg(1x2),Waga/Wzrost:50/171 Brak typowej remisji od 4 lat /Jestem pacjentem prof. Paradowskiego we Wrocławiu.

Co nas nie zabije, to nas wzmocni...

gravioramanent
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: gravioramanent » 17 wrz 2007, 19:48

Zenobius pisze:O tai chi jest inny temat..
Ktoś przeniósł moją odpowiedź z tematu "Góry" i zrobił z tego "Medytacja", a jeśli jest już temat o tai chi to jak ktoś kompetentny ma ochotę proponuje posklejać to zamieszanie ...
;)

Pozdrawiam

marcin820201
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: marcin820201 » 19 sie 2014, 15:12

Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

Awatar użytkownika
Maatylda
Znawca ❃❃
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie

Post autor: Maatylda » 19 sie 2014, 15:23

marcin820201, próbowałeś może?
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę!

by Rosomaki i Spółka :rockon:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza Psychika”