[b[[u]b]]Leczenie za pomoc? urz?dzenia Biofeedbeck- prawda c

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Ela
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie

Re: [b[[u]b]]Leczenie za pomoc? urz?dzenia Biofeedbeck- prawda c

Post autor: Ela » 31 sty 2005, 11:37

Witaj Jolu!
Spotka3am sie z t? metod? (biofeedback) w dwóch klinikach, ale s3u?y3a ona do awiczenia i wzmocnienia zwieraczy odbytu. Zabiegi wykonuj? w poradniach przyklinicznych psychologowie, w ramach ubezpieczenia. Wydaje sie, ze przynosi to dobre skutki, przynajmniej w tym zakresie, przy czym akurat w sprawie zwieraczy skutek da sie zmierzya. Nie wiem, jakie efekty mo?e to przynie?a w przypadku Oli. Pozdrawiam Ela
CU, j-pouch

Awatar użytkownika
Doris
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie

Post autor: Doris » 31 sty 2005, 20:12

wzmocnienie zwieraczy???????
ja w czwartek ide na operacyyjne ich rozluznienie :?

Ela
Początkujący ✽✽

Post autor: Ela » 31 sty 2005, 21:09

Nie wiem dok3adnie, na czym polega ta procedura, ale my?le, ?e elektrody ma sie nie na g3owie, ale raczej zupe3nie gdzie? indziej. Natomiast stosuje sie to na przyk3ad u osób po operacjach, których skutkiem mog3o bya uszkodzenie zwieraczy.
CU, j-pouch

Ela
Początkujący ✽✽

Post autor: Ela » 04 lut 2005, 17:21

Spotka3am dzi? pani? psycholog, która robi przy pomocy biofeedbacku zabiegi na zwieraczach. Jak powiedzia3a, nie ma sama do?wiadcznia z biofeedbackiem na falach mózgowych, ale generalnie dobrze odnosi sie do samej metody. Natomiast twierdzi, ?e je?li stwierdzono jakie? nieprawid3owo?ci (u Oli), to przed przyst?pieniem do terapii zdecydowanie trzeba znale1a przyczyne tych nieprawid3owo?ci, bo mog? to bya na przyk3ad mikrouszkodzenia w mózgu. Uwa?a, ?e bya mo?e nale?a3oby zrobia rezonans magnetyczny. Dopiero po rozpozaniu przyczyny mo?na wprowadzaa odpowiednie leczenie. To oczywi?cie tylko jej opinia, bo przecie? nie zna przypadku (ja te? nie jestem najlepszym po?rednikiem), ale przekazuje Ci Jolu, bo mo?e faktycznie lepiej najpierw dobrze to rozpoznaa zanim sie wyda maj?tek. Pozdrawiam Ela
CU, j-pouch

Zablokowany

Wróć do „Nasza Psychika”