Czy lubicie gotować i jeść mając Crohna

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Panna_Mi
Początkujący ✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie
Kontakt:

Re: Czy lubicie gotować i jeść mając Crohna

Post autor: Panna_Mi » 22 wrz 2012, 13:23

Ja uwielbiam te potrawy, których najczęściej jeść nie mogę :(
Z racji tego, że przy mojej chorobie mam nietolerancję nabiału to już w ogóle ilość akceptowych potraw spada.

Jeden plus to taki, że zawszę mogę coś upiec... i jak ja nie będę mogła tego zjeść to zawsze znajdzie się jakiś amator :) A przecież miło jest patrzeć jak komuś coś smakuje i mieć z tego satysfakcję :)
cale życie idę w zaparte...

sensas
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Post autor: sensas » 23 wrz 2012, 13:33

Gotować, to ja i może lubię tylko mi nie zawsze wychodzi, :lol: a jeśli już, to tylko same podstawy jajecznica ziemniaki grill woda na herbatę :grin: itp. żaden tam ze mnie kucharz, ale, za to jeść uwielbiam jestem prawdziwym smakoszem. :grin:

sensas
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: sensas » 23 wrz 2012, 14:56

WrednaTubisia pisze:ja mam zabronione robić cokolwiek na Boże Narodzenie
A ja mam zabronione robić cokolwiek w kuchni :kox:

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie

Post autor: noodle » 23 wrz 2012, 15:43

WrednaTubisia pisze:
sensas pisze:A ja mam zabronione robić cokolwiek w kuchni
no tylko Tobie nie wychodzi, mi wychodzi za dobrze :mrgreen:
A od niedawna mam żeliwną patelnię grillową i naczynie żeliwne do pieczenia i wszystko wychodzi superaśne :roll:
Też mam taką patelnię, super się na niej przyrządza <3
Zapraszam na http://bezglutenowy.blog.pl

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

Awatar użytkownika
Mimi2
Aktywny ✽✽✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Mimi2 » 23 wrz 2012, 18:30

Jestem wielkim fanatykiem pizzy, surówek/sałatek i nabiału...szkoda, że mało kto wierzy w to, że ja kocham jeść i to dużo(bo patyczak ze mnie)
K55.2 Angiodysplazje jelita grubego&dolichocolon
Waga 54kg Wzrost 166cm stan: remisja :)
Łykam probiotyka i nic się flaka nie tyka!

minia78
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: śląskie

Post autor: minia78 » 02 lis 2012, 21:46

Z jedzeniem u mnie różnie bywa - generalnie lubię zjeść coś dobrego, zwłaszcza coś, czego wcześniej nie jadałam ;) byleby nie było tego za dużo.
Natomiast uwielbiam piec. Jutro mam gości, więc piecze mi się piernik wiedeński, upieczona babka czarno - biała i rogaliki migdałowe :wink: Gotowanie też lubię - zwłaszcza kuchenne improwizacje :roll:

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃
województwo: dolnośląskie

Post autor: nataliak71 » 07 lis 2012, 14:02

Za nim zachorowałam wydawało mi się, że "gotuje", do tego całkiem świetnie....wiecie spaghetti knorra, żurek winiary, kurczak w sosie śmietanowo ziołowym z paki, gulasz z paki, zupa z kostek rosołowych, jejku :neutral: wszystko było z tych proszków, paczek, gotowców, doprawiane vegetą i takimi tam diabelskimi przyprawami, boże aż mi głupio :oops: a potem przyszedł Crohn i zaczęła gotować mamuśka, bo ja ledwo żyłam (tak mnie leczyć chcieli :razz: ) fuuu! jakie to było bez smaku! nawet miałam depresję, bo nie wyobrażałam sobie życia bez "proszków" :smutny: ten kurczak był taki pusty, suchy... do czasu! myślę, że organizm się odzwyczaił od sztucznego smaku i teraz normalnie jestem kucharą namber łan :E uwielbiam gotować bez tej chemii, karząc wszystkim próbować i gdy zachwalają, mówię, że to wszystko naturalne! Dumna jestem z siebie i umiejętność wyłonienia smaku dopieszcza moje ego i aż chce się więcej :)
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:

Salofalk 2x2x2 Imuran 1x50mg

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 07 lis 2012, 17:41

A ja przyznam, że odzwyczaiłam się od przypraw i doprawione...nie smakuje mi :neutral:
U mnie w domu nie mogą patrzeć, gdy gotuję pierś z kuraka bez przypraw, nawet soli, ziemniaki bez soli, warzywa bez soli i wszelkie inne potrawy bez przypraw.

Jedyne co używam to... chrzan :E Ale to do takiej porządnej, swojskiej kiełbachy, gdy mi się gdzieś uda takową zjeść :razz:

Nie powiem, że nie jem zupy, gdy jest przyprawiona itp. ale bardzo lubię takie "niedoprawne" :mrgreen:
Zdarza mi się, że dolewam wodę, żeby zupa była mniej przyprawiona czy jakby to ująć :)

Ale i tak najbardziej lubię nie słone ziemniaki :wink:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 32 mg, Metronidazol 3 x 1 tabl., Multilac 2x1 kaps., Magne B6, Elevit ProNatal i bla, bla, bla (...)
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃
województwo: dolnośląskie

Post autor: nataliak71 » 07 lis 2012, 20:34

WrednaTubisia, daj spokój, rozwaliło mi to brzuch strasznie, ale to wynikało z braku umiejętności gotowania i lenistwa, a rodziców cały dzień nie było więc hulaj duszo! Co do teściowej, mogę pochwalić się tym samym, bo ona to tylko proszki :E

Natuśka, kooocham sól :oops: choć wiem, że owa jest niezdrowa :) fajnie Ci, kasy na przyprawy nie wydajesz :razz:
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:

Salofalk 2x2x2 Imuran 1x50mg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza Psychika”