Kto ma się dobrze?

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany

Kto z was nie doświadczał znaczących objawów od czasu kiedy zostaliście zdiagnozowani i braliście leki

Czas głosowania minął 17 kwie 2008, 15:26

nie mam objawów odkąd biorę leki lub mam nieznaczne
10
28%
zacząłem mieć objawy ponownie po roku
6
17%
zacząłem mieć objawy ponownie po 5 latach
2
6%
zacząłem mieć objawy ponownie po 10 latach
0
Brak głosów
zacząłem mieć objawy ponownie po 20 latach
0
Brak głosów
wydaje mi się że cały czas miałem obecne objawy
18
50%

Liczba głosów: 36

savi
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Kto ma się dobrze?

Post autor: savi » 18 mar 2008, 14:26

Witam wszystkich
Właśnie zaczynam swoją obecność na tym portalu. Tak jak na innym anglojęzycznym portalu, widzę tutaj dużo wypowiedzi o dolegliwościach jakie dotykają osoby, o tym jak jest ciężko.
I zawsze się robi trochę smutno... pamiętam jak rok temu czytałem posty kiedy właśnie pani dr dopiero mi przedstawiła wynik to wtedy nawet się bałem.
Dosyć szybko po tym jak zacząłem brać leki mesalazynę i zacząłem stosować się do diety, dolegliwości ustąpiły. Obecnie prowadzę życie pracowitego studenta i tylko czasami się zastanawiam, ile z osób tutaj jak ja ma się dobrze oraz jakie decyzje w waszym życiu wiążą się z diagnozą Crohn, który to Crohn wcale nie wpływa znacząco na wasze funkcjonowanie. Kto z was nie ma żadnych dolegliwości, lub tylko nieznaczne?
Kto był bez dolegliwości przez długi czas, po czym znowu się zaczęły?

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Re: Kto ma się dobrze?

Post autor: Natalka » 18 mar 2008, 14:30

Ups chyba niechcący zagłosowałam 2 razy, bo za pierwszy m razem wyskoczyło mi że nie ma takiego tematu lub że został przed chwilą usunięty... no już sama nie wiem.
oddałam głos na pierwszą odpowiedź :smile:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

savi
Debiutant ✽
Kontakt:

wszystko dobrze

Post autor: savi » 18 mar 2008, 14:37

Tamten głos był oddany przeze mnie :) A musiałem jedną ankietę zmazać bo przypadkowo były dwie. Dziękuję za pierwszy oddany głos. :))

Awatar użytkownika
kasia88
Aktywny ✽✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: kasia88 » 18 mar 2008, 14:40

Niestety stan zdrowia nie da się tak łatwo określić. Mi żadna z odpowiedzi w ankiecie nie pasuje ;-) Może gdyby nie to, że diety nie chcę trzymać a leki nie zawsze brałam to byłoby "nie mam objawów odkąd biorę leki lub mam nieznaczne".
"Kobieta nie słowami mówi prawdę, lecz ciałem."

Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU

Post autor: cordo » 18 mar 2008, 17:00

Raz na wozie raz pod wozem. Tak mogę opisać moją chorobę. Sa czasami chwile dobre i złe. Narazie moja najdłuższa remisja wynosiła 9 miesięcy. A choruję już ponad 2 lata. Miałem jeden ciężki rzut i dwa umiarkowane.
Odp druga

Awatar użytkownika
PIRa
Początkujący ✽✽
województwo: lubuskie
Kontakt:

Post autor: PIRa » 18 mar 2008, 19:54

Zaznaczyłam: "Wydaje mi się że cały czas miałem obecne objawy" jak widać dużo osób też tak ma..
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest"

Mariola 33
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Mariola 33 » 19 mar 2008, 12:04

Tak prawdę mówiąc choruję już prawie 7 lat i tylko raz miałam remisję ok.2-mc.Zazwyczaj objawy nie są aż tak bardzo uciążliwe to chyba kwestia pogodzenia się z chorobą a przede wszystkim zaakceptowania jej :roll: .odpowiedź ostatnia.
Mariola

savi
Debiutant ✽
Kontakt:

w odpowiedzi

Post autor: savi » 19 mar 2008, 14:46

Dziękuję za odpowiedzi i za uwagi, dobrze że ich udzielacie.

Zamierzeniem tej ankiety było sprawdzenie czy od postawienia diagnozy i włączenie jakiejś terapii czujemy się sprawni, czy też od tamtego momentu pojawiły się jakieś objawy CD/CU które np spowodowały nieobecność w szkole, pracy, pozostawanie w domu z powodu dolegliwości itd, a jeżeli tak to po jakim czasie pojawił się taki stan.

Tak więc w odpowiedzi na pytanie od Magdalene, jeżeli ktoś miał pierwszy trudny okres np. po 1,5 roku to zaznaczy "po roku", niezależnie od tego czy czuł się póżniej dobrze cały czas, czy np miał znowu trudny okres po 10 latach

w opisie pisałem o Crohnie, natomiast nie zamieściłem nazwy Crohn w tytule ankiety. Z uwagi na tą niejednoznaczność, proponuję żeby ankieta została uznana za ankietę ogólną.

i proszę wybaczyć brak formy żeńskiej :) nie sprawdziłem tego

pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
województwo: dolnośląskie

Post autor: Raysha » 21 mar 2008, 11:20

ja mam dość specyficznie. Bo kilkuletniej remisji nie posiadałam nigdy. Gdy pierwszy raz mnie zdiagnozowano to miałam przez siedem lat ten sam schemat: trzy miesiące boleści, miesiąc bez bólu [był wtedy szpital bez bólu] a potem ponownie trzy miesiące boleści i tak w koło macieju. Potem dali mi remicade i półtora roku remisja [wow ale zaszalałam :/ ] i aktualnie dopadło mnie zaostrzenie, dobrze że wczas się skapłam i to leczę juz ... ciężkie życie Crohnowca -,-
Zaznaczyłam ostatnią odpowiedź, związku z tym.
savi pisze:Zamierzeniem tej ankiety było sprawdzenie czy od postawienia diagnozy i włączenie jakiejś terapii czujemy się sprawni, czy też od tamtego momentu pojawiły się jakieś objawy CD/CU które np spowodowały nieobecność w szkole, pracy, pozostawanie w domu z powodu dolegliwości itd, a jeżeli tak to po jakim czasie pojawił się taki stan.
Taa ja miałam co chwile zaległosci i wiem, że juz tak łatwo z nauką nie będzie u mnie jak kiedyś. No fizycznie nie jest możliwe, żebym nadrobiła wszystko. Dlatego od dwóch lat jestem na indywidualnym nauczaniu - to był błąd, ale jeszcze trzy miesiące i wolnośćw LO... *-*

Zablokowany

Wróć do „Nasza Psychika”