Jaka praca jest odpowiednia przy Crohnie?

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
hrm
Początkujący ✽✽
Choroba: IBS
województwo: mazowieckie

Re: Jaka praca jest odpowiednia przy Crohnie?

Post autor: hrm » 20 mar 2012, 23:22

leila pisze:ja chciałam zapytac czy przy umowie zlecenie pracodawca odprowadza składki zdrowotne?
Podpisując umowę zlecenie wypełniasz oświadczenie, w którym wnioskujesz (lub nie) o opłacanie takowych składek przez pracodawcę. Oczywiście jeżeli to zaznaczysz, to spada Twoje wynagrodzenie netto.

MarcinDriver29
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: MarcinDriver29 » 09 kwie 2012, 18:49

hej wszystkim czytam wasze wypowiedzi i zastanaiwam sie czy jest ty ktos kto z ta choroba pracuje po 12 godzin na dobe? kazdy mowi o pracy biurowej o dostepie do kibelka ze wakacje wyjazdy nad jezior itd. Ja jestem kierowca ciezarowki a zmaga sie z choroba 12 lat i najwazniejsze jest to zeby czuc sie fajnie i nie myslec o chorobie.kazdy z nas ma jkis sposob na chorobe i swoje metody ktore sam wymysla:-) pytac sie czy mowic kolega znajimym szefowi o chorobie a ja jestem dymny z tych ludzi co zyja normalnie z ta choroba i jak spotkam kogos z nia to najnormalniej podam reke i powiem ze jest debesciak;-)
Nowy

sensas
Początkujący ✽✽
Choroba: CD

Post autor: sensas » 09 kwie 2012, 20:27

Właśnie ja jestem kierowca jak skończyłem 18 lat i zrobiłem prawko na osobówki od razu poszedłem do pracy jako kierowca i w miedzy czasie robiłem kategorie C+E, a gdy skoczyłem 21 lat zaczełem jeździć po europie zachodniej dafem 95 xf, ale tylko do pierwszego zaostrzenia, czyli 2,5 roku. :smutny:
Obecnie jestem w remisji klinicznej i pytałem też lekarza, czy będę mógł wrócić do zawodu, a lekarz mi odpowiedział ze, jeśli będzie remisja endoskopowa, to tak, ale kazał się zastanowić nad zmianą zawodu i tu mam metlik, bo co jak przyjdą zaostrzenia i będę w trasie. :neutral:
Pozdrowionka dla Ciebie szerokości i przyczepnosci

Awatar użytkownika
Gosia22
Początkujący ✽✽

Post autor: Gosia22 » 22 kwie 2012, 16:18

Moim zdaniem przy Crohnie odpowiednia jest praca, którą się kocha lub co najmniej bardzo lubi :)
Spokojną, biurkową pracę rzuciłam już w trakcie choroby - nie cierpiałam jej, siedziałam za biureczkiem (niby blisko do kibelka, możliwość chodzenia na zwolnienia i takie tam) i tylko się wsłuchiwałam w odgłosy moich jelit, nie mówiąc już o tym, że miałam wrażenie, że najzwyczajniej tracę i marnotrawię cenne godziny-dnie-miesiące z mojego życia....
Rzuciłam się więc na głęboką wodę, założyłam własną działalność, pracuję z ludźmi (jestem terapeutą zajęciowym), dużo jeżdżę, dużo się ruszam, dużo gadam, macham rękami, nogami :) i czuję się zazwyczaj bardzo dobrze. To coś, co uwielbiam robić i nawet jak się czasem czuję gorzej, to po pracy od razu mi się poprawia. A jak już naprawdę czuję się źle - robię sobie tydzień przerwy. Wierzcie mi, na prawdę można. Wszystko można. A dobre nastawienie, to już połowa sukcesu. Zauważyłam, że ta choroba nie lubi odważnych, jak jej się pokaże figę z makiem, to się kuli i cieka :)
Powodzenia wszystkim!

Awatar użytkownika
Raoul_Duke
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Raoul_Duke » 22 kwie 2012, 20:01

Przy Crohnie najlepszy jest urlop ;)
Tak samo chłodno spójrz
Na życie i na śmierć
Nie wstrzymuj konia, jedź!

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃

Post autor: mgiełkaa » 23 kwie 2012, 18:03

To musiałby być urlop na całe życie :wink: Uważam, że praca mobilizuje ale oczywiście trzeba wypośrodkować. Zdecydowanie zgadzam się z opinią, że najlepsza praca. którą się lubi.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Awatar użytkownika
Slip
Początkujący ✽✽
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: Slip » 23 kwie 2012, 18:48

ja nie lubię takiego gadania, że najlepsza jest zdalna, bo to taka sama odpowiedź jak wygrana w totka i siedzenie w domu. Poranne korki dosyć wyraźnie pokazują, że raczej niewiele jest takich miejsc pracy.

Przede wszystkim celowałbym w pracę bez stresu, ponieważ większość ludzi reaguje na niego podobnie i niektórzy właśnie z tego powodu wylądowali na tym forum.
Po drugie zwróciłbym uwagę na dynamikę oraz związany z nią wymiar godzin. Przykładowo jakiś kelner, czy inny pracownik branży gastronomicznej czasami musi pracować w szybkim tempie przez wiele godzin, bez możliwości swobodnego wyjścia do toalety, czy dłuższej chwili na zjedzenie posiłku. Myśle, że takie elementy jeszcze da się wyeliminować.

Monotonia pracy za biurkiem to oczywiście też problem, ale dotyczy również tych zdrowych i przy dzisiejszym bezrobociu ja osobiście spycham ją na dalszy plan.

Amkami
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Amkami » 23 kwie 2012, 19:45

Raoul_Duke pisze:Przy Crohnie najlepszy jest urlop ;)
albo zwolnienie lekarskie :)
Tak málo mám krve
a ještě mi teče z úst

Micky86
Debiutant ✽
województwo: opolskie

Post autor: Micky86 » 23 kwie 2012, 20:46

Ciężko powiedzieć jaka praca byłaby najlepsza. Na pewno bezstresowa, i taka którą się lubi.

Ja akurat pracuje w biurze. Lubie nawet to co robię, ale często trzeba działać w pośpiechu, tłumaczyć się przed przełożonymi, i do tego mam kontakt z klientami ;/ Także tematyka ta którą lubię, ale bardziej by mi odpowiadało coś spokojniejszego. Co zrobić rynek pracy jest jaki jest. Dobrze, że w ogóle jest ta praca
Chcesz być mocny, poznaj swoje słabe strony :)
Sulfasalazin EN: 2 rano/2 wieczorem, kwas foliowy: 1 dziennie

LOSMARCELOS
Początkujący ✽✽
województwo: lubelskie

Post autor: LOSMARCELOS » 23 kwie 2012, 21:46

Praca informatyka :) Programista, administrator sieci itp. Aczkolwiek to zależy też od firmy....

Awatar użytkownika
Raoul_Duke
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Raoul_Duke » 23 kwie 2012, 23:49

LOSMARCELOS pisze:Praca informatyka Programista, administrator sieci itp. Aczkolwiek to zależy też od firmy....
Z tym akurat się nie zgodzę. Dopóki nie zacząłem pracować byłem zdrów jak ryba, a jestem programistą. W gruncie rzeczy praca informatyków jest stresująca. Jestem pewien, że to właśnie stres w pracy odpalił mojego Crohna.

Poza tym to czy ktoś lubi swoją pracę czy nie, nie ma znaczenia, bo w żaden sposób nie czyni to ją mniej czy bardziej stresującą. Ja osobiście bardzo lubię swoją pracę i nie wyobrażam sobie innej, ale niestety jej specyfika (obowiązki, odpowiedzialność, terminy) powoduje, że jest ona stresująca w sama w sobie. Tak na prawdę to nie praca nas stresuje, ale ludzie z którymi pracujemy. Na pewno w niektórych zawodach od ludzi wymaga się na prawdę dużo i często ciąży jakaś odpowiedzialność. Inną kwestią jest podejście indywidualne, jeżeli jest ono zdystansowane to i stres jest mniejszy, ale najważniejsza jest jednak atmosfera.

Oczywiście nie ma sensu szukać sobie mniej stresu, ale należy nauczyć się jak sobie z nim radzić. No pewnie, że można znaleźć sobie pracę przy której stresu doznawać się nie będzie, ale wątpię czy będzie to dochodowa praca. Niestety często ten stres jest wliczony niejako w koszty ;)
Tak samo chłodno spójrz
Na życie i na śmierć
Nie wstrzymuj konia, jedź!

Amkami
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Amkami » 24 kwie 2012, 08:45

Każda praca może być stresująca, zwłaszcza, że cudaczki mają zwykle specyficzny sposób przeżywania stresu. Bardziej stawiałabym na swobodny dostęp do toalety.
Nie wiem, czy też macie podobne doświadczenia, ale był moment w moim życiu, kiedy miałam pewną spokojną biurową pracę, a jednak też nie było dobrze. Niby super, tyle, że miałam umowę-zlecenie, więc nie brałam wolnego nawet, jak się źle czułam. Niestety moje wędrówki do toalety i przebywanie tam czasem przedłużające się sporo ponad normę sprawiała, że szef patrzył na mnie podejrzliwie, myśląc, że sobie olewam pracę. Nie pomagało, że pracę robiłam na czas. Atmosfera była dziwna. Z drugiej strony nie czuję potrzeby zwierzania się z mojej choroby na gruncie służbowym.
Tak málo mám krve
a ještě mi teče z úst

Awatar użytkownika
krul
Początkujący ✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie

Post autor: krul » 24 kwie 2012, 11:06

Najlepiej samemu dla siebie być szefem.

balkoniarz
Debiutant ✽
województwo: łódzkie

Post autor: balkoniarz » 24 kwie 2012, 12:55

Najlepszy dla nas zawod to babcia klozetowa ma zawsze dostep do WC
jurek

hrm
Początkujący ✽✽

Post autor: hrm » 24 kwie 2012, 18:07

Bez jaj, że tak brutalnie napiszę, nie popadajmy w skrajności. Najważniejsza jest praca elastyczna i w spokojnej atmosferze. Swodobny dostęp do toalety jest ważny, ale nie można powiedzieć, że istota pracy ma polegać wyłącznie na nim. W każdej pracy są momenty nerwowe i z tym się trzeba liczyć. Ale równie dobrze można być kurierem jak i taksówkarzem, oba zawody mają dużą swobodę poruszania się po mieście, gdzie powinno się znaleźć jakieś WC, a na taryfie w dodatku możemy sobie sami regulować czas pracy i zarobki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza Psychika”