Jaka praca jest odpowiednia przy Crohnie?

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gosia22
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Re: Jaka praca jest odpowiednia przy Crohnie?

Post autor: Gosia22 » 31 maja 2012, 19:11

To ja dodam jeszcze parę swoich groszy :)
Wszyscy piszecie o stresie, a z tego co ja wiem, to nie jest tak, że każdy stres jest zły. Stres krótkotrwały jest ok, mobilizuje, sprzyja koncentracji itp., więc jeśli w pracy tylko taki stres jest, to raczej nikomu nie zaszkodzi. Co innego stres przewlekły, a ten z reguły wynika bardziej z atmosfery jaka panuje w pracy niż z jej rodzaju. Jakakolwiek praca - czy sekretarki czy budowlańca czy kogokolwiek, jeśli jest wykonywana w nieprzyjaznej atmosferze, jeśli pojawia się agresja (obojętnie w jakiej formie), mobbing, nękanie, nie daj Boże molestowanie jakieś (a wierzcie mi to się na prawdę zdarza, nie tylko w odległych krainach) i taki stan trwa tygodniami, miesiącami, latami nawet - to jest stres, który nie tylko może nam stan zdrowia pogorszyć, ale nawet w dłuższej perspektywie zabić.

Jaka praca - taka którą lubisz, w przyjaznych warunkach i miłej atmosferze; rodzaj dowolny. Takie jest moje zdanie. Najzdrowszy na świecie człowiek może się rozchorować jeśli będzie z pracy niezadowolony, w niej nękany, nieszanowany itp.

LOSMARCELOS
Początkujący ✽✽
Choroba: IBS
województwo: lubelskie

Post autor: LOSMARCELOS » 31 maja 2012, 19:20

Gosia22 :arrow: bardzo mądre słowa! :) Odnosi się to zarówno zdrowych, chorych i tych pół na pół ! :) :-)

Awatar użytkownika
Raoul_Duke
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Raoul_Duke » 01 cze 2012, 13:27

krul pisze:Najlepiej samemu dla siebie być szefem.
Ja mam własną działalność gosp. więc w sumie sam dla siebie jestem szefem. :lol:
Tak samo chłodno spójrz
Na życie i na śmierć
Nie wstrzymuj konia, jedź!

Rudi
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: Rudi » 12 cze 2012, 11:22

Przez wiele lat pracowalem w gastronomii po wiele godzin i nie bylo wiekszych problemow. Teraz mam prace biurowa, ktora jest az nad to spokojna, wiec wszystko idzie gladko.

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
województwo: mazowieckie

Post autor: mgiełkaa » 14 cze 2012, 18:53

możecie śmiać się ze mnie ale doszłam do wniosku, że mnie praca z przymusu ewidentnie szkodzi...
Kiedy pracowałam w luźnej formie na zlecenie i zasadzie:będę jak będę było OK.
W momencie podpisania umowy o pracę od razu zaczęła się jazda i w związku z tym u mnie wyraźnie odczuwalny brak powietrza :wink:
Jestem na zwolnieniu lekarskim, jak zawsze gdy podpisze umowę o pracę...nawet wiem jak to się skończy... .
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
województwo: pomorskie

Post autor: Alis » 24 cze 2012, 13:32

Może mi coś poradzice, otóż skończyłam szkołę, zrobiłam licencjat i mam uprawnienia pedagoga i jestem pracownikiem socjalnym. No i zastanawiam się na przyszłosć, gdzie pracy szukać, jako pracownik socjalny nie chciałabym pracować, bo to stresująca praca, gonią terminy, praca w srodowisku, no i w ogóle klienci sa różni. Zawsze chciałam pracowąc z dziećmi bo lubię, ale czy przy naszych chorobach to wskazane, no i mam stopień niepełnosprawności umiarkowany, czyli powinnam pracować w zakładzie pracy chronionej?
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: leila » 24 cze 2012, 19:54

alis a umiarkowany masz juz na całe życie?
protokół immunologiczny,5 praw natury ,dieta antyhistaminowa i przeciw grzybiczna :roll:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 24 cze 2012, 19:57

mam na rok, ale teraz jestem w owiele gorszym stanie, no ale o przyszłości myślę :roll:

Awatar użytkownika
biedronka24
Aktywny ✽✽✽
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: podlaskie

Post autor: biedronka24 » 24 cze 2012, 20:28

Alis pisze: jako pracownik socjalny nie chciałabym pracować, bo to stresująca praca, gonią terminy, praca w srodowisku, no i w ogóle klienci sa różni.
Alis ja pracuję jako pracownik socjalny od siedmiu lat. I nie pracuję w środowisku. Pracuję za biurkiem. Zależy do jakiego ośrodka pomocy trafisz - jeśli duży - to może byc tak, że trafi się do biura, np. do wydawania decyzji - tak ja trafiłam i tak pracuję cały czas.

A co do pracy w zakładzie pracy chronionej to zobacz czy masz takie wskazanie na orzeczeniu.

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 25 cze 2012, 16:56

aaa to fajnie maszbiedronka24, no ja mam w orzeczeniu, że do zakładu pracy chronionej

geno
Debiutant ✽
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: geno » 04 sie 2012, 22:44

Zgadzam się, że najlepsza praca to taka którą się lubi. Niestety ja nie mogę pracować tam gdzie bym chciał bo wymagane jest dobre zdrowie, dobry wzrok i słuch. Niestety choroba mnie wyklucza. Więc też się czasem zastanawiam jaka praca byłaby dla mnie dobra.
Chyba najlepsze taka która nie stresuje.

Kasia_Rz
Początkujący ✽✽
województwo: dolnośląskie
miasto: Wrocław

Post autor: Kasia_Rz » 20 maja 2013, 10:35

:) ja uważam, że każda praca może się okazać strsującą. Nie wystarczy, że sie robi to co lubi, jeśli się pracuje z nieodpowiednimi ludźmi.

Czy uważacie, że w naszym stanie można nosić cięższe rzeczy? Czy ma to jakiś wpływ na jelita?

Awatar użytkownika
smutnajustin
Początkujący ✽✽
województwo: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Post autor: smutnajustin » 20 maja 2013, 12:04

Z pracą jest ciężko , oczywiście mogę pracować ale tylko na sprzątaniu a jestem po wywołaniu stomii i nadal mam problemy zdrowotne mam ta grupę inwalidzka umiarkowaną ale dla mnie pracy nie ma. Mam średnie wykształcenie ale nie mam matury i parę kursów które i tak se mogę użyć jako papier toaletowy:P
Cóż nasza rzeczywistość. Sami wiecie jak jest chyba że ma się szczęście i kontakty. Pozdrawiam :)
CD od 2005 roku.
Ileostomia od 30.07.2012 ( całkowita resekcja jelita grubego , pozostawiony kikut przy odbycie 18 cm)
Asamax 2x2 , Mekapturyna 1x1 , Metypred 32mg , Ketonal forte , Nospa forte , i na uspokojenie jakieś ziołowe :P
waga:40kg
"Crohn's disease no sleep"

Kasia_Rz
Początkujący ✽✽
miasto: Wrocław

Post autor: Kasia_Rz » 20 maja 2013, 15:27

A jeżeli nie było operacji, mam lekki stopień to uważacie, że lekarz może dać takie zalecenie i wówczas pracodawca pozytywnie sie ustosunkuje?
Chodzi mi o to, że jestem szczupła, myślę, że w miarę dobrze znoszę Crohna, ale czasem trzeba nosić pewne rzeczy a nie chcę się obciążać. Choć również przyznam, że nie wiem czy ma to jakieś duże znaczenie dla naszych jelit.

Awatar użytkownika
Mala_Mi
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Mala_Mi » 20 maja 2013, 16:03

Kasia_Rz pisze:A jeżeli nie było operacji, mam lekki stopień to uważacie, że lekarz może dać takie zalecenie i wówczas pracodawca pozytywnie sie ustosunkuje?
To zależy czy pracodawca jest ludzki czy nie ;)))
29 września 2012r. - pierwszy objaw
24 października 2012r. - diagnoza CU
30 listopada 2012r. - resekcja jelita grubego, wyłonienie ileostomii
17 grudnia 2012r. - reoperacja z powodu ropnia w miednicy mniejszej, usuwanie zrostów
29 kwietnia 2013r. - operacja z powodu niedrożności jelita cienkiego spowodowana licznymi zrostami

Co dalej nie wiem, ale mam dość :(

W przyszłości planowane wytworzenie j-poucha.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza Psychika”