Jaka praca jest odpowiednia przy Crohnie?

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: opolskie
Kontakt:

Re: Jaka praca jest odpowiednia przy Crohnie?

Post autor: Alishia » 17 cze 2008, 09:06

Ja pracowałam za biurkiem na komisariacie policji.Pracowałam w McD(gdzie jest masakryczny zapieprz brzydko mówiąc).A teraz pracuję jako niania.
Myślę,że każda praca jest dla Crohnowca.Tyle,że trzeba przezwyciężyć chorobę.Mnie to zajęło parę lat.Musiałam poznać wszystko co mogę jeść,a czego nie mogę jeść.Czym się stresuję,jak walczyć ze stresem.I teraz jestem kobietą,która żadnej pracy się nie boi;)
Tobie też tego życzę!

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 17 cze 2008, 11:04

Zaczelam od prowadzenia dzieciecej grupy tanecznej ... oj ... to byl blad, bo jak poskakalam troszke i przycisnal mnie crohn...to musialam zostawiac dzieciaki i biec do wc ( na szczescie grupe prowadzilaysmy we dwie z kolezanka, wiec dzieci same nie zostawaly).
Pozniej pracowalam w kawiarni, praca super, kibelek pod reka...tylko byl problem jak bylam sama na zmianie, a akurat pojawila sie potrzeba i musialam zostawic gosci w "samopas" ... - jedni stali przy barze i "tupali nozka", bo zamowienie chca zlozyc, a inni mogli po prostu wyjsc nie placac.
Pozniej byl jeszcze sklep ... podobnie jak z kawiarnia, acha jeszcze byly momenty,ze obsluguje klienta i nagle cisnienie ... a ja mam tak,ze momentalnie pojawiaja mi sie na twarzy i dekolcie czerwone plamy ... uuu tego nienawidzlam...
...po drodze byl jeszcze jeden sklep i kawiarnia....
Az wyladowalam w Banku, pracuje teraz jako referent ds.kredytow trudnych...i przyznaje sie bez bicia, ze gdy cisnie mnie crohn to zachowuje sie jak "biurowa"...czyli wychodze z pokoju, przekrecam klucz, a do kolejki na korytarzu grzecznie mowie "prosze poczekac" ... zawsze mnie denerwowaly takie "wedrujace" babusy, co to trzech klientow na godzine zalatwialy...ale jak widac rozne ku teu moga byc przyczyny ;) - prace lubie, chic jest stersujaca, bo niejednokrotnie przychodza klienci, ktorzy kredyt wzieli,ale splacic to juz niekoniecznie - awantury, obelgi - chleb powszedni - z tym, ze nauczylam sie wpuszczac je jednym uchem , a wypuszczac drugim...najwazniejsze,ze klimat wsrod wspolpracownikow jest zdrowy i dobry.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
junior
Początkujący ✽✽
województwo: lubuskie
Kontakt:

Post autor: junior » 17 cze 2008, 13:25

Ja to generalnie idę pod prąd i próbuję skończyć geologię choć najlepsza praca po tym to w terenie... Zobaczymy.
Why So Serious?!

http://promocjozercy.pl/ - Najlepsze promocje zebrane w jednym miejscu!

Czy te oczy mogą kłamać?

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 17 cze 2008, 15:35

junior pisze:najlepsza praca po tym to w terenie...
To wprost idealna ... duzo krzeków ;)
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
junior
Początkujący ✽✽
województwo: lubuskie
Kontakt:

Post autor: junior » 17 cze 2008, 16:27

Cinimini pisze: To wprost idealna ... duzo krzeków ;)
No z tym bywa różnie :roll:
Why So Serious?!

http://promocjozercy.pl/ - Najlepsze promocje zebrane w jednym miejscu!

Czy te oczy mogą kłamać?

psycholinka
Początkujący ✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: psycholinka » 17 cze 2008, 19:02

Hej Karola,
Ja kończę właśnie psychologię (obrona została) i wyobraź sobie, że pracuję jako manager ds. szkoleń, i w niczym mi to nie wadzi. Dlaczego?

Bo duuużą część pracy mogę robić w domu, oprócz tego mam wspaniałą szefową, dla której od razu wyłożyłam kawę na ławę jak to jest ze mną, a ona mnie wspiera i nie robi problemu, że nie mogę pracować teraz (najwyżej odrobię później) czy, że podczas rozmowy z kontrahentem wychodzę 3 razy do toalety...

Myślę, że dużo zależy od tego Z KIM pracujesz.

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 17 cze 2008, 19:26

psycholinka pisze:Myślę, że dużo zależy od tego Z KIM pracujesz.
To jest podstawa ... Ja mam wspaniala ekipe, ktora mnie rozumie, ale tez nie dreczy pytaniami. Wiadomo, ze pojawiaja sie problemy np. tak jak teraz , ze jestem na zwolnieniu i urlop kobitki ktora mnie zastepuje wisi na wlosku ... ale coz nie przeskocze.

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Agikkus
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: Agikkus » 18 cze 2008, 11:50

Przepraszam, ale cos mi wpadlo do glowy! Oczywiscie cos strasznie glupiego, ale nie moge sie powstrzymac! To taki zarcik tylko. Ale idac droga logiki wychodzi na to, ze wymarzona praca dla nas CuDakow to.... :lol: babcia klozetowa :) szczegolnie przy zaostrzeniu :lol:
Przepraszam za tego posta :oops:

Awatar użytkownika
Agikkus
Początkujący ✽✽
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: Agikkus » 18 cze 2008, 14:07

No, coz...jak widac kazda praca ma swoje plusy i minusy :roll:

Awatar użytkownika
OLINA
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: OLINA » 18 cze 2008, 18:45

taaa ciekawy temat na moja prace licencjacka... studiuję doradztwo zawodowe. minełam się z powolaniem troszku ale jest ok. Ale nie o tym. moim skromnym zdaniem może fajna byłaby praca ,,na swoim".tylko do tego oczywiscie pomysł potrzebny i niewatpliwie jakies kursy.O kasie nie wspomnę... sęk siedzi w tym, że za duzo myslisz o chorobie podczas bycia poza domem< i z dala od wuceta>. Trzeba to jakos zmienic...
Poza tym <o ile się nie mylę> chodzi Ci o takie sytuacje kiedy Ty w pracy jesteś podwładnym. Może warto pomysleć o tym, żebyś sama dla siebie była szefem?
Polecam również pracę w domu. uwierz mi- teraz jest coraz więcej ofert .To bardzo rozwijająca sie dziedzina. Wystarczy trochę poszperać w necie. Przykładem jest np telepraca.
Tylko nie pakuj się w srodowisko, gdzie pracują same babki<potrafią wykonczyć psychicznie>
Do CU- To już koniec bejbe, skończyło się love story, jestem już zmęczona, wracam dziś do zdrowia...

Awatar użytkownika
Yaseck
Początkujący ✽✽
województwo: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Post autor: Yaseck » 26 cze 2008, 12:08

Karola pisze:W takim razie napiszcie prosze jaką pracą się zajmujecie? Może to da mi pomysł.
Co prawda nie mam CD tylko CU... pracuję jako projektant mebli. Praca w biurze, bardzo ją lubię, jest spokojna (mam sam pokój), kreatywna. Czasami tylko jak są targi to trzeba się sprężyć i czasami pracować a nadgodzinach, albo dzień w dzień robić spotkania z prezesem (jak ja przez ostatnie 3 dni), ale wszystko jest do przejścia. No i najważniejsze: praca musi dawać satysfakcję. Mi daje ogromną przez co mam mniej stresów i lepiej się czuję.

Awatar użytkownika
smoczyca
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: smoczyca » 23 lip 2008, 13:21

a ja pracuję jako geodeta. generalnie mam pracę biurową, ale ostanio spędziłam prawie 4 miesiące w terenie w trakcie zaostrzenia choroby, z tym, że u mnie przebiega ono stosunkowo lekko(leki, ból, brzucha, czasem stawów, ubikacja tak 3 do 4 razy na 8 h, ogólne złe samopoczucie, osłabienie).
fakt bywa ciężko z ubikacją nieraz, ale zawsze można gdzieś podjechać.
dopiero ostatnio wylądowałam na L4, a po nim dostałam tydzeń odsapnięcia w biurze.
najważniejsze w pracy to wyrozumiali wspołpracownicy i szef. moi koledzy z terenu gdy źle się czułam, zostawiali mnie nieraz w samochodzie, a sami szli np szukać osnowy. nikogo nie prosiłam o taką taryfę ulgową, robili to z własnej inicjatywy.
szef na początku podchodził sceptycznie, gdy po L4 powiedziałam, że przez najbliższy tydzień nie pojdę w teren, ponieważ nie czuje się na siłach. myślał, że próbuję się od terenu wymigać, ale jak dostał opinie od lekarza i trochę poczytał o swoistym zapaleniu jelit od razu zmienił zdanie.
na razie jest ok, a pracę w terenie lubię bardziej od biura ;)

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: aleksandra12 » 23 lip 2008, 16:21

A ja do dziś stażowałam w laboratorium mikrobiologicznym. To jest bardzo dobra praca. Można na moment odłożyć próbkę i wyjść, można napisać sprawozdania na zapas. I do tego miałam pełne zrozumienie ze strony współpracowników.

Teraz zaczynam pracę w laboratorium w szpitalu, więc tym bardziej nie powinnam mieć problemów. Szczególnie, że będę podlegać pod oddział wewnętrzny :D
Pozdrawiam, Aleksandra

Awatar użytkownika
megi_25
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD u partnera
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: megi_25 » 23 lip 2008, 17:48

Mój mąż pracuje w banku.Praca stresująca,ale odreagowywuje stres w domu "zatapiając statki swoją łodzią podwodną" lub grając w piłkę w FIFA.Także praca jak praca,ważne,by starać się rozładowywać stres.Każdy ma inne podejście.Ja osobiście strasznie nie lubiłam pracy na sekretariacie,bo mnie stresowała,teraz pracuję w księgowości i jest super.
Trzeba znaleźć taką pracę jaka nam najbardziej odpowiada.
Żona Crohnowca mama urwisów Wiktora i Wojtka :-)))
Mąż: Leki: BRAK,po humirze dwa lata remisji endoskopowej teraz nawrót !!!!!

Obrazek

Obrazek

pecja
Debiutant ✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: małopolskie

Post autor: pecja » 24 lip 2008, 07:39

Mój maż pracuje jako informatyk. Całkiem niezły zawód dla chorujących na CD. Ma możliwość (miejmy nadzieję ze nie będzie musiał z niej korzystać), pracy na odległość z domu.

Może trochę więcej ruchu by się przydało, bo wiadomo że jest bardzo wskazany przy chorobie, ale zawsze można do pracy np na rowerku zamiast autem jeździć:)
Magda

synek - CD (Imuran, Sulfasalazyna, Clinutren, kwas foliowy, Dicoflor 30)
mąż - CD, po leczeniu biologicznym

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza Psychika”